Zonder slaap geen wilskracht Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Heel goed. In het weekend slaap ik graag uit, liefst tot een uurtje of elf. Margriet is ook van het uitslapen. Ik heb de neiging om heel laat in bed te stappen - niet een van mijn beste gewoonten. Ik kom 's avonds helemaal tot leven, waardoor ik moeite heb om op tijd te gaan slapen; vooral als ik alleen ben. Margriet dwingt me om de tijd enigszins in de gaten te houden." „Ik werk nu als personal trainer, voedings- en lifecoach bij een sportschool. Het is mijn droom om mijn eigen sportschool te heb ben en op die manier bij te dragen aan het geluk van andere mensen. Mijn werk bestaat ook uit life- coaching en daarin is het onderwerp slaap heel be langrijk. Stel, iemand met een stressvolle baan wil 15 kilo kwijtraken. Zo ie mand moet eerst leren omgaan met stress. Daar bij komt slapen sowieso aan bod. Want ieder ver- andertraject vergt wils kracht. En als je te weinig slaapt, heb je minder wilskracht." „Opstaan stellen we zo lang mogelijk uit. Ik speel eredivisie beachvol- leyball, en dat ligt stil tij dens de wintermaanden. Tot voor kort speelde ik dan elk weekend zaalvol leybal, maar daar ben ik mee gestopt. Dus onze zaterdagen zijn tegen woordig lekker rustig. Nee, dat ik maar met één oog kan zien, hindert mij niet bij het volleyballen. Mijn slechte oog is heel geleidelijk achteruit ge gaan. Daardoor konden mijn hersens zich aanpas sen. Het komt niet vaak voor dat je hersens dat kunnen corrigeren, ik heb mazzel gehad." 11:30 uur De zomer is voorbij, dus beachvolley- baller Bas Verpoorten (27) heeft een rustige za terdag met zijn vriendin Margriet Velner (26). 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? Grieteke Meerman H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 41 zaterdag 11 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68