II Zeeland te klein? 'Dat is Calimero-gedrag' 21 hij nu is. fotos lex de meester IMPULS NODIG relse moe maar voldaan op de weegschaal staan, zoals hij dat voorafgaand aan de kickbokstrai- ning ook al heeft gedaan. „Kijk, ik ben 1,8 kilo aan vocht kwijtge raakt." Dat vult hij nadat hij is ge doucht weer een beetje aan met een flesje water. Daarna is het tijd om terug te blikken. Het is nu iets meer dan vijfjaar geleden dat hij is ontslagen bij NAC. In november 2015 was Goes vervolgens de eerste amateurclub waar hij voor de groep kwam te staan. „In mijn eerste seizoen bij Goes, dat voor mij een maand of zeven duurde, vond ik dat we een team hadden dat gezien de kwali teiten dik moest promoveren. Al leen was de mentaliteit niet goed. Daarna hebben we een heleboel oudere spelers eruit gegooid en zijn we met een jonge ploeg be gonnen. Ik hoopte bovenin mee te kunnen draaien, maar ze ontwik- Als je al vierde kunt worden met rustig aan doen, moet er nog veel meer in zitten keiden zich zo sterk dat we via de nacompetitie promoveerden." Met opgeheven hoofd en de borst vooruit trok hij in juni de deur in Goes achter zich dicht. Maar niet nadat hij zich nog wel even had opgewonden en uitge sproken tijdens het promotie feestje. In de kantine liet Karelse, met de microfoon in de hand, zijn hart spreken. Nu, een paar maan den later, wil hij geen namen meer noemen. „Ik ben iemand die het met z'n allen wil doen en iedereen heeft daar zijn taak in. Niemand moet zijn taak onder- of over schatten. Die verhoudingen vond ik bij Goes niet helemaal goed. Ik wist mijn plek wel. Anderen wis ten dat niet. Van voorzitter tot ter reinknecht moet je één zijn. Ieder een heeft zijn taken en verant woordelijkheden en moet zich daar aan houden." Heeft Karelse de afgelopen jaren eigenlijk nog de kans gehad om te rug te keren in het betaalde voet bal? „Nee, eigenlijk niet", zegt hij. „Dan moet je lobbyen, je gezicht laten zien bij wedstrijden en eens een keer een bestuurskamer bin nenlopen. Daar heb ik geen tijd voor, want ik train naast Vlissin gen ook JVOZ Onder-19. En ik heb er ook geen trek in. Ik heb het prima naar m'n zin, heb weinig stress en ga met plezier naar mijn werk. Ik ontwikkel me nu ook en word nog steeds een betere trai ner. Met Vlissingen hoop ik iets te kunnen bereiken, we willen in de derde divisie gaan spelen. Mis schien volgend seizoen, misschien een ander seizoen." Hoe schat hij de kansen van Vlissingen vanavond in tegen Goes? „Ik denk dat wij wat ervare ner zijn dan Goes", weet Karelse. „Maar het is een goede ploeg. Het zou gek zijn als ik iets anders zou zeggen, want veel jongens heb ik zelf gehaald. Jan Paul van Hecke heb ik vorig jaar zelfbij de Bi van JVOZ gehad. Dat vind ik een kan jer, betere winnaars zijn er niet. Sherief Tawfik vind ik voor de hoofdklasse een topverdediger. Goes heeft een heel goed midden veld en voorin veel kwaliteit en snelheid. Het zal close worden, maar deze wedstrijd heeft alle in grediënten om een prachtige derby te worden. Hopelijk met heel veel mensen langs de lijn." zaterdag 11 november 2017 dat is niet echt mijn ding' de week bij sportschool Fight 4 Victory, een naam die wel past bij de John Karelse traint twee keer in speler die hij was en de trainer die - John Karelse Op zijn zestiende debuteerde John Karelse met een 1- O-overwinning op DS'79 in het eerste elftal van NAC. De afgelopen decennia werd hij een halve Brabander. Jaren lang kwam hij weinig in Zeeland, nu rijdt hij bijna dagelijks deze provincie in en uit. „Dat bevalt me heel goed. Een paar jaar geleden is mijn vader overleden. Toen ik vorig sei zoen bij JVOZ begon als trainer, ging ik tussen de trainingen van JVOZ Onder-17 en Goes door iedere keer bij mijn moeder eten. Dat vond ze geweldig; drie, vier keer in de week zat ik bij haar aan tafel." Met de Onder-19 van JVOZ traint hij dit seizoen op een later tijdstip dan met de Onder-17. „Daardoor lukt het me niet om voor de training van Vlissingen naar mijn moeder te gaan. Voor haar was het super en mij deed het ook goed." Het Zeeuwse voetbal heeft een impuls nodig, vindt hij. „Ei genlijk moeten we er met z'n allen voor zorgen dat meerdere clubs omhoog gaan. Kloe- tinge moet terug naar de hoofdklasse, Vlissingen, Goes en Hoek zouden eigen lijk naar de derde di visie moeten. Dat kan zeker, daar ben ik van overtuigd." Is Zeeland daar niet te klein voor dan? „Dat wordt hier al snel geroepen, maar dat is Calimero-ge drag. We zijn hele maal niet te klein. We hebben hier toch ook betaald voetbal gehad? De vier clubs die ik net noemde hebben al lemaal kans om te promoveren. Het gaat er alleen om dat je die laatste stap wilt zetten. Er loopt hier zo gruwe lijk veel talent rond, man. Dat zie ik bij JVOZ, dat zie ik bij Vlissingen en Goes en ook bij andere clubs. Maar je moet wel met die gasten aan de slag. En hard aan de slag. Dat hoeft niet altijd op een leuke manier. Ik krijg het idee dat ie dereen het altijd maar gezellig wil houden. Kijk, in deze tijd doen die gasten niks uit zich zelf. Je moet ze er toe aanzetten om iets te doen. Dan kun je echt iets be reiken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57