Xantia is de ster van de trekpaardenkeuring I Plaatwerkerij gereed voor bewoners 18 WALC Hete lucht blaast tegen de gespierde benen en kont van Jolante. De 6-ja- rige merrie wacht zaterdag op haar beurt tijdens de najaarskeuring trekpaarden bij manege de Een dracht in Vrouwenpolder. Eigenaar Helm Brouwerse uit Westkapelle melkt het dier. „Haar veulen staat thuis op stal", verklaart hij. Omdat de vacht van Jolante nog vochtig aanvoelt, gaat er warme lucht over. Helm borstelt de laatste stukjes klei uit de haren van de bruinschimmel. „Ze is heel lief en rustig. Echt een gebruikspaard. Ze is ijzersterk voor de sjees." De keuring werd vorig jaar afge last omdat eigenaren van gecou peerde paarden niet welkom waren. Zij voelden zich gediscrimineerd en er ontstond een rel. In Neder land geldt sinds 2001 een verbod op het couperen van paardenstaarten en een tentoonstellingsverbod. „Na een rechterlijke uitspraak eind vo rig jaar is er nu duidelijkheid. Paar den gecoupeerd voor 1 december 2016 mogen meedoen", aldus secre taris Paul van de Broeke van de or ganiserende Stichting tot Instand houding van de Najaarskeuring van Koudbloedpaarden in Zeeland. In Vrouwenpolder doen 71 paar den mee. Van veulens en jaarlingen tot oud-kampioenen. Fraaie dieren met evenzo fraaie namen: Chanel, Duchesse, Farao of Hercules. De ka rakteristieke dieren worden beoor deeld op het exterieur (verhouding tussen hals, hoofd en benen) en op beweging in stap en draf. Van den Broeke: „Een mooie voorwaartse gang, sterke achterhand en lang voorbeen scoren" Hij plukt een stukje klei weg bij een deelnemer. „De paarden worden op het laatst gemodelleerd. Een model fotogra feer je ook niet 's ochtends als ze uit bed stapt." Hij constateert tot zijn vreugde dat het aantal inschrijvin gen weer stijgt. „Misschien door deze nieuwe locatie. Walcheren telt veel trekpaardenhouders. Uitslagen op www.pzc.nl. Na drie jaar bouwen en renoveren is de voormalige Plaatwerkerij op het Scheldeterrein in Vlissingen klaar voor de nieuwe bewoners. Be langstellenden namen zaterdag in groten getale een kijkje in het com plex waar WVO-zorg appartemen ten en verpleeghuiskamers en, in de nieuwbouw, seniorenapparte menten heeft gehuisvest. In totaal verhuizen vanaf vandaag zo'n honderd bewoners van het oude Scheldehof, Weyevliet en een paar van Ter Reede vertelt Jan de Graaf, directeur van WVO-zorg. „De verhuizing zal langzaam en ge leidelijk gaan. Iedere twee dagen een groep mensen. Vanaf 1 decem ber bewonen de senioren de 54 ap partementen." Christiaan Groen verhuist op 20 november. Laconiek: „Och, ik ben tijdens m'n huwelijk zo'n 25 keer verhuisd en daarvoor ook al vaak." Een looproute leidde de bezoe kers zaterdag door het gebouw. De kraanbaan met loopbrug herinnert in het ruime lichte complex nog aan het Scheldeverleden. De muur schildering van de broers Stefan en Marcel Theelen herbergt ook een stukje historie in zich. In de geome trische kleurvlakken zie je afbeel dingen van noeste werkers of een beeld op het oude Vlissingen. Katrien Vasiljoek-Bourez laat be zoekers boetseren in de Werk plaats. Straks hoopt zij er ook buurtbewoners en kinderen, al dan niet met grootouders, te ontvangen. IN DE REGIO Workshops 'Grip op stress' Expositie Parvizi en Tsehaie Première FilmstarZ MIJN DORP, MIJN STAD maandag 13 november 2017 WA Twee dagen voor de keuring de wei uit. Natte klei in de haren en modelleren op de dag zelf. Net als bij topmodellen. Xantia van Noordduin blijkt zaterdag hét topmodel. Annemarie Zevenbergen Vrouwenpolder Een deelnemer toont de beweging in draf. fotorubenoreel De 91-jarige Vlissinger Christi- aan Groen kijkt straks uit op de plek waar hij ooit werkte voor de Schelde. Groen verhuist naar een appartement in het nieuwe WVO-zorgcentrum Scheldehof in de zware Plaatwerkerij. Annemarie Zevenbergen Vlissingen MIDDELBURG LlJV-vitaliteits- coach Peter van Lit houdt workshops met als thema 'Grip op stress' op don derdag 16 en 23 no vember in Middel burg. De workshops vinden plaats van 20.00 tot 21.00 uur in studio LIJV, Schenge 4 in Mid delburg. Deelname is gratis en aanmel den kan door een e-mail te sturen naar info@lijvbe- weegcoach.nl. VLISSINGEN Ribwar Parvizi en Lalemba Tsehaie exposeren hun wer ken t/m zondag 19 november in Am bassade van Vrede in Vlissingen. Rib war Parvizi en La lemba Tsehaie zijn twee kunstenaars van het AZC in Mid delburg. Locatie: Ambassa degebouw, Rosen- burglaan 310, Vlis singen. VLISSINGEN De première van het project Film starZ vindt vandaag plaats in Vlissingen. Tijdens het evene ment presenteren drie nieuwe, oner varen filmmakers hun eerste korte film. Negen maan den lang zijn Jens Ingelse en Gijs Suy, Joran van Heest en Reno Maenhout bezig geweest met het maken van hun korte films. De jury bestaat uit Kathrin Ginsberg, Jan van Winden en Margot Schotel. Zij beoor delen de films en reiken de Gouden Zeester uit aan de winnaar. Belangstellenden zijn vanavond om 19.00 uur welkom in CineCity in Vlissin gen. WESTKAPELLE Awih, noe praot iederendêên inééns Was- schappels. Wibo Lievense, voorzitter van de Wasschappelse Toneelploeg, grijnst: „Kom maar op 't durp en probeer het." De Toneelploeg heeft zijn nieuwste cursus Wasschappels verwerkt in de laatste voorstelling 'Zeeuws is een taele, en de strijd om het ABZ (Algemeen Beschaafd Zeeuws)'. De drie uitvoeringen trokken vrijdag en zaterdag een volle zaal in het verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst. In het stuk gaat het dorp de strijd aan om van het Wasschappels het standaard Zeeuws te maken. Kijk voor meer informatie over de cursus op www.pzc.nl. foto ruben oreel KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur - Koers- bal; Atelier Zeeuws Genieten, overdag - Expositie Mieke Meijer t/m 10 de cember MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG ZB, 19.30-21.30 uur - Start cursus spre ken in het openbaar Oost-Souburg Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur - Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek; Mae Uku, 19.45 uur - Work shop Line Dance VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassoplein 120- 126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Wooldhuis, 14.00 uur - Natuurwande ling; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur- Kleutergym; CineCity, 19.00 uur -Premiere Finale FilmstarZ en be kendmaking nieuwe naam Cavak; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen. 'Het is hier wel kolossaal', is een regelmatig gehoorde reactie tijdens de open dag van het nieuwe WVO-zorgcentrum Scheldehof in de voormalige Plaatwerkerij, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18