I 'Vervangers Wolff krijgen nu klop' pakt heel goed uit 13 derby tegen Vlissingen al behoor lijk vaak, maar moest de Beve- landse hoofdklasser er ook al aar dig wat incasseren. „Na die wed strijd tegen Nuenen (5-1-neder- laag) wilden we het achterin beter organiseren", vertelde Van Hecke, in Vlissingen één van de uitblin kers. „Dat lukte tegen BVC'12 (3-1- zege) eigenlijk al en dat hebben we doorgetrokken naar deze wed strijd. We hebben zeker na rust amper iets weggegeven." Vlissingen kwam voor rust, zon der de geblesseerde Yves Nyemb, nog wel tot kansen. Renzo Roe- meratoe en Menancio Weeda test ten Goes-doelman Brian Meul- meester, maar die bracht beide ke ren redding; Giovanni Siereveld kopte nog over. Goes sloeg in de 27ste minuut aan de andere kant wel toe. Ray Kroon speelde Daniël Wissel aan, die zette voor op Tim de Winter en nadat zijn kopbal werd gekraakt knalde Erwin Franse de bal binnen: 0-1. Steve Schalkwijk, vervanger van Nyemb in een defensieve 4-5-1-formatie, had in de 45ste minuut de 1-1 op zijn schoen na terugleggen van de watervlugge rechtsback Renzo Roemeratoe, maar de spits miste het doel en schoot de bal in het zij net. Winnaarsmentaliteit Daarmee miste Vlissingen zeker voor de pauze wat geluk, maar ook echte winnaarsmentaliteit. Goes- aanvoerder Ruben Hollemans was daar bij de bezoekers het toon beeld van. „We hebben niet echt veel kansen gehad, niet zoals in onze andere wedstrijden, maar het stond als een huis", zei de mid denvelder - passend, onderschep pend en aanvallend belangrijk - na afloop. „Iedereen heeft daar kei hard voor gewerkt. Dit was voor ons weer een test. We wisten al dat we aardig konden voetballen, maar we moesten nu laten zien dat we ook mentaal sterk zijn. Dat hebben we laten zien. We zijn ook voor deze test geslaagd. Zo zie je maar dat je het veel ploegen lastig kunt maken met goed voetbal, een goede mentaliteit en werklust." Geslaagde wisselingen Belangrijk was ook de tweede goal, die viel in de 67ste minuut na een strafschop van Hollemans. De elfmetertrap werd verdiend door Ray Kroon, ook al een ver haal op zich. De buitenspeler werd met een basisplaats beloond voor zijn goede spel, voornamelijk als invaller. In Vlissingen hield hij Francis Kabwe Manengela op de bank. „Ik heb vooral veel gelo pen", lachte hij. Kroon moest steeds achter Renzo Roemeratoe aan. Zijn rushes kon hij lang niet altijd stoppen, maar aanvallend was hij hem dikwijls de baas. Zo ook voorafgaand aan de 0-2, toen hij door Raymond Wolff met een leep balletje over de defensie de diepte in werd ge stuurd. Kroon sprintte met de bal naar de achterlijn, kapte terug en Met die mensen langs de lijn weetje zeker: bij mij komt er niemand langs dwong Roemeratoe zo tot ingrij pen. De rechtsback vloerde Kroon en daardoor ging de bal op de stip. Zo betaalde Kroon het vertrou wen van Veenstra terug; Karelse was minder gelukkig. Schalkwijk hield amper ballen vast en de vijf middenvelders zorgden niet voor een overwicht. Ook Geraldi Geer- man kon als extra aanvaller niets uitrichten, mede door de snelle reactie van Veenstra: met Rick de Punder voor Remon de Vlieger bracht hij een extra verdediger. Ambiance Die extra verdediger kon de 1-2 van Shannon Braafhart jr. uit een hoekschop niet voorkomen, maar omdat die pas in de tweede mi nuut van de extra tijd viel, kwam de overwinning voor Goes niet meer in gevaar. Na het laatste fluitsignaal zochten de spelers een groep supporters uit Arnemuiden en omstreken op. „Daar zaten een hoop familieleden en vrienden van me bij", glunderde Klaas van Hecke. „Dat geeft toch wat extra's. Ik denk dat zij nog zenuwachtiger waren dan ik. Als je weet dat zij en nog veel meer mensen langs de lijn staan, weet je als je tegenstan der op je afkomt gewoon zeker: bij mij komt er vanavond niemand langs." Wolff was niet tevreden over zijn spel in de Zeeuwse derby. „Ik was slordig en vaak een stap te laat", zei hij. „Ik voelde me futloos. Vorige week tegen BVC'12 had ik meer po wer." De middenvelder vertrok deze zomer bij Vlissingen. Volgens Wolffhad de club wel even op hem mogen wachten, bij de Walcherse hoofdklasser vonden ze het niet chic dat hij zijn jawoord gaf, maar daarna met Halsteren in gesprek ging- De liefde tussen de twee be koelde en daarom genoot Wolff za terdagavond wel een beetje extra van de overwinning op zijn oude club. „Ik moest