Zwemmen Alvast even de ijsbaan maaien 1 - Üfi - m - Flitspalen uitgebreid met kentekenregistratie Mezger wint de HeerlijklODaagse 2 MARLEEN BLOMMAERT Kr Column Op de been blijven op een enigszins gracieuze manier wordt met het klimmen der jaren een dagtaak. De onbe zorgdheid van de jeugd verdwijnt stukje bij beetje en de gang naar de arts wordt een regelmatig terugke rend fenomeen. Bij de één getuigen de aderen met hun wanddecoraties of lek kende kleppen van het rijke Bour gondische leven uit tijden dat on gezond leven nog de norm was. Bij de ander brokkelt het kraak been af totdat het kale bot pijnlijk op het andere bot schuurt. Dat is als het meezit, want er kunnen na tuurlijk nog grotere rampen ge beuren. Maar ik heb het hier even over alledaagse ellende die de meeste mensen moeten verstou wen als ze tijd van leven hebben. Steeds meer mensen zijn dan ook bezig met de zorg voor een 'gezonder' leven. Ik ook. Zo brandde ik drie jaar geleden de laatste sigaret en ben ik deze zo mer begonnen met geregeld zwemmen. In een klein badje van 30 graden want je moet het na tuurlijk niet overdrijven al dat ge zond doen. Na enige tijd zwemmen heb je door dat het bad bevolkt wordt door een vaste ploeg. De leeftijd is op een enkele uitzondering na mi nimaal vijftig. Bijna allemaal vrouw. Ze kennen elkaar en er wordt dan ook, behalve gezwom men, heel wat besproken. Soms ook in het bad. Dan vormt zich een lichaam van twee of drie vrouwen dat zich door het water voortbe weegt als een school vissen, pra tend over politiek, Sinterklaas, de drukte in Hulst of vakantieparken. Voor de school uit is het goed zwemmen want er zijn in de meeste gevallen meer zwemmers dan baantjes bij het baantjes zwemmen. Na afloop in de kleed kamer hangt een vrolijke ver trouwdheid en verbondenheid en wordt er veel gelachen. Dik, dun, oud, klein, niet-Nederlands: men benadert elkaar met welwillend heid. Misschien zouden sommige we reldleiders ook gewoon wekelijks wat baantjes moeten trekken. Met elkaar in een te klein bad en dan daarna in je onderbroek weer te genover elkaar staan, of in je hemd. Geloof me, het verbindt.. Wereldleiders zouden ook gewoon wekelijks baantjes moeten trekken DESTELLING Vandaag: Hardere aanpak hardrijders is goed Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ttMET OO TOOS» IK MOET JE IETS vertellen... Zeeuws Museum meest Kidsproof Frank Peene wereldkampioen kustvissen Nieuwe naam voor BZW TERNEUZEN Inbrekers gepakt op bouwterrein De rayonhoofden hebben elkaar dit jaar waarschijnlijk nog niet eens ge sproken, maar in Kamperland wordt er al volop gewerkt aan de ijsbaan. Zaterdag maaide Richard Kouwer de baan alvast. Onder wa ter, wel te verstaan. Tot aan zijn knieën in het water stond hij met een bosmaaier de bodembegroei ing van de vijver langs de Noord straat te kortwieken. Kouwer heeft er een flinke klus aan. Namens ijsclub 'Ijsvermaak ons Vermaak' uit Kamperland han teert hij dit keer de maaier. Van 's morgens elf tot een uur of vijf in de middag is hij aan het 'pootjebaden'. „We komen nogal wat algen en riet tegen in de ijsbaan", aldus Kou wer. „En alg, dat krijgen de mensen niet kapot, dus dat moeten we er re gelmatig uithalen. En we proberen ook zoveel mogelijk riet weg te ha len. Voor een eventuele vorstperi ode, waarvan we hopen dat die er dit jaar eens een keer wél gaat ko men." Langs provinciale wegen komen meer camera's die kentekens regis treren. De komende weken wor den tweehonderd flitspalen uitge rust met zogeheten ANPR-ca- mera's, meldt de politie. In Zee land gaat het om zes flitspalen. Met