1 Column I Voelbal sijpelt Monica's leven binnen. Kennelijk zijn de wittebroodsweken voorbij. HET IS HERACLES, EN NIET HÉRACLES Om 7 uur zou ik er zijn, kon digde ik aan. Zondagavond. Er kwamen wat benauwde geluiden door de telefoon als antwoord. Op zich was dat wel een goed plan, maar wist ik wel dat zondagavond 7 uur eigenlijk Studio Sport- tijd was? Dat wilde hij toch wel erg graag zien, volgens Hollandse traditie met het bord op schoot. Of ik me daar dan bij zou kunnen aansluiten? Ik heb Nieuwe Liefde echt weieens eer der op zondagavond gezien en toen werd er met geen woord gerept over Studio Sport. Maar blijkbaar zijn de wittebroods weken voorbij en zitten we in de fase dat we weer normaal gaan doen. Ook wel lekker. Al betekent dat blijkbaar dat be taald voetbal mijn leven binnensijpelt. Met amateurvoetbal - of zeg maar ge rust kluitjesvoetbal - was dat via Jongste Dochter al een paar maanden eerder het geval. Maar zolang zij en haar teamgeno ten geen ton per wedstrijd krijgen, hangt daar toch een iets ander sfeertje. Ik heb lang zonder enige vorm van voetbal gedaan. Tennis, daar zette mijn vader de televisie nog weieens voor aan. Net als voor rugby, al vond hij het onbe grijpelijk dat alleen de BBC zo'n mooie sport uitzendt. Ook Ex-Man is geen voet balkijker, eerder een squashfan, en dat komt sowieso nooit op tv. En om nou zelf eens lekker in te schakelen op de eredivi sie, nee, dat was er nooit van gekomen. Maar inmiddels begin ik aan te haken. Het is Heracles, en niet Héracles. Je moet schietmogelijkheden hebben om te win nen, want dat zei een trainer laatst na de wedstrijd. Die hadden ze niet gehad, daarom hadden ze verloren. En als je dan wel scoort, moet je zo lang mogelijk je teamgenoten ontwijken om zo veel mogelijk air time voor jezelf op te eisen. Dat maar heel duidelijk is wie het doel punt heeft gemaakt. Ook is er een aandoenlijke trainer met Belgisch accent, maar die moet wel ont zettend nodig naar de kapper. Misschien dat iemand hem dat even kan vertellen. Een uurtje samenvattingen later is Nieuwe Liefde weer aanspreekbaar, onze lege borden naast onze voeten. Was best leuk toch, kijkt hij hoopvol mijn kant op. Tuurlijk, zeg ik. En is er misschien iets wat ik nu wil kijken? Zeker. Ik pak de af standsbediening, kruip tegen hem aan en klik door naar TLC. Hij Studio Sport, ik Say Yes to the Dress. Doen we allebei weer een beetje normaal. Studio Sport 1 H Reageren? monica@ persgroep.nl 61 zaterdag 11 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70