Sebastian de Meijer schiet Philippine naar volgende ronde Boeckhout en Ghijs schieten uit hun slof Van Vooren en Lourens 14 DISTRICTSBEKER TWEEDE RONDE Tweedeklasser blijft prima overeind tegen elftal vol reserves van hoofdklasser. Het bekerduel eindigt in 0-2. .zv 4 De krachtsverhoudingen tussen beide ploegen werden al vroeg in de wedstrijd duidelijk: Philippine domineerde en Nieuw Borgvliet counterde. De bezoekers deden dat in de eerste helft niet onaardig en ook niet zonder succes. Ricardo Weijers zorgde al snel voor o-t en na de gelijkmaker van Ruben van der Meulen schoot ook Michiel Wilting raak voor de ploeg uit Bergen op Zoom. Na de hervat ting stelde de thuisclub echter orde op zaken. Via Sebastian de Meijer werd het 2-2, waarna Jos Westerhout Philippine voor het eerst een voorsprong bezorgde. De 3-2 bleek voor Nieuw Borgvliet de doodsteek. Van enig verzet was daarna geen sprake meer. Via Se bastian de Meijer (tweemaal, 4-2 en 6-2) en Ruben van der Meulen werd het zodoende alsnog een ge makkelijke overwinning: 6-2. De Noormannen-RCS 1-1, RCS wns: De Noormannen speelde de beste wedstrijd van het seizoen, maar werd daar niet voor beloond. In de negentiende minuut opende Erwin Pouwelse vanaf de stip, na een fout op Mark Minderhoud, de score. RCS kwam, eveneens uit een penalty, via Sven van Rosevelt in de 28ste minuut aan de 1-1. De bezoekers namen daarna de straf schoppen beter. Uit een voorzet van Hein Vermin kopte Martijn Rijk de 1-0 binnen. Vijf minuten na de pauze leverde goed werk van Sander Rijk en Ri chard Uitterhoeve de 2-0 van Jesse Kaptein op. De vierdeklasser speelde compact en dat leverde een zege op tegen de koploper van de derde klasse A. Luctor Heinkenszand-Noad'67 5-0: Jannick Rentmeester en Jur van de Berg bezorgden Luctor Heinkenszand al een comforta bele 2-o-voorsprong bij rust. Mar tijn Simonse, Tom Blomaard en Leon Bek voerden in de tweede helft de score op. Bij 3-0 misten de bezoekers een penalty. In de vierde klasse A van het zon dagvoetbal wonnen Oostburg en IJzendijke gisteren allebei hun duel. Een klasse lager greep Hoofdplaat de koppositie. Vierde klasse. Oostburg-WVV'67 2-1: Abubakar Kourouman maakte 1-0. Arjen Versluijs tekende kort voor tijd voor de beslissende 2-1. IJzendijke-Vivoo 2-1: De thuis ploeg won nipt dankzij goals van Tim Poppe en Lodewijk van Kee- ken en kon een klein feestje vie ren. IJzendijke is koploper. Vijfde klasse. Hoofdplaat- SDO'63 8-0: Mark Boeckhout maakte de 1-0 en 3-0, Wouter Ghijs daarna de 2-0 en de 4-0. Dat duo zorgde in de tweede helft ook voor 5-0 en 6-0. Voor Ghijs was daarmee de koek niet op. De 7-0 en 8-0 kwamen ook op zijn naam. Schoondijke-Lepelstraatse Boys 1-1: Geerten van Dam maakte na een uur de 1-0. Dat bleek niet ge noeg voor de zege. Via Dennis Stolz werd het nog 1-1. Hulsterloo-NVS 0-1: Hulsterloo kon in de 38 minuten die nog ge speeld moesten worden geen ver andering brengen in de stand. Het bleefbij 0-1. Soms kunnen de eerste minuten van een wed strijd al duidelijk maken welke kant het opgaat. Dat was zater dagmiddag ook het geval bij Se- rooskerke-Hoek. Na iets meer dan een minuut verspeelde Hoek-ver- dediger Stef de Backer de bal knul lig aan Alex Jobse. De spits draaide weg, stuurde Aron Wattel met een steekbal de diepte in, maar de aan valler vond keeper Vin Vercoute- ren op zijn weg. Achteraf gezien was het dood zonde dat Wattel die bal niet tot doelpunt wist te promoveren. In de eerste plaats voor alles en ieder een bij Serooskerke, dat dan op voorsprong was gekomen tegen de hoofdklasser en misschien wel se rieus werk had kunnen maken van een stunt. Maar het was ook jam mer voor Hoek, want misschien had een vroege achterstand de ploeg een beetje kunnen inspire ren. Nu bleef het maar volharden in balletjes breed en terug, in tempo- en fantasieloos voetbal en in het maken van verkeerde keu zes. En daar wordt