7 is net nog lang niet zeker of de 70-jarige Hagenaar daarna ook echt stopt „Een beetje wel, ja. We hadden even met 7-1 van Bulgarije en Wit- Rusland moeten winnen, dat hoor je dan. Dan hadden we het nog ge haald, ja. Maar met die cijfers win nen, dat zat er niet in. Daar hoor ik mensen serieus over klagen. We wonnen zelfs in de gouden jaren zelden met die cijfers van die voet ballanden. Ik blijf zeggen: je moet eerst zorgen dat je wint. We zitten niet in een fase om te kunnen roe pen: daar lopen we even met vijf of zes goals overheen. Gullit en ik dachten dat vier overwinningen in de laatste vijf duels voldoende zouden zijn om de play-offs te be reiken. Frankrijk-uit zou een hels karwei worden. Dat werd het ook. Te aanvallend gespeeld? We heb ben daar gewoon erg slecht ge speeld. Er is daar veel misgegaan." „Maar dat is geen probleem. Dat hoort erbij, maar houd het wel re ëel. We kunnen echt wel tegen kri tiek. Maar graag wel serieuze, nor male kritiek." „Een klein beetje maar, haha. Daarom keek ik de laatste maan den als bondscoach ook niet alles meer, want anders word ik cy nisch. Ook zoiets: Carlo Ancelotti wordt ontslagen bij Bayern Mün- chen en mensen zetten hem neer als een prutser. Overal in de top gewerkt, overal prijzen gewonnen. Maar het zegt de analytici blijkbaar weinig, opeens kan hij er niets meer van. Diezelfde mensen schuiven mensen naar voren die amper iets hebben gepresteerd. Die moeten opeens bondscoach worden. Daar snap ik niets van." „Dat denk ik ook niet. Luister, mijn laatste wedstrijd bij Sunder land, in de Premier League. Voor het duel gaf Slaven Bilic, toevallig net deze week ontslagen als mana ger van West Ham United, een persconferentie en hij zei letterlijk dat hij bij het bekijken van mijn cv het idee had dat het over een prij- zenkast van meer dan één trainer ging. Dat deed mij veel. Na het duel met Sunderland wist hij dat ik zou vertrekken. Hij omhelsde mij en zei dat ik het niet moest doen. Dat respect, die waardering, ook van grootheden als Alex Fer guson en José Mourinho: fantas tisch. Het feit dat ik na Louis van Gaal de Nederlandse trainer ben die de meeste prijzen heeft ver overd, dat vind ik wel belangrijk." „Ik heb inderdaad al zo vaak gerept over mijn allerlaatste klus, mijn wegen zijn ondoorgrondelijk. Er is een moment dat het stopt, dat is duidelijk. Maar er zal weer worden gebeld, dat is altijd gebeurd. Ach, voetbal heeft mij alles gebracht. Misschien komt er nog iets leuks voorbij, ik sluit het niet uit. Anders is het mooi geweest. Dick Advo caat uit Den Haag heeft dan de hele wereld gezien. Driemaal aan het roer bij het Nederlands elftal, het is niet niks. Nee, mijn loop baan is in elk geval niet geruisloos voorbijgegaan." maandag 13 november 2017 GO zullen dat hebben Maar u mist dus realisme bij de volgers van Oranje, bij het Ne derlandse volk? Dat werd u aangerekend in de media. U windt zich er over op? Maar u hoeft zich toch niet te verdedigen? En dan is het straks toch een keer voorbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35