Volleybalsters Stevo tonen hun veerkracht Driebanders Polka Print morsen een puntje maar zijn nu koploper Teams Olympia winnen 18 De Schelde heeft niks te vertellen Novitas legt de koploper over de knie Bij de mannen won een sterk spe lend Olympia met 4-1 van Rapid. Het jeugdige Rapide was niet opge wassen tegen het hoog geklasserde Capelle. Via verzorgd spel domineerde Ra pide in de eerste helft. Na een kwar tier opende Tatsjana van den Eynde de score. Rapide kreeg kansen om verder uit te lopen, maar verzil verde er daarvan slechts één. Van den Eynde liet de 2-0 noteren via een tip-in. De thuisploeg ver zuimde op slag van rust de beslis sende 3-0 te scoren. Daardoor kon Spijkenisse er na de aansluitings- treffer weer in geloven. Er ontwik kelde zich een verbeten strijd die het niveau niet ten goede kwam. Rapide bleef vrij makkelijk op de been en was zelfs het gevaarlijkst. Olympia-Souburgh 2-1: In een evenwichtige eerste helft kwam Olympia onnodig op achterstand. De thuisploeg toonde echter karak ter en vocht zich langszij door een fraai velddoelpunt van Kirsten van der Peijl. Na de rust kwam Olympia beter voor de dag. Het was vrijwel steeds de bovenliggende partij, maar liet diverse kansen onbenut. Daarom was het doelpunt dat Gwen Kolijn in de 50e minuut maakte later van goudwaarde. Met dank aan keepster Sanne Dieleman Lynn Somers-Polka Print 4-4 en Rechtswinkel ZuidWest.nl-Polka Print 2-6: Met Jean Paul de Kraker in de eerste wedstrijd in Zundert die, net als eerder in deze competi tie, een strafbal van Souburgh stopte. een voortvarende competitiestart tegen de wat minder sterke ploegen moet Rapide sinds vorige week te gen de hoger geklasseerde teams. Dat is nog een stap te ver voor het jeugdige team van trainer Casper Sijnja en coach Hans Beaart. De 0-5 was wat geflatteerd, omdat Rapide bij 0-0 drie goede scoringskansen onbenut liet. Het meer gerouti neerde en technisch vaardige Ca pelle was per saldo toch een maat te groot. Olympia-Rapid 4-1: Olympia speelde een uitstekende wedstrijd. De combinaties liepen goed. Op de 3-0-voorsprong bij de rust viel niets af te dingen. Al na vijf minuten opende Robert van der Peijl de score met een fraaie tip-in over de doelman. Tien minuten later zorgde Evert Vermeeren voor 2-0 en kort voor de pauze liet Rinke Wijffels 3-0 noteren. In de tweede helft bood Rapid meer tegenstand. Dat resulteerde in de 3-1. Doelman Wouter Hamelink stopte een strafcorner, maar zag de rebound toch in het doel verdwij nen. Een solide Olympia kwam echter niet in de problemen. Via een fraaie treffer bepaalde Michiel Dielen de eindstand op 4-1. Het mannenteam van Olympia scoort in de eerste helft drie keer en behoudt die marge in de hoofdrol werd ternauwer nood gelijkgespeeld. De Kraker won niet alleen van Hans Frijters, maar noteerde en passant 1.206. Meerten Dallinga zorgde dat een punt mee kon naar huis. Dirk Vle- rick en Louis Dallinga verloren. Een dag later stal De Krakers te genstander, Arthur van Schijndel, de show door zijn zege met 35-26 in 31 beurten. Nu waren het Koen Saver, Dirk Vlerick en Louis Dal linga die de winst veiligstelden voor Polka, dat de koppositie hier door overnam. 2: Yves Welvaert werd volledig overspeeld door Ries Heeren, 35-14 VLISSINGEN De volleybalsters van Stevo en YVC liepen tegen een nieuwe nederlaag aan. Eén week voor de Zeeuwse derby tegen WS'92 verloor Stevo in de promo tieklasse met 3-2 van Voko. Een klasse lager was YVC geen partij voor Spivo: 4-0. Voko-Stevo 3-2 (25-21,26-24, 23- 25, 19-25, 15-9): Vooraf tekende Stevo voor een vijfsetter, omdat Voko in eigen huis sterk presteert. Achteraf leefde het besef dat er meer in had gezeten als de start niet zo slecht was geweest. „We hebben onszelf in de eerste twee sets tekortgedaan", vond Guido de Beule. „Je moet het simpel houden. Dat deden we in die fase niet. Daarna zijn we wel sterk terug ge komen." in 31. Robin Claerhoudt kwam vier puntjes tekort en Cor de Jonge zelfs maar één. Etienne van Damme kon alleen de eer nog maar redden met een royale zege op Tonny Schrauwen, 24-35. BV Sprundel 3-'t Bierwinkeltje 6- 2: Jony Sanderse en 'kleine' Cees Wissel kwamen er niet aan te pas. 