Systeemkeuze van Veenstra II 12 Kerkhove kan haar klus niet klaren De Ridder bij debuut langs Zuidweg Favorieten slaan slag in Wemeldinge Een derby gaat om meer dan voetbal alleen. De spelers van Goes begrepen dat en waren op alle vlakken beter dan die van Vlissingen: 1-2. Een vierde titel in haar carrière zat er zaterdag voor Lesley Kerkhove niet in. In de eindstrijd van het ITF-toernooi van Shrewsbury delfde de 26-jarige Zierikzeese tennisster het onder spit tegen de Duitse Anna-Lena Friedsam: 6-4 6-2. Kerkhove, die als eerste geplaatst was, be gon prima aan de slotwedstrijd in Engeland. Ze brak Friedsam en kwam op een 3-0-voor- sprong in de eerste set. Maar daarna kwam de Duitse, die voorheen 45ste stond op de wereldranglijst en door een schouderkwetsuur ver wegzakte, op dreef. Zij won in een hoog tempo de set en trok vervol gens die lijn door in het tweede bedrijf. Ook daarin was ze de sterkste. Anita de Ridder heeft zaterdagavond een win nend debuut gemaakt in de Korfbal League. De Arnemuidse speelster won in de eerste speelronde van de zaalcompetitie met PKC van KZ/Hiltex. De eindstand was 19-20. In Noord-Holland had Anita de Ridder uitge rekend de enige andere Zeeuwse in de Korfbal League, Naomi Zuidweg, als tegenstandster. De twee hielden elkaar behoorlijk in de tang. Zuidweg kende wel duidelijk een betere eer ste helft, net als haar teamgenoten. De Mid delburgse scoorde eenmaal en droeg bij aan de 14-8-voorsprong bij rust. Mede door een tref fer van De Ridder werd het na de pauze 19-20. Het MC Mikkola-team, met Mark Boot (Kam perland) en Dailey van de Ketterij (Vlissin- gen), maakte zijn favorietenrol tijdens de drie-urencross van Wemeldinge meer dan waar. Boot en Van de Ketterij toonden zich ongenaakbaar. Samen legden ze 106 ronden af en dat waren er twee meer dan hun naaste concurrenten van Motor 2000, met Stefan Hage uit Goes en zijn pupil Jens Walvoort. Ook Johnny van Eekelen uit Heinkenszand maakte deel uit van dit team. Derde werd het team van Ovaa Motors, met de weer herstelde Jordan Lee van Maaren, Steven Ovaa en Robin de Jonge. Kampioenen Oranje Cijsouw De lampen in de lichtmasten bran den fel, aan de lange zijde waar op een zondag vrijwel niemand staat, komt het meeste geluid van een groep Arnemuidenaars en bij JVOZ heeft een aantal mensen besloten van achter het raam te kijken. Heer lijk zeg, zo'n wedstrijd op zaterdag avond. Goed, het vuurwerk vooraf lijkt de spelers een beetje te verlammen en in een wat tam sfeertje duurt het even voor de derby echt los komt. Maar een bedankje van het publiek mag uitgaan naar Jarreau Manu- huwa, die met de meest onbehol pen actie van de avond de boel na negentien minuten op scherp zet. De middenvelder van Vlissingen gaat al glijdend hard en kansloos Jan Paul van Hecke wordt in één seizoen tien keer beter dan iemand van dertig door op Goes-goalie Brian Meul- meester, die meteen buldert dat Manuhuwa even normaal moet doen. Jan Paul van Hecke komt ver haal halen en krijgt geel, net als Ma nuhuwa. Vlissingen-Goes is een wedstrijd waar al een tijdje naar is uitgekeken. Het is de prestigestrijd tussen twee sponsorgroepen, die elkaar graag de loef af willen steken. Het is ook John Karelse tegen Rogier Veenstra, twee oud-profs met een NAC-ver- leden die nu collega's zijn bij JVOZ. Maar Vlissingen-Goes is ook een derby tussen de neven Menancio Weeda en Raymond Wolff, vorig