ook een twee deklasser niet warm of koud van. In Serooskerke en omgeving moeten veel mensen hebben ge dacht: Hoek komt op bezoek, laten we eens naar één van de toonaan gevende clubs in Zeeland gaan kij ken. Van wat die mensen zagen, zijn ze niet enthousiast geworden. Jannes Tant gaf veel van zijn vaste reserves een kans en liet met Fa bian Wilson, Stef de Backer, Tho mas van Renterghem en Reguillo Vandepitte slechts vier vaste ba sisspelers aan het duel beginnen. De trainer kreeg niet voor het eerst Zij hadden meer over maar dat is logisch. Ik ben trots op wat we hebben laten zien de bevestiging dat het Hoek in de breedte aan kwaliteit ontbreekt. Op papier heeft Tant twintig man, in de praktijk komt hij niet verder dan een man of twaalf die het ni veau aankunnen. Hoek worstelde en kwam maar niet boven, Serooskerke probeerde compact te spelen en kwam er af en toe gevaarlijk uit. Na de kans van Wattel was Jobse - na een uit stekende actie - met een schot dichtbij de openingstreffer. De be ste kans kwam na 33 minuten op naam van Sil Riemens. Jobse vond Björn Francke, die de bal voor mocht geven op de instormende middenvelder. De kopbal van Rie mens verdween net langs de ver keerde kant van de paal. Aan de andere kant werd Jordi Suurmond, doelman van Serooskerke, nauwe lijks getest. „Het is echt jammer dat we voor rust die goal niet maakten", ver telde Jobse, de beste speler bij de thuisploeg. „Dan hadden we nog meer vanuit onze tactiek kunnen Die eerste opdracht werd vrij sim pel volbracht. Kloetinge gaf nauwe lijks iets weg en won met 0-3. Ei genlijk had dat zelfs 0-5,0-6 of nog meer moeten zijn, want kansen waren er genoeg. Maar zijn tweede voornemen kon Van Vooren maar deels waarmaken, vond de aanval ler zelf. „Over mijn eerste helft ben ik tevreden, de tweede helft vond ik minder." Uit Van Voorens acties ontston den voor rust regelmatig mogelijk heden voor Kloetinge. Daar kwam onder meer de 0-1 uit voort. Na ze ventien minuten haalde de buiten speler vanaf rechts de achterlijn, om de bal hard en laag de doelmond in te werken. Bij de eerste paal werd deze door de ongelukkige Max Da gevos in eigen doel gelopen. Verve lend voor zijn oud-ploeggenoot, maar een opsteker voor Van Voo ren. „Ik heb een aantal lastige weken achter de rug. De laatste wedstrij den heb ik niet veel gespeeld", zei de aanvaller na afloop van het duel in het toernooi om de districtsbe ker. „Het was extra mooi om hier weer minuten te mogen maken. Ik wilde aan de mensen hier ook graag laten zien dat ik niet voor niets ben weggegaan, dat ik het niveau van Kloetinge aankan." In Middelburg waren ze hun voormalig topscorer in ieder geval nog niet vergeten. Hoewel hij seri eus probeerde te blijven, vlogen de grappen hem na de wedstrijd om de oren. Een tikje hier, een woordje daar. Voetbalhumor, zoals dat zo mooi heet. „Het was ook speciaal om tegen veel vrienden te spelen. maandag 13 november 2017 A Philippine (rechts) bekert verder, foto peter nicolai Zondag-derdeklasser Philip pine had gisteren weinig pro blemen zich te kwalificeren voor de derde ronde van de beker. Op eigen veld waren de Zeeuws-Vlamingen met 6-2 te sterk voor Nieuw Borgvliet. Eddy van der Hooft en Klaas Verspoor Vlissingen Philippine-Nieuw Borgvliet 6-2: Hoedekenskerke-Yerseke 2-0: Daniel Vervelde en Eddy van der Hooft Vlissingen Serooskerke verzuimt Barry van der Hooft Serooskerke - Alex Jobse (Serooskerke) Maarten van Vooren was zater dag met een dubbele missie naar Middelburg afgereisd. Na tuurlijk, hij wilde met Kloetinge een ronde verder in de beker, ten koste van zijn oude club FC Dauwendaele. Maar hij wilde in het tricot van zijn nieuwe ploeg ook de pannen van het dak spe len aan de Kruitmolenlaan, zoals hij in het geel-blauw al zo vaak had gedaan. Daniel Vervelde Middelburg w,TTE-BouS^ ASSURANTIE"'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42