Italië leeft tussen hoop en vrees Zwitserland opgelucht na behalen WK-ticket nion Club 'Het is jammer dat Dick Advocaat weggaat, leeftijd zegt niet zoveel' 5 In 2018 tegen Spanje en Engeland PROGRAMMA Onze plek aan tafel bij de landen van de Union Club is gelukkig stevig dichtgetimmerd nooit druk over hoefden te maken voor Oranje. Maar nu wel." Vanaf komend jaar zomer staan er veranderingen op stapel. Voor de pe riode 2018-2022 neemt de UEFA het vermarkten van de tv-rechten in ei gen hand. Echt vriendschappelijk wordt er straks weinig meer gespeeld, omdat de Nations League het gros van de oefenduels vervangt. Decos saux: „In januari is de loting voor de Nations League. Er is al wel afgespro ken: stel dat we Spanje en/of Enge land loten, dan blijven de al geplande oefenduels van maart tegen die twee landen gewoon staan." Maar dus eerst nog Roemenië-uit. Zelfs de nieuwe bondsdirecteur Eric Gudde past. Hij blijft thuis, laat hij weten, omdat hij anders in zijn eer ste week 'alleen maar op pad is in het buitenland.' Er is ook werk te doen in Zeist. WESLEY SNEIJDER Het is maar lastig wennen aan de gedachte dat Oranje volgend jaar niet op het WK voetbal speelt. Maar het eindtoernooi in Rusland moet het wellicht zonder nóg een tradi tionele grootmacht doen. Voetbal lend Italië maakt zich op voor een historische wedstrijd, vanavond te gen Zweden, waarin het in een uit verkocht San Siro de t-o nederlaag van afgelopen vrijdag moet ombui gen. De grote toonaangevende Itali aanse sportkranten hebben de toon dit weekeinde reeds gezet. 'Basta Scuse!' kopte Tuttosport groot. Ofte wel: excuses zijn er niet meer. En stelt u het zich ook eens voor: een WK zonder Italië. Het is bijna on denkbaar. De voetbalreus die in de geschiedenis slechts één keer eer der (1958 in Zweden) een wereld kampioenschap miste. Het land bo vendien dat vier keer (1934, 1938, 1982 en 2006) de beste ploeg van de wereld was. Dat land dus leeft momenteel tussen hoop en vrees. Bondscoach Giampiero Ventura (69), die eerder een waslijst aan Italiaanse clubs coachte, staat er niet best op. Hij wordt in Italië gezien als symbool van het conservatisme dat het na tionale elftal nu misschien wel gaat nekken. Het moet gezegd: hij be schikt niet over de échte sterren die het Italiaanse elftal altijd kleur heb ben gegeven. Van Alessandro del Piero tot Roberto Baggio. Van An drea Pirlo tot Francesco Totti. Maar Ventura zegt niet in paniek te zijn. Natuurlijk, de opdracht is na de kleine nederlaag verre van on mogelijk. Zeker als je in het achter hoofd het voetbal-dna van Italië neemt: pieken en presteren op de t Italië miste slechts één keer eerder een WK, dat was in 1958 in Zweden belangrijke momenten. En met Da- niele De Rossi, Leonardo Bonucci en Giorgio Chiellini beschikt Italië nog altijd over toppers. En de ploeg heeft natuurlijk kee per Gianluigi Buffon. Ook hij is een enorme factor vanavond. Hij is 39 jaar en bezig aan zijn laatste seizoen als prof, kan zijn imposante carrière afsluiten met zijn zesde WK in zijn loopbaan. Dat zou een record betekenen. Mocht Italië het halen, dan is Buffon 40 jaar als hij zijn laat ste wedstrijden keept in Rusland. Precies op de plek waar twintig jaar geleden zijn interlandloopbaan be gon. Dat was toen in de vrieskou van Moskou tegen Rusland. BASEL Zwitserland doet voor de vierde keer op een rij mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het team van coach Vladimir Petkovic had het gisteren in de play-offs las tig tegen Noord-Ierland, dat na de nederlaag van donderdag in Belfast (0-1) moest winnen om het WK te bereiken. Op een door regen slecht bespeelbaar veld in Basel bleef het 0-0. Noord-Ierland begon fel in St. Ja- kob-Park en kreeg ook de eerste kans, maar daarna nam Zwitser land het initiatief over. Maar ook zij wisten in de eerste helft niet te sco ren. Na de pauze moest Noord-Ier land meer risico's nemen en even leek Zwitserland te wankelen. Echt grote kansen kreeg de ploeg van trainer Michael O'Neill lange tijd niet. In blessuretijd leek de beno digde treffer voor een verlenging alsnog te vallen, maar na een kopbal haalde de Zwitser Ricardo Rodri guez de bal net voor zijn eigen doel lijn weg. Denemarken - Ierland 0-0 (return dinsdag). Nieuw Zeeland - Peru 0-0 (return donderdag) Honduras - Australië 0-0 (return woensdag) Tunesië - Libië 0-0 (Tunesië ge plaatst voor WK) Ivoorkust - Marokko 0-2 (Marokko geplaatst) maandag 13 november 2017 GO Het Nederlands elftal gaat ook in 2018 door met oefenen. Met Engeland en Spanje liggen via de Union Club al afspraken. Die duels moeten nog een definitieve datum en locatie krijgen, maar vinden plaats in de periode tus sen donderdag 22 en dinsdag 27 maart. Verder is 24 januari een belangrijke datum op de Oranje kalender. Dan is de loting voor de Nations League van septem ber, oktober en november, waar bij Oranje in elk geval in divisie A van toplanden zit. De Nations League biedt de mogelijkheid om op een snelle manier een ticket voor het EK van 2020 te verdie nen. - Decossaux Roemenië - Nederland, morgen 20.00 uur. TV: SBS6/FOX Sports AMSTERDAM Het Ne derlands elftal kwam na een vrije zaterdag gisteren weer bij el kaar in de voorberei ding op de interland tegen Roemenië. Bij aankomst in het Okura- hotel in Amsterdam kwamen de eerste re acties uit de spelers groep op het aan staande vertrek van bondscoach Dick Ad vocaat. „Jammer dat hij weggaat. Ik denk dat hij het nog had kunnen doen, deze groep voor een langere tijd mana gen," zei recordinterna tional Wesley Sneijder. De 33-jarige midden velder zag in de leeftijd van Advocaat (70 jaar) geen belemmering. „Leeftijd zegt me niet zoveel", aldus Sneijder, die dit afgelopen week ook op zichzelf projec teerde. Advocaat kan tegen de Roemenen een persoonlijk record vestigen. Bij een zege wordt hij de coach die in de historie de meeste wedstrijden met Oranje won. Advo caat lost dan Bob Glendenning af. Beiden staan op 36 overwin ningen, één meer dan Marco van Basten. Wesley Sneijder. FOTO PRO SHOTS Haalt Gian- luigi Buffon voor de zesde keer in zijn carrière het WK? FOTO GETTY IMAGES Italië moét vanavond in Milaan winnen van Zweden om het WK voetbal te halen. Na het 1-0 ver lies van vrijdag zweeft La Squa- dra Azzurra tussen hoop en vrees. Een WK zonder Italië is haast niet voor te stellen. Daniël Dwarswaard Rotterdam Andere play-off duels om WK- ticket:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33