ÏLê 'c:'- Martijn Kox slaat toe in de slotfase Julia Bouthoorn laat in Axel haar twee raspaardjes stralen Vliegende start Middelburgers Korfballers Tjoba en Fortis openen in de eerste klasse met een overwinning, terwijl Ondo moet berusten in verlies. 16 A Hontenisse met dikke zege naar periode I Jzendijke zakt na de pauze door het ijs zv r Drie musketiers bepaalden zater dag het gezicht van de Jeff Thuy Memorial in Heikant. Daar was in de eerste plaats Martijn Kox uit Westdorpe en die werd gevolgd door zijn streekgenoot Edwin de Jaeger uit Zuiddorpe en de Axelaar Endy Slock. In de slotfase sloeg Kox een beslissend gaatje waar door de Westdorpenaar als win naar kon worden afgevlagd. Bij de vrouwen was Cathy Poppe uit Terneuzen de snelste. Normaal trekt de Jeff Thuy Me morial een behoorlijk aantal deel nemers. Ditmaal bleef de teller steken op in totaal 170 lopers en loopsters ondanks de toch wel goede weersomstandigheden. Or ganisator Benny Thuy, in samen werking met het bestuur van de Toerclub Heikant, dacht dat de na tionale feestdag in België daarmee te maken kon hebben. „Aan de weersomstandigheden kon het niet liggen. Natuurlijk was het fris, maar met zo regelmatig een zonnetje erbij was het fraai weer om te lopen. Wellicht dat de feest dag in België een woordje heeft meegesproken. Het is maar een veronderstelling. Weten doen we het natuurlijk niet", was de reactie van Thuy, die er wel aan voorbij ging dat verschillende Zeeuws- Vlaamse lopers zoals Sander Post en Edwin de la Ruelle niet van de partij waren. Degenen die er wel waren, maakten er een spektakelstuk van. Vooral de eerste drie (Martijn Kox, Edwin de Jaeger en Endy Slock) gingen al vrij snel aan de haal. Zij moesten wel goed uitkijken, want de achtervolgers bleven steeds in het zicht. Het leidende trio hield het tempo echter redelijk hoog, waardoor ze buiten schot bleven. In de slotfase nam Kox het initia tief waarbij De Jaeger in eerste in stantie nog kon volgen, maar uit eindelijk brak het veertje toch bij zijn voormalige dorpsgenoot. Cathy Poppe had bij de vrou wen minder problemen om te winnen. Zij had bijna vijf minu ten voorsprong op de als tweede finishende Astrid Verhage. Overgangsklasser Swift liet zich in de openingsronde van het zaalkorf- balseizoen meteen gelden. De Mid delburgers wonnen overtuigend van KCR. Van de drie Zeeuwse eer steklassers wonnen Tjoba en Fortis, terwijl Ondo verloor. In de tweede klasse had Atlas het zwaar bij Vi tesse (20-11-verlies). Swift-KCR 31-21: Nadat de zenu wen uit de benen waren, was de gretigheid bij Swift voelbaar. Bij rust (16-12) zat KCR nog op het vin kentouw, daarna nam Swift over tuigend het heft in handen. In de tweede helft kwam KCR er nauwe lijks meer aan te pas. „Een lekkere start, al kan het qua uitvoering nog beter", stelde een positief kritische coach Dennis Plantinga. Scores Swift: Joren Gillissen 9, Gijs Gillissen 8, Aisja Zuidweg 6, Ste- phan den Boer en Davin Thielen 3, Mirella Pouwer, Sanne Oostinga 1. RWA-Tjoba 21-28: Na een aftastend kwartier nam Tjoba afstand van RWA. Na rust bezweek de ploeg uit Rhoon onder de aanhoudende druk en het hoge baltempo van de ploeg van coach Tom Mertens. „Een luxeprobleem, maar wel jammer dat we de dertig niet haalden", overzag hij de ouverture in de zaal. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Niels Pekaar 5, Robin Harinck 4, Sharon Goedegebuure, Esmee Wal raven en Jurgen de Kunder 3, Ca rina Westmaas 1. Vriendenschaar-Fortis 24-27: For tis had één helft nodig om te wen nen aan de statische speelstijl van titelpretendent Vriendenschaar en aan de schotklok. Onder impuls van een nauwelijks af te stoppen Maurice van der Have trok Fortis de wedstrijd na rust (16-13) volledig naar zich toe. Scores Fortis: Tim Crucq 8, Mau rice van der Have 7, Yasmin Swiers 4, Remco Crucq 3, Juul van de Linde 2, Joyce Schoonaard, Anita Wielemaker en Justin Koppejan 1. Merwede-Ondo (M) 26-18: Zogoed als Ondo startte in Sliedrecht (2-5 na een kwartier), zo snel speelde het een verloren wedstrijd. De 17-7- ruststand gaf aan dat een gretig Een lekkere start, al kan het qua uitvoering nog beter Merwede een maat te groot was voor de Middelburgers die onder hun niveau bleven. Vitesse-Atlas 20-11: De eerste proeve van bekwaamheid in de pit tige tweede klasse I viel Atlas zwaar. Tot de rust (8-7) bleef de ploeg knap bij, maar daarna ging het hard. De eerste Ritthemse tref fer viel pas in het laatste kwartier. Op 16-7 was Vitesse toen al zeker van de winst. KVK-Togo 25-13: De Bevelandse derby werd een verrassend makke lijke prooi voor KVK. „Een dag dat alles lukte", overzag KVK-coach Cor Hoogesteeger. Togo kwam niet onder de druk van KVK uit, waar door het al vroeg een gelopen race was. Scores KVK: Koen Volkers 7, Niels Verdonk 6, Bart Nieuwenhuijse 4, Nicole Bostelaar 3, Jose Nieuwen huijse en Tonia Verdonk 2, Sander Slabbekoorn 1. Scores Togo: Jordi Dommisse 3, Mijke Tahapary, Clau dia Machielsen en Wietse de Munck 2, Anouk Hazelaar, Kitty Huisman, Roby de Vegte en Niek Meerman 1. Zaamslag-Stormvogels 12-22: Eén helft gaf Zaamslag prima partij aan Stormvogels. Na rust (9-11) kreeg de thuisploeg weliswaar kansen op de aansluiting, maar liet die liggen. In het laatste kwartier brak de moraal, waardoor Stormvogels uitliep naar een geflatteerd ruime zege. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 7, Sander Verrijzer 4, Emmely de Visser, Loura Kleinepier, Jonathan Koets en Lauren Peene 1. Oranje Zwart-Luctor 9-16: Luctor liet zich voor rust (5-7) in slaap sus sen door Oranje Zwart. In het tweede bedrijfwaren de Terneuze- naren trefzekerder al was de ploeg zelfkritisch over het niet halen van de twintigpuntengrens. Bouthoorn liep in de klasse L2, met de veel sprongkracht galopperende en voor het wijken negens scorende vierjarige Conniseur-zoon, twee keer op rij naar de eerste plaats (76,16 en 70,33). Met de expressief bewegende ruin Infodatek's I eiste de achttienjarige amazone in beide proeven ook nog de tweede plaats op (69,50 en 69.16). „Impression is van Bart Nijssen en I van hem en mijn moeder. Het zijn paarden met een gouden ka rakter, werkwillig en drie super goede basisgangen. Het is geweldig om met twee zo fantastische paar den te mogen werken", vertelde Ju lia Bouthoorn. „Ze kwamen een jaar geleden als driejarigen bij ons op stal. Nadat ze zadelmak waren gemaakt, heb ik ze opgeleid. Omdat ik in de Subtop al twee paarden in het ZZ-Zwaar heb uitgebracht moest ik met hen in L starten. Het is pas hun tweede wedstrijd en ze lopen met gemak door de proeven. Ze geven mij zelfs het gevoel dat ze klaar zijn voor de overgang naar M. Maar ze zijn pas vier. Dus dat kan pas volgend jaar april. Dit worden paarden voor het grote werk. Vooral van Impression heb ik hoge ver wachtingen. Dat is een compleet dressuurpaard, met enorm veel ta lent." In de Zi selectiewedstrijd voor het ZK trok Aliki de Zwart (Cad- zand) met de expressief bewegende merrie Chloe na een spannende wedstrijd - het verschil tussen goud en brons bedroeg slechts drietiende procent - aan het langste eind. Sandy Audenaert (Koewacht) werd met Finishing Touch tweede. VLISSINGEN De voetbalsters van Hontenisse mochten giste ren in de derde klasse de eerste- periodetitel vieren. Op eigen veld was de ploeg van Antoine de Kever met niet minder dan 9- 1 te sterk voor Roosendaal. Lisan van den Broek maakte er vier, Kelly van den Abeele drie, Emy van Hoije en Claire Sponselee elk één. Terneuzen stelde teleur in de uitwedstrijd tegen SC Gas tel, dat in de tweede helft de 0- 0-ruststand omzette in een 3-0- overwinning. In de vijfde klasse moest HW'24 zich tevreden stellen met een 1- 1-gelijkspel bij Vivoo 2. VLISSINGEN De voetbalsters van IJzendijke verloren zaterdag in de hoofdklasse met 5-1 bij Kla- renbeek. Halverwege was het nog 0-0. De ploeg handhaaft zich niettemin op de vijfde plaats met tien punten. Ko mende zaterdag komt Stedoco naar IJzendijke. maandag 13 november 2017 De drie koplopers in Heikant: Edwin de Jaeger (437), de uitein delijke winnaar Martijn Kox (463) en Ronny Wagenaer (423).foto PETER NICOLAI Wim de Vos Heikant Het aantal van 170 starters in de Jeff Thuy Memorial viel de organisatie zaterdag lichtelijk tegen. Swift gaat direct over dertig heen JaapJan Ritsema Vlissingen - Dennis Plantinga, coach Swift Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Joyce van Eennennaam 4, Jeroen Mesu 3, Thomas Mesu en Dennis Witte 2, Kristy Kolmus en Kelly San- derse 1. Scores Atlas: Tim Dybala en Ben van Hese 3, Thomas Mesu 2, Evi Ovaa, Irina Truijlio en Stephan den Boer 1. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Jesse Hamelink 3, Linda van Reeuwijk, Marjan Verhage en Ri chard Verolme 1. Scores Luctor: Anthony van de Velde 4, Eline Jansen, Karlijn den Hollander, Adrie de Jonge en Jasper de Pooter 3. Focus 2-BKC 13-10. Scores BKC: Marielle Faas, Michiel Zwanenburg en Martijn Maljaars 2, Eline de Baare, Sandra de Reu, Sandy van Grol en Koen de Bliek 1. Met fraai uitgevoerde proeven stalen Julia Bouthoorn (Bosch- kapelle) en de hengst Infoda- tek's Impression zaterdag de show op de dressuurwedstrijd van de PSV Luctor in Axel. Lucien Roelandt Axel Derde klasse: HVV'24-Marjora Girls 2-4 (2-1). Vierde klasse: IJ zendijke 2-FC Axel 1-5 (1-3). Vijfde klasse: DWO'15-Zaamslag 2-3 (1-2), Serooskerke-Graauw 0-8 (0-2), Philippine-De Noor mannen 0-4 (0-2), Koewacht/ Steen 2-Nieuwdorp/Patrijzen 0- 3 (0-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44