Bodbijl groeit bij rentree uit tot held van ZSC'62 zetten hun zorgen opzij lslill lJII.il III 15 ZV spelen. Als je met ï-o voor komt, kun je nog meer gaan leunen. We deden het goed en het is jammer dat je een goal moet slikken, pre cies op het moment dat we een man minder op het veld hadden staan." Derk van den Bosch werd aan de zijlijn behandeld, omdat het bloed maar uit zijn neus bleef stromen. Toeval of niet: zonder de centrale verdediger achterin wist Hoek eindelijk een gaatje te vinden. Sidy Ceesay dook erin en schoot via de binnenkant van de paal raak (o-i). Pas in de allerlaatste minuut legde Hoek een mooie aanval op de mat, met drie invallers. Bram Leroy vond Douwe Zeegers, zijn hakje werd door Rik Impens afgerond (0-2). Bij Serooskerke liep een aan tal spelers toen al op het tandvlees. „Zij hadden meer over, maar dat is gezien het niveauverschil wel lo gisch", zei Jobse over het fysieke verschil tussen beide ploegen. „Toch ben ik trots op wat we van daag hebben laten zien." Moeizame duels Dat kon Jannes Tant niet zijn. „Van daag was het slecht. Punt uit. Toch ben ik in de rust niet boos gewor den", vertelde de trainer van Hoek. „Ik heb gezegd dat voetballers op dit niveau zich moeten realiseren of ze goed of niet goed spelen. Ik had er wel acht kunnen wisselen. We KARAKTERISTIEK speelden in een veel te laag tempo, er was te weinig diepgang en we speelden veel te veel ballen achter uit. En na de 0-1 hadden we het veel sneller af moeten maken." Hoe het komt, weet hij niet, maar met Hoek heeft Tant al veel moeizame duels gespeeld in de districtsbeker. Hij doelde op onder meer Groen Wit uit vorig seizoen (1-2) en Oosterhout thuis (2-0). „De beker is voor ons heel belang rijk", aldus Tant. „We willen weer minimaal de halve finale halen, om ons zo te plaatsen voor de KNVB beker." Misschien doet de oefenmeester er daarom verstandig aan om in de volgende ronde gewoon een zo sterk mogelijk elftal op te stellen. Want van de mannen die zaterdag bij Hoek een kans kregen, was er niet één die 'm echt greep. ZSC'62-Bruse Boys 1-1, ZSC'62 wns: Na vijf minuten kopte Justin Vane de thuisclub uit een hoek schop naar de verrassende 1-0. Hoewel Bruse Boys veel balbezit had, lukte het lange tijd niet om echte kansen af te dwingen. Pas halverwege de tweede helft bracht Yarick Dorst de eersteklas ser op gelijke hoogte: 1-1. Zonder Onze organisatie stond goed en we gaven weinig weg veel moeite haalde ZSC'62 het einde van de reguliere speeltijd. In de noodzakelijke strafschoppen- serie groeide ZSC-doelman Ray mond Bodbijl uit tot held van de middag. Bodbijl, voor het eerst dit seizoen in de basis na een lange blessure en een vakantie, pakte de eerste drie strafschoppen. ZSC- aanvoerder Lennart Wesdorp was blij met de stunt. „In de competi tie gaat het nog niet heel erg goed. Als je het dan tegen een eerste klasser moet opnemen, hoop je de schade te beperken. Onze organi satie stond goed en we gaven wei nig weg. En dan pakt de keeper drie strafschoppen achter elkaar, steeds in dezelfde hoek." Bevelanders-FC De Westhoek 2-2, Westhoek wns: Jelle Boogerd zette de bezoekers op voorsprong. Op slag van rust werkte aanvoer der Maarten Kempen de bal onge lukkig in eigen doel: 1-1. Cahit Ar- slanlar leek orde op zaken te stel len, door toe te slaan bij een uitval: 2-1. FC de Westhoek zocht na die achterstand brutaal de aanval en Kevin Veerhoek zorgde voor de verdiende 2-2. Keeper Bas Kooman werd de gevierde man door de beslissende penalty te stoppen. Tholense Boys-WIK 6-0: Koen Nieuwkoop schoot uit een vrije trap de 1-0 in de bovenhoek. Kort voor rust scoorde Dave den Boef twee keer. Na de pauze bouwden Nieuwkoop (4-0) en Den Boef (5- o en 6-0) de voorsprong uit. Tho lense Boys-coach Erwin de Nijs sprak van een zakelijke overwin ning. „Het veldspel was niet ge weldig. Maar onze goals waren wel van hoge kwaliteit, de ene nog mooier dan de andere." Patrijzen-DwO'15 3-0: „De eerste helft waren we echt aan elkaar ge waagd en kwamen we er maar steeds niet onderuit gevoetbald. Maar 3-0 is niet geflatteerd", gaf Patrijzen-trainer Stephane