Beumer koning van de driepunter bij monsterscore Scheldesport Van Nevel leidt van start tot finish 17 Benutte vrije worp Peter van Belzen maakt het verschil (23-22) De stand op het gezicht van de be vlogen oefenmeester verandert van lichte in zware onweer als de Hage nezen op voorsprong komen: 16-17. Goedkoop besluit zijn plek op de tribune weer op te zoeken. „Ik mag en kan niks", vertelt hij na afloop met de nodige frustratie in zijn stem. „In dit soort wedstrijden wil je ze (de spelers) zo graag het een en ander toezeggen." Goedkoop kreeg vorig zaalseizoen een schorsing van drie wedstrijden opgelegd naar aanleiding van het fameuze 'jasjes incident'. Die Haghe speelt op het veld 'maar' in de overgangsklasse. Van onderschatting van de tegenstan der was vooraf echter geen sprake bij TOP, volgens Goedkoop. „We voelden dat er wat van ons ver wacht werd. En dat is ook terecht: we speelden tegen een ploeg waar we normaliter van moeten winnen, we hebben een dijk van een voor bereiding gehad, en dit was onze eerste thuiswedstrijd. Dat bij elkaar brengt druk met zich mee." Van die druk heeft TOP in de be ginfase van de wedstrijd weinig last. Maar omdat de Walchenaren na de vliegende start een hoop mo gelijkheden om zeep helpen, komt de Zuid-Hollandse formatie terug in de wedstrijd. Van 7-2 wordt het 13-12 bij rust. Hoe zoiets kan? „Geen idee", zegt Dylan Gillissen, „mis schien waren we een beetje onder de indruk omdat ze van zo'n grote achterstand terugkwamen. Ik moet ook zeggen: hun heren waren erg sterk." Het hart van Goedkoop gaat in de slotfase vermoedelijk als een ra zende te keer. Ook bij de andere fans van de Walcherse formatie valt de spanning van de gezichten af te lezen. Hoe dieper we in de wed strijd zitten, hoe groter de ontla ding na ieder punt van TOP is. Het applaus en gejoel klinkt elke keer net wat harder en de volumeknop van de muziek wordt telkens net iets verder opengedraaid. Alleen tijdens het wandelingetje van Goedkoop kijkt TOP kortston dig tegen een achterstand aan. De rest van de tweede helft staat het gelijk of gaat TOP aan de leiding. De thuisploeg heeft meerdere keren een voorsprong van twee of drie punten verschil, maar telkens ko men de Zuid-Hollanders weer langszij. Eén minuut voor tijd lukt Die Haghe dat opnieuw en wordt het 22-22. Puntverlies ligt op de loer, maar met nog 46 seconden op de klok krijgt TOP dé kans op de winst. Ge duw van een speler van de bezoe kers levert de Arnemuidenaren een vrije worp op. Peter van Belzen eist de bal op en lijkt niks van de span ning in de zaal te voelen. Ijzig koel werpt hij de bal door de korf. Die Haghe laat de laatste mogelijkheid op de gelijkmaker onbenut. Een windvlaag van opluchting giert vervolgens door de zaal. TOP acteert dit zaalseizoen voor het derde jaar op rij in de hoofd klasse en zit in een lastige poule. „Wie weet hoe belangrijk deze punten aan het eind van de rit kun nen zijn", zegt aanvoerster Jeanine Marijs. „Het kan gek lopen." Zater dag neemt TOP het op tegen DSC uit Eindhoven. „En dan zit ik geluk kig weer gewoon op de bank", ver telt een grijnzende Goedkoop. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Dylan Gillissen en Peter van Belzen 4, Petra van Belzen, Emmelie Bou wens en Jurgen Janse allen 2, Jur- riaan Bouwens, Jorian Schroevers, Demi Mondeel allen 1. Vrouwen. BV Souburg-Schelde- sport 48-33: De thuisclub deelde dankzij een sterke start een gevoe lige tik uit aan Scheldesport. De ploeg van coach Martin van Ham keek na de eerste periode al tegen een 24-8-achterstand aan. „Ze kwa men geweldig sterk uit de start blokken en alles lukte ook. Door aanpassingen in de verdediging liep het daarna bij ons beter", blikte Van Ham terug. Bij de rust was het verschil terug gebracht tot tien punten (28-18), maar in de derde periode bleek Scheldesport niet opgewassen te gen de fysiek sterke Souburgse ploeg. Spelverdeelster Gözde Dere scoorde voor Scheldesport veertien punten. Mannen. Virtus 3-Scheldesport 81- 105: Een bliksemstart van Schelde sport legde meteen de basis voor de zege. De Terneuzenaren, die in een hoog tempo speelden, scoorden in de eerste periode maar liefst dertig punten. De tegenstander bleef op zestien punten steken. Daarna deed de koploper het wat rustiger aan. Halverwege stond het 40-51 voor Scheldesport. Na rust pakten de Zeeuws-Vla mingen weer het initiatief. Via fast- breaks en acht driepunters van Floris Jan Beumer denderde Schel desport over de honderd punten- grens. Beumer had met 44 punten een groot aandeel in de overwinning van Scheldesport. Angelo van Nevel staat vooral be kend als aanvaller tijdens de trim- lopen. Zo ook gisterochtend in de eerste VAC Egineering Natuur- loop op het vooral kil en winde rige strand bij Cadzand-Bad. De Belg was de enige die erin slaagde om de 9700 meter lange loop binnen de veertig minuten af te leggen: 39.55. Bij de vrouwen won Frederique Versluijs, de voorzitter van de organiserende atletiekvereniging De Wielingen. Van Nevel trok meteen na de start op avontuur en liet hij ieder een zijn hielen zien. Zo ook Sjaak Luteijn uit Oostburg. De voorma lige nationaal kampioen vocht wat hij waard was, maar bleek niet op gewassen tegen Van Nevel. Daar bij mag niet uit het oog worden verloren dat Luteijn 33 jaar ouder is dan de Belg. De tijd van de Oostburger was 40.42. Derde werd Edwin de la Ruelle uit Koe wacht. Frederique Versluijs was weer aardig op dreef bij de vrouwen. Zij raasde over het parkoers en won in 44.22 en had daarmee zo'n tweeënhalve minuut voorsprong op de Belgische Maxime Vermet ten. maandag 13 november 2017 2V TOP heeft langste adem Het staat 16-16 als Arco Goed koop zaterdag rond zes uur zijn plek op de voorste rij van de geïmproviseerde tribune in sporthal De Blikken verlaat en even de benen besluit te strek ken. De oefenmeester van TOP Arnemuiden zit zijn laatste wed strijd schorsing uit. Hij kijkt machteloos toe hoe zijn ploeg in de eerste wedstrijd van het zaal seizoen worstelt met promoven dus Die Haghe. Arwin Willemsen Arnemuiden TOP-speier Dylan Gillissen (24) en ploeggenote Emmelie Bouwens verdedigen onder de korf. fotoziggymarlissa Dylan Gillissen speelde za terdag zijn 32ste competitie wedstrijd voor TOP Arnemui den. In alle 32 wedstrijden heeft hij gescoord. Dat heeft in die periode geen enkele andere speler gepresteerd. De basketbalsters van BV Sou burg waren zaterdag in de derby van de tweede klasse met 48-33 te sterk voor Scheldesport. In de derde klasse wonnen de mannen van Scheldesport voor de zevende keer op een rij. De koploper ging tegen Virtus 3 over de magische honderd pun- tengrens: 81-105. Aector Doorns Viissingen Wim de Vos Cadzand-Bad Van Ovï Arner»"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45