ANPR (automatische num merplaatherkenning) worden kentekens gescand en vergeleken met data in politiecomputers over mensen die worden gezocht of boetes hebben openstaan. In Zee land worden de volgende palen uitgebreid: langs de N253 (Nieuw- straat, Oostburg), N254 (Europa- weg Noord, Nieuwdorp), N661 (Nieuwe Vlissingseweg, Vlissin gen), N256 (Deltaweg Goes), N59 (Rijksweg, Bruinisse) en de N656 (Oud Vossemeersedijk, Oud-Vos- semeer). De scangegevens van de gene die niet in politiebestanden voorkomen worden nu direct ge wist. Maar er komt wetgeving om die vier weken te bewaren. De Tweede Kamer is al akkoord. De Eerste Kamer praat er morgen over. Restaurant Mezger in Domburg is landelijk winnaar geworden van de HeerlijkioDaagse. Gasten gaven het restaurant gemiddeld een 9,34. Mezger laat daarmee sterrenrestau rants achter zich. Op de restaurantreserveringssite Heerlijk.nl kan de consument tij dens de HeerlijkioDaagse voor 27,50 euro een driegangenmenu boeken bij restaurants die eerder al erg goed zijn beoordeeld. Op die manier kunnen ze voordelig ken nismaken met de betere gastrono mie. Consumenten kunnen de ge selecteerde restaurants beoorde len op eten, service, sfeer en gast vrijheid. Mezger wint met een 9,34 de re gionale en landelijke pubieksprijs. In Zeeland streefde het jonge res taurant net tweesterrenrestaurant De Kromme Watergang in Hoofd plaat voorbij (9,32). Mezger onder leiding van chef Jeroen Tanis en pa tron Sander de Jonge behaalde in juni ook een hoge eindscore in de eetrubriek van deze krant: een 8,6. In de landelijke top 10 van Heerlijk.nl kwam Katseveer in Wil- helminadorp tot plaats acht (8,91). maandag 13 november 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: AOW-leeftijd moet terug naar 65 jaar 2479 reacties MIDDELBURG Het Zeeuws Museum is door 4.000 Museumin specteurs verkozen tot het meest Kidsproof mu seum 2018 van Zeeland. In totaal zijn Nederlandse musea ruim 8.000 keer gekeurd door de 'muse uminspecteurs' (kinderen t/m 12 jaar). 44 musea, verspreid over het hele land, mogen zich dit jaar Kidsproof noemen. Een overzicht van alle Kids proof musea staat op www.museumkids.nl. I KAAPSTAD Frank Peene uit Westka- pelle is wereldkampioen kustvissen geworden tij dens het WK in Zuid- Afrika. In de voorlaatste van een reeks wedstrij den wist hij op een moei lijke visplek achttien vis sen, waaronder haaien en gitaarroggen, naar boven te hengelen. Peene deed mee in het individueel klassement van het Wereldkampioen schap. Peene won twee jaar geleden tijdens het WK in Portugal al zilver. VLISSINGEN De Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging krijgt een andere naam: VNO-NCW Brabant Zee land. De vereniging kiest een nieuwe koers naar een - naar eigen zeggen - mo dern, eigentijds netwerk voor slimme ondernemers en ondernemingen. Onver anderd blijft de rol die de ondernemersvereniging heeft voor ondernemend Brabant en Zeeland, aldus VNO-NCW Brabant Zee land. Op een bouwterrein in Terneuzen zijn in de nacht van vrijdag op za terdag vijf minderjarige jongeren aangehouden nadat er een melding van inbraak binnen was gekomen bij de politie. Een politiehond werd in gezet om de jongeren aan te houden. Een van de jongens werd gebe ten. De verdachten zijn zaterdag verhoord. Willem Adriaansens Kamperland A Richard Kouwer van de ijsvereniging 'Ijsvermaak ons vermaak' maait alg en riet onderwater om een mooie ijslaag te krijgen als het gaat vriezen, foto johan van der fieijden Jeffrey Kutterink Vlissingen Frank Balkenende Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2