C9 De hardrijder is een schlemiel Als je advies geeft, moet je weten waarover je praat Interland africhten herdershonden Tweet, tweet 16 ZE LINTJES Commentaar Het blijft de ergernis van veel automobilisten. De mobiele flitscontroles van de politie. De indruk bestaat dat agenten zich achterbaks achter een boompje opstellen om hun maandelijkse quotum aan bekeuringen te halen. Als je de verhalen op een doorsnee verjaardagsfeestje mag geloven, is bijna elke snel heidsboete een rotstreek. 'Waarom gaan ze geen boeven vangen?', is de veelgehoorde klacht. Terwijl dat precies is wat ze doen. Iedereen die een bekeuring krijgt voor te hard rijden, heeft die alleen maar aan zichzelf te wij ten. Nog veel te weinig mensen beseffen dat het levensgevaarlijk is om de snelheidsregels te overtreden. Waarschuwingen in campag nes worden massaal genegeerd. Automobilisten denken zelf wel in te kunnen schatten wat veilig is en wat niet. Wie niet horen wil moet maar voelen, lijkt het credo van de poli tie. Terecht. Afgelopen zomer zijn de controles flink opgevoerd, waardoor er aanzienlijk meer boetes zijn uitgedeeld. De landelijke cijfers laten geen duidelijke stijging in Zeeland zien. Toch is ook hier het aantal controles gestegen. Op de Sloeweg tussen Goes en 's-Heerenhoek worden dikwijls automobilisten staande gehouden, die denken dat ze op een racebaan zitten. En de afgelopen weken was er extra aandacht voor de Tractaatweg en de Langeweg bij Axel, nadat daar kort op elkaar een aantal ongevallen plaatsvond. In een groot gebied met weinig politiemensen is het symptoom bestrijding - hoe nuttig de controles ook zijn. De pakkans blijft klein. Hopelijk zetten de controles mensen wel aan het denken. Er is een mentaliteitsverandering nodig. De hardrijder moet op ver jaardagen niet de opschepper zijn, maar de schlemiel. 'Waarom gaan ze geen boeven vangen?', is de veelgehoorde klacht op verjaardagsfeestjes ALMANAK Niet iedereen vindt een vernieu wing ook echt een verbetering. Neem nou de recente aanpassing van Twitter. Bij dit sociale me dium moest je je boodschap aan de wereld verpakken in maxi maal 140 tekens. Tot frustratie van velen. Want wat kun je daar nou in kwijt? Dus heeft de dienst besloten dat maximum te verho gen naar 280. Makkelijk toch? Nou, niet echt, klonk het achter een bureau op een Vlissings kan toor. „Kort formuleren is juist een kunst." Aan zijn gemopper kwam snel een eind. „Kijk, met dit programma kan ik weer maximaal 140 tekens typen." Man draagt wapen bij zich in de bus Auto's onder vuur genomen in Goes Auto rijdt weg met tankslang TERNEUZEN Matroos valt van kade bijwestsluis De wedstrijd wordt het ene jaar in België en het andere jaar in Neder land gehouden. Dit jaar is Neder land aan de beurt en mag de kring groep Walcheren de wedstrijd or ganiseren. De twee landenteams, met elk tien honden, nemen het de hele dag tegen elkaar op. Elke hond moet de onderdelen speuren (drie voorwer pen), gehoorzaamheid (volgen en allerlei apporteer-oefeningen) en pakwerk uitvoeren. Per onderdeel moet minimaal 70 punten worden behaald. Maximaal kunnen de honden 100 punten per onderdeel behalen. De resultaten van de drie beste honden van elk team tellen mee voor het eindklas sement. Het is de 27ste editie van het in terland. Tot nog toe hebben de Bel gen veertien keer gewonnen en de Nederlanders twaalf maal. De wed strijd duurt van 08.15 tot 16.15 uur, wordt gehouden op het terrein aan de President Rooseveltlaan 731a in Vlissingen en is vrij toegankelijk. maandag 13 november 2017 BRUINISSE Zes keer koninklijk ere-metaal zaterdag tijdens de jaarlijkse korpsavond van de brandweer Schouwen-Duive- land. In de kazerne van Bruinisse werden Jacco Bolle (Zierik- zee), Jan van Dongen (Brouwershaven), Pieter Haeck, Peter Hanse, Jacob Stouten (Bruinisse) en Sietse van der Sar (Drei- schor) benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, omdat