'Grote' Cees Wissel bleef nog wel in de buurt van zijn tegenstander maar redde het ook niet, 30-25. Al leen Fons Baart pakte de partij winst: 18-25 op Helmut Sulsters. Michael Vink won in de eerste di visie met 's Lands Welvaren van van Kippenpan.nl. Hij zorgde zelf voor een individuele zege. Stevo was aanvankelijk niet bij de les en kreeg daar de rekening voor gepresteerd. Na verlies in de eerste set hadden de Zeeuws-Vla mingen in het tweede bedrijf lang uitzicht op winst. Die leek met een 23-20-voorsprong in de maak, maar Voko profiteerde in de slot fase van fouten aan de kant van Stevo. „We bleven tegen een ploeg die een goede opslag had in de eer ste twee sets passend onder de maat", vond De Beule. De midden- aanval kon als gevolg daarvan nau welijks worden gezocht. Aan de buitenkanten had de thuisploeg een goed blok. „Ik kan niet zeggen dat we ons best niet deden, maar we speelden met te weinig bra voure." Toen Stevo de derde set nipt met SITTARD De waterpoloërs van De Schelde verloren zaterdag in Sittard met ruime cijfers (17-6) van koploper Hellasglana. De Schelde scoorde als eerste, maar met een man meer kwam Hellasglana rap langszij. Vervol gens ging de ploeg - de uitge sproken titelkandidaat - erop en erover. Bij 6-1 scoorde De Schelde nog een keer tegen, maar eind derde periode was het al 13-3. De wedstrijd was ge speeld en er volgde een gelijk op gaande laatste periode. winst afsloot, leek er een last van de Zeeuwse schouders te vallen. De bezoekers speelden bij tijd en wijle goed en wikkelden af naar een ruime zege. In de vijfde set wisselde Voko met een 8-5-voor- sprong. Dat gaatje bleek in het res tant van de set goed voor winst. Spivo-YVC 4-0 (25-22, 25-19, 25- 15, 25-20): De vijfde nederlaag op rij voor YVC, dat geen moment in de wedstrijd zat. Afgereisd zonder wisselspeelsters bood YVC in de eerste set nog redelijk partij. Daarna liep het aantal fouten in de IJzendijkse gelederen op. De be zoekers bleven passend onder de maat, waardoor de aanval voor spelbaar was. Een wedstrijd om snel te vergeten en vooral lering uit te trekken. KLOOSTERZANDE De hand- balsters van Novitas versloegen met overtuigende 13-6-cijfers koploper Witte Ster in de derde klasse. In Kloosterzande kende Novitas een moeizame start. De ploeg uit Hulst hanteerde aan vallend een nieuw systeem. „We hebben tijdens de trainingen veel geoefend op variaties in de aanval", zei coach Erwin Bel la ter. Novitas nam het initiatief en leidde halverwege met 7-3. Na rust kwam de Hulsterse winst niet meer in gevaar. maandag 13 november 2017 Rapide slaat gat voor rust Sportcentrum Laco in Zierikzee was zaterdagavond omgebouwd tot een waardige kickboks- accommodatie. Vip-tafels rond de ring, een groot scherm voor de toeschouwers die verder van de actie zaten en tal van spectaculaire partijen. Van het organiserende Zeltech gingen Pieter van der Male en Wendy Versluis met een overwinning strijken. Het gala werd voor de tweede keer gehouden, foto marieke mandemaker De hockeysters van Rapide blij ven in de subtop van de derde klasse meedraaien door de 2-1- zege op Spijkenisse. Een klasse lager boekte Olympia met de zelfde cijfers een belangrijke zege op het vrijwel gelijkstaande Souburgh. Peter Snelders Vlissingen Vrouwen. Rapide-Spijkenisse 2-1: Alleen het driebandenteam van Polka Print kwam afgelopen weekeinde in de tweede divisie tot aansprekende resultaten. Het kwam twee keer in actie, speelde een keer gelijk en won een keer. Naaste concurrent Pearle Opticiens 2 verloor, net als het een divisie lager spe lende 't Bierwinkeltje. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Mannen. Rapide-Capelle 0-5: Na t Tapperijke-Pearle Opticiens 2 6- Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal 4, Yorbin Moes en Mertijn Loof beiden 1. Scores Novitas: Patricia Bel 7, Patty van Kerckhoven 4, Nicole Baart en Petra Mei beiden 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46