Kamer reageert verdeeld op plan aanschafsubsidie e-auto Aanval met bord Brinta 7 Hetgaat om mannen die misbruik maken van hun macht of hun positie ren bewaken. Iedereen moet zich veilig weten. Op school en ook daarna wanneer je ergens gaat wer ken." „Ja. Ik heb drie tienerdochters. Ik probeer het be spreekbaar te maken aan de keukentafel, al is dat niet altijd makkelijk. Alle drie mijn dochters ken nen voorbeelden in hun omgeving van meisjes die slachtoffer zijn geworden van sexting, het delen van naaktfoto's tegen hun zin. Dat heeft enorme impact op de levens van die meisjes. Niet voor niets hebben we in het regeerakkoord afgesproken dat strafbaar te stellen. We moeten meer oog heb ben voor de slachtoffers en hen beter bescher men." „Niet tegen seks, wel tegen de uitwassen. Bij het debat over legalisering van prostitutie zei Femke Halsema nog: als je op je t8de in het leger mag le ren op mensen te schieten, mag je ook over je eigen lichaam beschikken en ervoor kiezen in de prosti tutie te werken. Maar seks is geen handelswaar. Seks is iets intiems, iets wat raakt aan je verbon denheid met een ander. Niet voor niets laten incest of overspel enorme littekens achter bij de slachtof fers. Zij zijn beschaamd in hun vertrouwen. Daarom wordt in ons strafrecht verkrachting zwaarder bestraft dan mishandeling. Omdat het grotere gevolgen heeft." „We doen alsof het allemaal normaal werk is, maar wanneer je vraagt: zou je willen dat je dochter dit beroep deed, zegt iedereen 'nee'. Dat geeft wel aan dat het dus niet normaal is. In Zweden ben je als hoerenloper strafbaar. Dat heeft niets met moraal of zeden te maken, maar met het feit dat mannen en vrouwen gelijk zijn en juist in prostitutie die gelijkheid ver te zoeken is. Er is een machtsver schil. Kijk alleen al naar de enorme aantallen vrou wen die er tegen hun zin werken. Maar hier is de reflex heel lang geweest: kom niet aan prostitutie, dat is het toonbeeld van vrijheid. Een van de ver worvenheden van de Paarse kabinetten." „Ik koester de seksuele vrijheid ook als een waarde, die wil ik van niemand inperken. Ik denk wel dat we nu een fase verder zijn dan de jaren 6o en eer lijker kijken naar de uitwassen. #MeToo geeft aan hoe veel mensen het slachtoffer zijn van het ge mak waarmee mannen denken te kunnen beschik ken over de lichamen van vrouwen. Maar er is geen recht op seks. Dat zou betekenen dat iemand an ders de plicht heeft. Door al die #MeToo-verhalen staan er mensen op die zeggen: ik dacht dat ik de enige was, maar dit is niet normaal." werd afgedaan als inperking van onze vrijheid, konden misstanden voortwoekeren. In de prosti tutie, maar ook in de maatschappij. Nu is er iets aan het veranderen. Zie de huidige #MeToo-dis- cussie: slachtoffers van ongewenst gedrag hebben lang gezwegen in de veronderstelling dat het blijk baar normaal was." „De manier hoe we tegen misstanden rond seks aankijken. Dat komt doordat onderzoek na onder zoek de omvang van seksueel misbruik aangeeft. En doordat kritiek niet alleen uit de christelijke hoek komt. Kijk naar wat Lodewijk Asscher heeft gedaan op de Amsterdamse Wallen. Of voormalig PvdA-Kamerlid Myrthe Hilkens die waarschuwde tegen de onvrijheid van vooral vrouwen die kan optreden als seksuele vrijheid doorslaat in dwang. Ze kreeg daarvoor kritiek van een oudere gene ratie vrouwen die dacht dat hun verworven vrij heid weer ter discussie werd gesteld. Maar jongere partijgenoten waren het vaak gewoon met haar eens." „Het raakt aan hetzelfde: het gaat om ongelijkheid. Het gaat om mannen die misbruik maken van