ze zich meer dan 20 jaar hebben ingezet voor de vrijwillige brandweer. Het lintje werd hen opgespeld door burgemeester Gerard Rabelink. foto marieke mandemaker Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Een Rotterdammer (45) is vrijdag aangehouden voor wapenbezit. De ver dachte reisde met de bus naar Axel en pakte uit zijn sporttas een vuurwa pen. Passagiers waar schuwden de politie toen de man uitstapte. Hij liep samen met een medever dachte weg, die stond te wachten. De politie hield de twee aan. De man had het wapen bij zijn vriend gelegd. Het zou volgens hem gaan om een balle tjespistool. GOES Verschillende auto's in Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag be schoten. In onder meer de Van Kleffensstraat en de Attleestede in de wijk Goese Polder zijn meer dere voertuigen bescha digd. Enkele autoruiten sneuvelden en er is ook sprake van blikschade. Volgens de politie zijn er vermoedens van het ge bruik van een bolletjes- of balletjespistool, waar mee op de auto's zou zijn geschoten. KRABBENDIJKE Een automobilist die ver geten was na het tanken de slang uit de auto te halen, heeft zaterdag voor flinke commotie ge zorgd langs de snelweg. Het voorval vond plaats bij tankstation de Vliete langs de A58 bij Krab- bendijke. Door het weg rijden met de slang nog aan de auto gekoppeld, ontstond volgens de poli tie een gevaarlijke situa tie. Het tankstation was enige tijd afgesloten. Bij de brug aan de noordzijde van de Ter- neuzense westsluis is zaterdag een man van de kade gevallen. Twee duikers hebben het slachtoffer op een kuip- brancard kunnen leg gen. De gewonde is naar het ziekenhuis ge bracht. Het gaat om een matroos die trossen van een tanker losmaakte. Marco de Vrieze (41) uit Goes werkt als accountmanager bij de groothandel van World of Drinks in Middelburg. Ook al heeft hij voorkennis, gaat hij toch de cur sus doen. „Ik bezoek zo'n 250 Zeeuwse hore cabedrijven verschillende keren per jaar. Ik geef onder meer advies aan restaurants, hotels en strandpavil joens. En als je advies geeft, moet je weten waar je over praat. Natuurlijk weet ik al het een en ander, maar ik heb me dat allemaal zelf aangeleerd. Ik heb me verdiept in de bierwereld, de bierstijlen en heb brouwerijen bezocht in Duits land, België en Nederland. Met de opleiding probeer ik te kijken waar ik sta en ik hoop dat ik mijn kennis kan vergroten. Mijn rol is om horeca-ondernemers een passend bierassortiment aan te bieden. Inderdaad, je moet dus weten wat voor typen bieren er zijn. Met de ondernemers praat ik bij voorbeeld over welke type gasten hij ontvangt en wat voor bierassorti ment daarbij past. Want je kunt niet bij ieder bedrijf een kopie van een eerder advies neerleggen, leder be drijf is anders. In een strandpaviljoen waar veel Duitsers komen, worden andere soorten bier gedronken dan in een wat luxer restaurant. Belgen hebben weer andere eetgewoontes dan de Nederlanders en de Duitsers en daar horen allemaal andere bier adviezen bij. Achter wijn gaat minstens net zo'n wereld schuil. Ik heb dan ook een wijnopleiding gedaan. Eigenlijk zijn speciaal bier en wijn mijn specialis men. Dus ik train mezelf continu om mijn kennis up-to-date te houden. Welk bier mijn favoriet is? Dat hangt heel erg af van het moment. Ik ben zelf een behoorlijke liefhebber van de bierstijl IPA (India Pale Ale). Dat is bier met meer hop en dus met een vollere smaak. Het is een 'geniet- bier'. Niet één waarvan je er een paar achter elkaar moet drinken. Het is meer genieten, alsof je een mooie Bordeaux drinkt." De Duitse Herdervereniging Kringgroep Walcheren houdt zondag 19 november een inter land africhtingswedstrijd voor Duitse herdershonden tussen Nederland en België. Jeffrey Kutterink Vlissingen Marco de Vrieze van World of Drinks, fotos ziggymarlissa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66