Dit zijn de tien van Wie is de Mol? Shawn Mendes gaat er opnieuw met Europese Awards vandoor 13 altijd bovenmatig geïnteresseerd in 'de mensen en hun vaak onbegrijpelijke acties.' Het exposé over mos in haar onewomanshow on der regie van Thomas van Luyn is één ding - Corne- lisse slaat traditioneel zijwegen in die haar naar de medemens voeren, die ze observeert, analyseert en dikwijls tot op detailniveau ontleedt. En altijd met onnavolgbare humor. „Het begint", zegt ze, „eigenlijk al met de titel van mijn show. Om mij moverende redenen is een chique manier om te zeggen: 'Vraagt u vooral niet verder'. Maar het heeft ook de betekenis van 'bewegen'. En ja, ik mag me graag bij mensen afvragen waarom ze doen wat ze doen. Wat hen beweegt of moveert, kortom." Eindstation In de wondere wereld die haar omgeeft kijkt Paulien Cornelisse altijd met zelf spot naar zichzelf. Neem het ouder- en kindzwemmen, dat ze tegenwoordig met zoon Wiek (2,5) bezoekt. „Spartelen en liedjes zingen tussen andere ouders - een ontdekkingsreis in eigen buurt. We zijn vorig jaar ver huisd, ik woonde tot nu toe op zes tien verschillende plekken. Nu wo nen we echt in een huis waar we op onze plaats zijn. Een soort einddoel. „Tegelijkertijd benauwt me dat. Dan denk ik in een vlaag van melan cholie: Dit is het eindstation, hier ga ik dood.Zeker als je een jong kind hebt, zie je hoe snel het leven gaat. 'Ik ben al op de helft', realiseer ik me dan. Gelukkig is er dan ter opvrolijking de sportschool. „Een uitstekende remedie tegen neerslachtigheid. Rennen vind ik heerlijk. Maar wel op de loopband. Wel zo gemakkelijk dat je op dezelfde plek kunt blijven." MTV AWARDS Het deelnemersveld voor het achttiende seizoen van Wie is de mol? is compleet. Presentator Art Rooijakkers maakte zaterdag in een ingelaste tv-uitzending de namen bekend. Op 6 januari is de eerste aflevering te zien. -4 Paulien Cornelisse observeert, analyseert en ontleedt. FOTO UNITED PHOTOS/TOUSSAINT KLUITERS Net als vorig jaar is Shawn Men des de grote winnaar geworden bij de Europese MTV Awards. De Canadese popzanger (19) won de twee belang rijkste prijzen: die voor beste artiest (MTV maakt niet langer on derscheid tussen man nen en vrouwen) en ook die voor de beste song van het afgelopen jaar. Met There's Nothing Holding Me Back versloeg hij onder anderen favorieten als Luis Fonsi met zo merhit Despacito en Ed Sheeran met Shape of You. Sheeran werd tijdens een in de Londense Wembley Arena gehou den prijzenshow wel gekozen tot de beste live-artiest van 2017. An dere winnaars waren zangeres Dua Lipa (beste nieuwkomer), Coldplay (beste rockband), voormalig Fifth Harmony-zangeres Camila Cabello (beste popartiest) en Kendrick Lamar (beste video voor zijn song Humble). Rapper Eminem, die in Londen ook optrad, werd met zijn 45 jaar de oudste winnaar in de categorie hip hop. Rockband U2 ontving een on derscheiding voor het gehele oe uvre. Eerder werd duidelijk dat hip hopper Lil' Kleine (Jorick Scholten) de lokale Award voor de beste Ne derlandse artiest had gewonnen. Jan Versteegh (31), presenta tor „Ik ben gek op spelletjes. Dus ik ga die mol vinden. Mark my words." Jean-Marc van Tol (50), teke naar Fokke en Sukke „Een goede mol is iemand die zich zelf goed kent. Ik let dus scherp op mijn medekandidaten." Loes Haverkort (36), actrice „Ik kan heel ge duldig zijn, maar ook superonge- duldig en control- freakerig." Bella Hay (27), zangeres „Voor mij is het het fijnst om blanco aan het programma te be ginnen. Je kunt vooraf toch niet bedenken wat er gebeurt." Simone Wei mans (45), -r nieuwslezeres „Als journalist wil ^M\ 'J s ik de waarheid boven tafel krijgen. Dat vak kan mij helpen de mol te ontmaskeren." Ruben Hein (35), zanger „Ik ben niet de allerbeste tacti cus. Maar ik vind al die spectaculaire spellen wel erg tof." Stine Jensen (45), filosofe „Ik ben niet zo'n heel goede leu genaar. Daarom ga ik proberen om de waarheid te liegen." Olcay Gulsen (37), modeont werpster „Voor mij geldt: sit back and reiax. Zo bekijk ik iedereen om erachter te komen wie de mol is." Emilio Guzman (36), cabaretier „Een mol moet altijd anders zijn dan de rest. Ik ga proberen dat zo veel mogelijk te observeren." Ron Boszhard (54), presenta tor „Ik vergelijk het gedrag van de an deren binnen het spel met dat daarbuiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13