u Él 24 ZE Het gaat hard met de populariteit van Fource. Max wordt overal herkend. „Na een half uur foto's maken was mijn hamburger koud." meer in zonder herkend te wor den." Op straat ziet Max mensen elkaar continu aantikken: 'Hey, kijk eens wie daar loopt!' Dat hij zo bekend zou worden had zijn va der Leon niet verwacht. „We wil den laatst even snel de McDo nald's inschieten. Eenmaal binnen waren we een half uur bezig met mensen die met Max op de foto wilden." Max: „Tegen de tijd dat we klaar waren, was mijn ham burger al koud." Fource won in september de Ne derlandse editie van het Junior Songfestival. Max, Jannes Heuvel mans, Niels Schlimback en Ian Kuyper, die na hun audities bij el kaar zijn gezet, mogen daarom nu hun kunsten op Europees schaal niveau vertonen. In het Olympisch Paleis in Tbilisi zullen de jongens voor 23 miljoen kijkers hun num mer Love Me zingen. Nerveus is Max niet. „Ik laat het gewoon op me afkomen; zenuw achtig word ik denk ik pas als ik het podium echt op moet. We oe fenen al sinds augustus en repete ren nu elk weekend de act. Het is hard werken, maar zolang je je fo cust en je best doet, lukt het wel. Ik heb er vooral heel veel zin in." Love Me heeft al bijna een mil joen views op YouTube, en op In- Het is hard werken, maar zolang je je focust en je best doet, lukt het wel stagram nadert Max de 20.000 vol gers. „AVROTROS traint ons in het omgaan met aandacht en kri tiek, bijvoorbeeld als iemand zegt dat ik niet kan zingen. Je moet te gen negatieve reacties kunnen, an ders ga je in dit vak een probleem krijgen. Zeker als je een land gaat vertegenwoordigen." Moeder Astrid: „Volgens mij trek ik het me meer aan als iemand iets gemeens tegen hem zegt dan Max zelf. Als zijn ouders houden we de social media goed in de ga- Ik heb geen idee wat ergaatgebeuren. Ik wil vooral van de ervaring genieten ten; je weet niet wat mensen daar gaan zeggen. Maar hij kan er heel goed tegen. Max blijft gewoon Max." De jonge zanger heeft zijn con currentie al bekeken. „Er doen bijna nooit boybands mee; dit jaar zijn we de enige. Dat kan een voordeel zijn." Er hebben wel al vaker Brabanders meegedaan aan het Junior Songfestival. OG3NE (2007, elfde) en Ralf Mackenbach (2009, eerste) vertegenwoordigden Nederland in eerdere jaren. In 2011 stond Rachel uit Wouw voor Ne derland in de finale in Armenië. Zij werd tweede. Fource heeft intussen al beslo ten dat ze na het Songfestival sa men doorgaan. „We willen onze eigen nummers schrijven, in het zelfde genre als Love Me. Dus vro lijke, moderne nummers." Vanaf 21 november zal dagelijks om 17.10 het Fource Journaal wor den uitgezonden op Zapp. De jon gens zullen hier updates geven over hun ervaring in Georgië. Ook zijn hun belevenissen dagelijks te volgen op YouTube. De grote finale van het Junior Eurovisiesongfestival is 26 novem ber. Max: „Ik heb geen idee wat er gaat gebeuren. Ik wil vooral van de ervaring genieten." Max Mies (14) verte genwoordigt eind november Neder land in het Junior Eurovisiesongfes tival in Georgië. Het Roosendaalse lid van boy band Fource is druk bezig met de voorbereiding. „Ik kan de stad niet maandag 13 november 2017 Dolle vreugde bij de jongens van Fource, met Max hier tweede van rechts, toen zij hoorden dat zij de Nederlandse finale van het Junior Songfestival hadden gewonnen. 'Ik kan de straat niet meer op - Max Mies - Max Mies Tim Outshoorn Roosendaal Vanaf 21 november zendt Zapp elke dag het Fource Journaal uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24