seizoen nog ploeggenoten bij Vlis singen. Dat Goes deze avond in een 3-4-3-systeem gaat spelen, is 's middags al bij velen bekend, ook in Vlissingen. Toch lijkt het niet echt serieus te worden genomen in het Walcherse kamp. „Dat doen ze echt niet, dat zou toch niet slim zijn te gen ons?", klinkt het voor de wed strijd uit een Vlissingse mond. Maar Goes doet het wel en Vlissin gen heeft er ondanks de voorkennis nauwelijks een antwoord op. „Ik We hebben echt een teamprestatie ge leverd", klonk het eensluidend uit de monden van Goes-spelers Klaas van Hecke, Ru ben Hollemans en Ray Kroon, na dat ze luidkeels juichend de kleed kamer aan de Irislaan in waren ge lopen na de overwinning op Vlis singen. De bezoekers troefden, geïnspireerd door coach Rogier Veenstra, de thuisploeg op alle fronten af. De 1-2-uitslag was een som van vier delen. Tactisch spel Veenstra koos in de derby voor een 3-4-3-formatie. „Soms is een drie mansdefensie verdedigender dan een viermansdefensie", onder bouwde hij die keuze in zijn uitleg aan zijn ploeg, pas in de wedstrijd bespreking op zaterdag zelf. Klaas van Hecke begreep als rechtsback, naast Sherief Tawfik en zijn broer tje Jan Paul van Hecke, precies wat Veenstra bedoelde. „Als wij met vier verdedigers spelen, zijn de twee backs vaak weg naar voren. Dat betekent dat je achterin dan dus één-op-één speelt." Daardoor scoorde Goes in de speelrondes voorafgaand aan de maandag 13 november 2017 TENNIS KORFBAL MOTORCROSS Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder heeft zaterdag in de eerste klasse met 11-9 ge wonnen van De Hofstad Dammers. Middel burg had in de vierde ronde weinig in te bren gen tegen 020 2 en verloor met 13-7. Gert van Rij van Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft het 50+ schaaktoernooi in Sas van Gent op zijn naam geschreven. De schaker van de organiserende vereniging bleef verrassend zijn clubgenoot Kees Nieuwelink voor. Beide schakers hadden zes punten, maar Van Rij had meer weerstandspunten vergaard. Thijmen van de Vrede moest weer zijn meer dere erkennen in de Belg Vincent Meyvis in de ATB Wintercompeitie. Meyvis won in Kruinin- gen, de Zeeuw werd tweede. Bij de regiokampi oenschappen van Zuid-West Neder land gingen twee Zeeuwse renners met de overwin ning naar huis. Bij de elite/beloften won Erik Boer uit Wolphaartsdijk. Bij de nieuwelin gen Shirin van An- rooij uit Kapelle. Door een 6-1-zege op Zwitserland heeft Said Bou- zambou met het Nederlands zaal voetbalteam de Futsal Week Au tumn Cup in Kroa tië gewonnen. De wedstrijd van gis teren tegen thuis land Kroatië werd niet meer ge speeld door een sterfgeval bij die ploeg. Marathonschaat ser Joerec Cij souw reed zater dag voor het eerst dit seizoen in de punten. De rijder uit Oostburg werd in Utrecht der tiende in het B-pe- loton. Bij de A-rij ders ontbrak Niels Mesu. Hij was ziek geweest en daar door niet fit ge noeg. Hoe lang zou dat geleden zijn? Als scheidsrechter Wassink za terdagavond iets na half acht de derby tussen Vlissingen en Goes op gang fluit, staan voor de in gang nog twee rijen met tiental len bezoekers. Zo'n 1200 men sen staan op dat moment wel al rond het veld aan de Irislaan. Barry van der Hooft Vlissingen -Rogier Veenstra, trainer Goes Mitchell Minnaard Vlissingen macrOn Zuidweg (I) en De Ridder, foto korfbal league

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40