Cé- pèro aan. De derby leverde voor rust geen goals op. Na een uur zette Sven Rentmeester met een steekbal Angelo Janse vrij voor de keeper en die rondde beheerst af. In de slotfase nam Patrijzen ver der afstand. Wesley Rokven werd in stelling gebracht door Rent meester en zorgde voor de 2-0. Ke vin Dooge zorgde er met een prachtige actie voor dat Rokven daarna de 3-0 binnen kon tikken. Veere-Walcheren 2-3: Walcheren ontsnapte bij Veere. „Het was niet goed en Veere deed het wel goed. Ik had wat spelers rust gegeven, maar het was een compliment voor Veere dat ik Etienne Mallie nog moest brengen in de laatste twintig minuten", keek Kevin Hollander terug. De Walcheren- trainer zag zijn ploeg via Maarten van Rosevelt en Louis Ponte op 0- 2 komen, voordat Ruben de Looff de ruststand op 1-2 bepaalde. Veere kwam na rust goed uit de kleedkamer, maar het was invaller Etienne Mallie die Walcheren aan de 1-3 hielp. Ronnie Louwerse maakte de 2-3. In het veld werd ook wel wat geroe pen", zei hij lachend. „Het was mooi om even terug te zijn." Ook voor Kloetinge-trainer Mar cel Lourens betekende het treffen met Dauwendaele een weerzien met veel oude bekenden. Vier jaar lang stond hij aan het roer bij de Middelburgers. Maar in aanloop naar het duel had de oefenmeester weinig tijd om écht reikhalzend naar de ontmoeting uit te kijken. Door blessures had hij eveneens wat zorgen aan zijn hoofd. „Er vielen afgelopen week zes spelers geblesseerd af. We hadden eigenlijk maar tien man van de vaste kern, dus het was puzzelen", verklaarde Lourens. Eén van de op lossingen vond hij in de A-junioren van de eersteklasser. Valentijn van Keulen (18) mocht zijn debuut ma ken in de hoofdmacht. De jongeling speelde goed, maakte de negentig minuten vol én zorgde kort voor tijdvoor de 0-3. De achttienjarige Valentijn van Keulen debuteerde én scoorde bij Kloetinge Een klein uur daarvoor had Lou rens ook Tom de Bonte al noodge dwongen moeten vervangen door Can Özgan. De aanvaller liep bij een doelpoging een hamstringbles sure op, wat de zorgen groter maakte. „En Can heeft ook al een week of zes niet kunnen spelen." Maar ook die zet pakte goed uit. De invaller zorgde na zestig minuten met een heel fraaie lob voor de toch wel bevrijdende 0-2. Al met al kon Lourens dus met een goed gevoel terugkijken op het treffen met zijn oude liefde Dau wendaele. „Alleen hadden we vaker moeten scoren", vond hij. En waar Van Vooren na de wedstrijd al aan het dollen was met zijn oude mak kers, kon ook zijn trainer zijn zor gen even opzij zetten. „Ik heb me eerst volledig op de wedstrijd gefo cust. Doorgaan in de beker was het belangrijkste. Nu is er tijd voor an dere dingen." maandag 13 november 2017 Hoek pijn te doen Thomas van Renterghem (links) duelleert met een verdediger van Serooskerke. Rechts Marijn Wijkhuijs en Sil Riemens. foto ruben oreel Serooskerke-Hoek 0-2 (0-0). 60. Sidy Ceesay 0-1, 90. Rik Impens 0-2. Scheids rechter: R. A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Jef frey Poppe (Serooskerke), Thomas van Renterghem, Rik Impens, Yoshi Verbrugge en Titas Vitukynas (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 300. Serooskerke: Jordi Suur- mond; Lennart Dekker, Jor- den Louwerse, Derk van den Bosch, Roy Koole; Jeffrey Poppe, Sil Riemens (68. Mai- kel Simonse), Björn Francke, Beaudoin Haeck (75. Jona than Pleijte); Aron Wattel (72. Quinten Lourens) en Alex Jobse. Hoek: Vin Vercouteren; Fa bian Wilson, Stef de Backer, Yoshi Verbrugge, Thomas van Renterghem; Birgen Martens (60. Rik Impens), Reguillo Vandepitte, Titas Vi tukynas; Sascha Beshliaha (60. Bram Leroy), Sidy Cee say (60. Douwe Zeegers) en Marijn Wijkhuijs. Derdeklasser ZSC'62 verraste in het toernooi om de districts beker door eersteklasser Bruse Boys uit te schakelen. De thuisploeg trok in de derby na strafschoppen aan het lang ste eind en bekert verder. Ben van den Aarssen en Klaas Verspoor Vlissingen -Lennart Wesdorp Maarten van Vooren keerde zaterdag in het shirt van Kloetinge terug bij Dauwendaele. fotoziggymarlissa JARTtzi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43