Hamilton pleit voor betere beveiliging II 2 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN BRAZILIË HUGO BORST Na een prachtserie met twee zeges en een tweede plaats in vier races speelde Max Verstappen in Brazilië weer een bijrol. Ouderwets geplaagd door onwillig materiaal. „En dan kun je weinig doen." Column ÉWe moeten Ziyech en El Ahmadi dankbaar zijn aan de buis gekluisterd? Nee, hè? Er keken donderdagavond meer mensen naar Chantal Blijft Slapen en Gordon Gaat Trouwen... Maar Met Wie1 dan naar het oe fenpotje Schotland-Nederland. Mensen willen worden ver maakt, een beetje lachen, nou daar heb je bij Chantal en Gor don wél kans op. Ik keek naar Oranje omdat het mijn werk is. Ik schoot wel een paar keer in de lach, gewoon omdat het spel zo potsierlijk was: deze Schotland- Nederland deed me denken aan een willekeurige vrouwenvoet- balstrijduit t972. De WK-kwalificatieduels Zwe- den-Italië en Denemarken-Ier- land waren ook helemaal niet goed. Maar het verbeten karakter en de gemenigheid vergoedde veel. Zo'n eeuwige galbak als Ola Toivonen, al na tien seconden velde hij een Italiaan met zijn arm, diep van binnen - en ik haatte mezelf erom - had ik res pect voor het bloeddorstige sig naal dat hij afgaf: die eikel be grijpt het. Ik gruwel trouwens onmiddellijk bij het idee dat de Zweden de Italianen vanavond uitschakelen. Een WK zonder Italië is geen WK. Ik was benieuwd wat de kijk cijfers van de beslissende WK- kwalificatiewedstrij d Ivoorkust- Marokko zouden worden, maar het duel van zaterdagavond bleek nergens te zien. Jammer, er zat een behoorlijk Nederlands tintje aan. Ziyech, El Ahmadi, de broers Amrabat, of we nou willen of niet, met deze succesvolle jon gens moeten we het komende zomer doen op tv. Sterker nog, we moeten die gasten dankbaar zijn dat ze onze verschraalde ere divisie straks op het allerhoogste niveau representeren. Dat geldt ook voor de aanwezigheid van de Belgen Mertens en Vertonghen in Rusland. Hun wortels liggen in Apeldoorn, Utrecht, Amster dam en Waalwijk. Bij ontstentenis van het Neder lands elftal juichen we komende zomer voor Marokko, België of Mexico (PSV'er Lozano maakte twee geweldige goals tegen de Belgen). Ook de Zweden hebben Nederlandse roots, maar een elf tal met Toivonen steunen, dat breng ik niet op. Mocht Zweden zich vanavond onverhoopt toch kwalificeren, dan start ik een pe titie om de als international ge stopte Zlatan Ibrahimovic ver plicht mee te nemen. Gewoon, voor een vleugje voetbalvernuft. Vettel Als je steeds een halve seconde tekort komt op het rechte stuk, dan houdthetop Waar Max Verstap pen doorgaans na een race wel an derhalf a twee uur napraat met het team, schoof hij na de GP van Brazilië al vlotjes aan bij de media. Wat moest hij immers nog bespre ken met de teamleiding? Het was frusterend, maar iedereen bij Red Bull Racing wist waarom. Wat hij het mooiste vond van deze race? „De finishvlag", klonk het aanvankelijk grinnikend, om dan toch nog met een serieus ant woord te komen. „Nee, die snelste ronde. Nog effe vol gas voor het baanrecord. Als je dan toch vijfde moet worden, is dat nog wel fijn." Het was een troostprijs na een Grand Prix waarin hij zich weer eens zo onmachtig waande als eer der dit seizoen. Als vierde startte hij, als vijfde kwam hij binnen. Winnaar Sebastian Vettel, nummer 2 Valtteri Bottas en Kimi Raikkö- nen (derde) bleven de hele tijd bui ten schootsafstand. En toen twaalf rondjes voor het einde ook de nota bene in de pitstraat gestarte we reldkampioen Lewis Hamilton hem nog voorbij denderde na een bizarre inhaalrace, was de middag helemaal klaar. Van achteren had hij daarna niets meer te vrezen, dus sommeerde hij zijn team voor een pitstop. Snelle bandjes eronder en voor de ge blokte vlag nog even gas op die plank. Premie ophalen voor de 'fas test lap'. Eventjes nog wat plezier maken op een tropisch feestje waar hij een jaar na zijn briljante regen nummertje nu duidelijk niet het feestvarken bleek. Natuurlijk, de 20-jarige Limbur ger had dit al aan zien komen, vooraf. „Ik hoorde 's morgens dat Renault de motoren wat terugge schroefd had, om alles wat te spa- SAO PAULO Lewis Hamilton (foto) heeft opgeroepen tot be tere bewaking van de Formule 1- teams bij de Grand Prix van Brazilië. De Brit, die al zeker was van de we reldtitel van dit jaar, deed dat na de gewapende overval op een busje van het Mercedes-team net buiten het circuit Interlagos bij Sao Paulo. De overvallers richtten pistolen op de hoofden van de teamleden en namen vervolgens waardevolle spullen mee. Er raakte daarbij niemand gewond. Hamilton echter was zich rot geschrokken. Hij uitte op Twitter zijn afschuw over de brute over val. „Er zijn schoten gelost en pis tolen op hoofden gezet. Dit is zeer verontrustend", aldus de Britse autocoureur. „Die jongens zijn zich doodgeschrokken en toch zo professioneel dat ze weer aan het werk zijn gegaan. Het wordt hoog tijd dat de Formule 1 en de teams hier wat tegen gaan doen, want het ge beurt bijna elk jaar in Brazilië." Dat het onveilig is rond het circuit is be kend. De coureurs rijden van en naar hun hotels in Sao Paulo onder escorte van de politie en in kogelwerende auto's. De werknemers van de renstallen rei zen meestal zo onopvallend mo gelijk, dus niet in hun gespon sorde kleding. maandag 13 november 2017 Verstappen e ki ken Zit u dezer dagen ook Arjan Schouten S FOTO GETTY IMAGES - Max Verstappen (20) Interlagos De 'teruggeschroefde' auto van Vettel boekte zijn vijfde zege van dit jaar. In totaal zijn de 19 GP's door vijf coureurs gewonnen: Ha milton (9), Vet tel (5) Bottas (2), Verstappen (2) en Ricci- ardo (1). Max Verstappen PETROi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30