macht of van hun positie. Er is een patroon dat doorbroken moet worden in onze maatschappij. Er waren misstanden in de kerk, de sport, in bedrij ven, de zorg, overal. Daarom is het zo belangrijk dat de #MeToo-discussie gevoerd wordt. Die moet de overheid ook faciliteren." „Ik wil dat de minister die verantwoordelijk is voor emancipatie ouders en leraren helpt om die dis cussie met onze jongeren aan te gaan. We moeten het bespreekbaar maken dat we onze grenzen le- Het stel had gedronken toen hij een bord hete Brinta in haar ge zicht gooide. Volgens hem sarde ze hem over zijn overle den ex-vrouw. Zij vluchtte na de aanval naar buiten, zakte daar in elkaar en werd per am bulance naar het ziekenhuis af gevoerd. „Ze had blaren van bo ven naar beneden in haar ge zicht", aldus officier van justitie Karei de Valk. Jan H. kreeg een huisverbod, maar na acht dagen stond hij voor de deur om schone kleren te halen. De po litie nam hem mee en sloot hem zeven dagen op. De man kreeg eerder 30 uur werkstraf nadat hij haar had bedreigd. Hij zat twee weken celstraf uit op Schiphol. De advocaat van Jan H. sprak over een daad die in een opwel ling is begaan. De aanklager eiste een straf van 16 weken cel waarvan 15 voorwaardelijk en 120 uur taakstraf. Vonnis 24 november. De RAI meldde gisteren dat auto kopers zuinige auto's steeds meer links laten liggen. De VVD ziet niks in extra fiscale stimulering. Kamerlid Remco Dijkstra: „Het is van belang dat fabrikanten auto's aanbieden waar vraag naar is en met voldoende keuzevrijheid voor de consument. Fabrikanten moeten continu innoveren en auto's wor den steeds schoner omdat we tel kens de Europese normen aan scherpen. Elektrische auto's ken nen al genoeg fiscale voordelen." Ook de PW is glashelder. „Als de consument wil kiezen voor een grote en zware auto, heb ik daar geen problemen mee. Het is vooral voor Henk en Ingrid niet weggelegd om een dure Tesla aan te schaffen, dus het overstappen naar alleen maar elektrisch rijden in 2030 zien wij niet als haalbaar", zegt Kamer lid Roy van Aalst. De linkse partijen staan daar lijnrecht tegenover. Met het klimaatakkoord in de hand is het nieuws van de RAI volgens de SP 'een ongewenste ontwikkeling'. „Nu is het van groot belang deze elektrische (ex-lease)auto's in Ne derland te houden en haalbaar te maken voor de autorijder", aldus SP'er Cem Lagin. Maar dat is niet genoeg, denkt Liesbeth van Tonge ren (GroenLinks). Mensen ade men nu al slechtere lucht in door zwaardere grotere auto's. De aan schafsubsidie van de RAI is dus een goed idee." De PvdA vindt dat het kabinet te recht streeft naar schone en elektri sche auto's. Kamerlid Gijs van Dijk: „Maak het aantrekkelijk voor de consument." zaterdag 11 november 2017 M Gert-Jan Segers: 'Prostitutie is te lang verward met seksuele vrijheid'. FOTO REMKO DE WAAL/ANP Praat u erover met uw dochters? Kijken we nu anders tegen seks aan dan pak weg twintig jaar geleden? U wilt een verbod op het kopen van seks. Is de seksuele vrijheid geen verworvenheid? Wat is er aan het veranderen dan? Wat hebben de uitwassen in de prostitutie met #MeToo te maken? Hoe dan? Jan H. (44) uit Enschede gooide een bord hete Brinta naar zijn vrouw. De officier van justitie wil voor hem een taakstraf en een grotendeels voorwaardelijke celstraf. Bert Janssen Almelo Het idee van automobielvereni ging RAI om een fikse aanschaf subsidie voor volledig elektri sche auto's in te stellen, kan niet op onverdeeld enthousiasme in de Tweede Kamer rekenen. Edwin van der Aa Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7