hier weg, tenmin- KARAKTERISTIEK ste, zo voelde het. De zogenaamde vervangers krijgen nu gewoon klop." Het voelde wel een beetje vreemd, toen hij bij het sportpark aan kwam. „Ik heb nog nooit in de kleedkamers aan de andere kant gezeten", lachte Wolff. „Ik liep nu ook bijna naar de kleedkamer van Vlissingen." Tegen 22.00 uur kwam Giovanni Siereveld als één van de laatsten uit die kleedkamer. De 33-jarige ver dediger baalde stevig van wat Vlis singen had laten zien. „Iedereen heeft kunnen zien dat het nogal scheelt als Yves Nyemb niet mee doet bij ons", zei Siereveld. „We mogen dan een brede selectie heb ben, een echte targetman zit er niet bij." Hij had wel genoten van de sfeer. „Je merkte aan alles dat deze wed strijd leefde. De opkomst was mooi, met dat vuurwerk, maar daarna had ik er wel meer van ver wacht. Een aantal jongens bij ons gaf het nogal snel op." Over een paar maanden krijgt Vlissingen kans op revanche in Goes. Siere veld: „We moeten dit als een man incasseren en weer verder. En bij de return in Goes zullen we uit een ander vaatje moeten tappen." heb er afgelopen week wel over ge twijfeld hoor", bekent Rogier Veenstra. „Op een gegeven mo ment heb ik Daan Eikenhout(de trainer met wie hij samenwerkte bij Zeelandia Middelburg) geappt. Wat zal ik doen? Daan stuurde te rug dat ik vertrouwen moest heb ben in mijn strijdplan." Gruwelijk veel talent Dat pakt goed uit. Goes beleeft een heerlijk avondje, Vlissingen slikt in wedstrijd tien al de vierde neder laag. „We misten beleving en de ab solute winnaarsmentaliteit, net als passie en overlevingsdrang", zegt John Karelse later. „Hier vinden 'ze' alles wel goed lijkt het wel; of we nu winnen of verliezen." In aanloop naar de derby heeft Karelse verteld dat in Zeeland 'gru welijk veel talent rondloopt'. Bij Goes laten jongens als Klaas van Hecke (19), zijn broer Jan Paul (17), Erwin Franse (20), Daniël Wissel (21), keeper Brian Meulmeester (22) en Tim de Winter (20) zien waar Karelse op doelt. Veenstra: „Tegen iemand als Jan Paul kan ik toch niet zeggen dat hij te jong is? Hij wordt in één seizoen tien keer beter dan iemand van dertig." Sparta zou hem onlangs al bekeken hebben, in de competitiewedstrijd bij IFC. Veenstra, schor van het coachen, heeft genoten van zijn ploeg. „Ik heb het afgelopen week even over mezelf gehad, omdat het acht jaar geleden was dat het voor mij op hield als voetballer", zegt hij. „Ik heb de jongens verteld dat het een eer is om hier deze derby te spelen." Over de uitvoering kan hij alleen maar tevreden zijn. Maar kan Goes dit een heel seizoen? „Dinsdag spe len we voor de beker tegen HW'24. Als ze dan hetzelfde kunnen bren gen als tegen Vlissingen, dan zijn het echt grote jongens." maandag 13 november 2017 28 >'.V Goes-verdediger Klaas van Hecke (rechts) in duel met Mart de Kroo van Vlissingen. Vorig seizoen speelde het duo nog samen bij Goes, zaterdagavond stonden ze in de derby in de hoofdklasse tegenover elkaar. FOTO RUBEN OREEL - Klaas van Hecke, Goes Terwijl zijn ploeggenoten een feestje vierden met de aanhang, zocht Raymond Wolff meteen na afloop zijn neef Menancio Weeda op. „Ik wilde hem even een hart onder de riem steken", zei de middenvelder van Goes, die overkwam van Vlissingen. „En ik had eerlijk gezegd geen puf meer om naar de zijkant te rennen." Barry van der Hooft Vlissingen Vlissingen-Goes 1-2 (0-1). 27. Erwin Franse 0-1, 68. Ruben Hollemans 0-2 (strafschop), 90+2. Shannon Braafhart jr. 1-2. Scheids rechter: R. Wassink (Hoofd dorp). Gele kaart: Jarreau Manuhuwa, Giovanni Siere veld, Steve Schalkwijk, Shan non Braafhart jr. (allen Vlis singen) en Jan Paul van Hecke (Goes). Aantal toe schouwers: 1250. Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Shannon Braafhart jr, Gio vanni Siereveld, Milton Roe- meratoe; Menancio Weeda, Jarreau Manuhuwa, Mart de Kroo, Ibrahim Eryürük (65. Geraldi Geerman); Hoessein Bouzambou en Steve Schalkwijk. Goes: Brian Meulmeester; Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke; Ruben Hollemans, Tim de Winter, Remon de Vlieger (66. Rick de Punder), Ray mond Wolff (85. Yannick van de Woestijne); Erwin Franse, Daniël Wissel en Ray Kroon (75. Francis Kabwe Manen gela). Vlissingen-middenvelder Jarreau Manuhuwa zit bij een duel klem tussen Ray Kroon (voorgrond) en Jan Paul van Hecke. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41