te V-Vp^V- 'Mijn drie kinderen snappen mij nu ook beter' Paspoort Eclaire Francine Marie Oomen was een wake-upcall, het heeft geleid tot een discussie over hormoongebruik. De hormonenlobby zegt: neem een pil me vrouwtje, dan hebt u nergens meer last van. En ik snap dat het verleidelijk is: de maatschappij eist van werkende vrouwen dat ze ook in die periode doorbikkelen. Niet zeuren, aanpakken. Bovendien: de concurrentie hijgt in je nek, je zit met je hypotheek, de kinderen kosten geld. Dan wil je geen slapeloze, doorwaakte nachten of jezelf labiel voelen. Ik snap het helemaal. „Ik ben de roepende in de woestijn die vrouwen wijst op de consequenties. Dat je gaat als een speer, maar er net zo verslaafd aan raakt als aan speed of co caïne. Dat je verhoogd risico op kanker en andere ziekten loopt. En dat wanneer je ermee stopt, de overgang er alsnog kei hard in hakt. „Iedereen maakt uiteindelijk zijn eigen afweging. Belangrijk daarbij is dat duidelijk wordt dat hormoongebruik consequenties kan hebben, zodat je een overwogen keuze kunt maken. Het is mijn plicht als schrijver om het verbor gene naar buiten te brengen, mijn taak als kunstenaar." „Nee, nee, nee. Ik wil hierna graag verder. Ik was eerst de puberspecialist, toen vraagbaak op het gebied van jongvolwas senen. Het gevaar is dat zoiets je op een gegeven moment overneemt: je hebt succes, mensen willen meer van het zelfde, je verdient je geld ermee en opeens is het je bestaansrecht. Iets wat jou in zijn greep heeft. Dat wil ik niet meer, net zo min als kinderboeken schrijven. Ik wil me me creatief blijven ontwikkelen. Bovendien is dit tijdelijk: het is de weerslag van mijn eigen on wetendheid." „Het is aan vier landen verkocht: Spanje, Duitsland, Noorwegen en Zweden. En er zullen waarschijnlijk nog andere volgen. Ik ben benieuwd en zal met veel plezier afreizen om internationaal mijn ervarin gen te delen wanneer daarom wordt ge vraagd. In Nederland treed ik op, geef workshops. Ik vertel vrouwen bijvoor- Geboren: 27 maart 1960 in Laren. Opleiding: Academie voor Industriële Vorm geving Eindhoven. Loopbaan: Debuteert in 1990 met de Saartje en Tommie- reeks, schrijft daarna over de Bosmuis- jes en vervolgens komt ze met de zeer succesvolle Hoe overleef ik- serie. Ze wint negen keer de Prijs van de Ne derlandse Kinder jury. In april van dit jaar verschijnt het overgangsboek Oomen stroomt over. Privé: Moeder van drie kinderen. Heeft sinds drie jaar een lat-relatie met Axelle. Dus je staat op het punt om definitief overgangsdeskundige te worden? Is het buitenland al op het boek gesprongen? magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75