I* O O) 0) O ■n» 20 ZE Kerkhove speels naar Engelse finale Makkelijke avond Van Drongelen Boot en Hage van start in Wemeldinge Winnende start Bouzambou co. ZEEUWSE DERBY KICKBOKSENDE KARELSE John Karelse (47) staat vanavond met VC Vlissingen tegenover zijn oude club Goes. De trainer vraagt veel van zijn spelers, maar zit zelf ook niet stil. „Als je hier naar buiten loopt, heb je geen stress meer." Met de minste moeite heeft tennisster Lesley Kerkhove gisteren de fmale bereikt van het ITF-toernooi in het Engelse Shrewsbury. De net 26-jarige Zierikzeese stond in de halve eindstrijd maar drie games af aan de Russin Marina Melnikova: 6-0 6-3. Vandaag neemt ze het op tegen de Duitse Anna-Lena Friedsam. Als qualifier won zij vier partijen op rij in het hoofdtoernooi. Kerk hove lijkt de favoriet, maar de Duitse moet niet onderschat worden. Vorig jaar haalde ze de vierde ronde van de Australian Open en stond ze in de top 50. Door een schouderbles sure is ze ver weggezakt. Kerkhove en Fried sam stonden nog nooit tegenover elkaar. Voetballer Rick van Drongelen uit Axel speelde gisteravond een speeltuinwedstrijd met Jong Oranje. In Doetinchem werd Jong Andorra weggeblazen in een EK-kwalificatie- duel. De teller stokte pas bij 8-0. Zeven ver schillende spelers troffen doel. Van Drongelen niet; hij stond centraal achterin. Door de overwinning staat van Drongelen met zijn team nu tweede in de poule met 8 punten. Koploper Jong Engeland lijkt uit beeld met 13 punten. Jong Schotland staat derde met 6 punten (twee duels minder). De poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks; de beste nummers twee spelen een play-off. Mark Boot en Stefan Hage verschijnen van daag om 13.00 uur aan de start in de meer- uren motorcross bij de MC de Sproeier in We meldinge. De twee-urenwedstrijd voor de jeugd is geschrapt wegens te weinig belang stelling. Voor de drie-uren cross voor volwas senen hebben 25 teams zich inmiddels aange meld. KTM-rijderBoot (Kamperland) vormt een team met Dailey van de Ketterij uit Vlis- singen. Hage (Goes), net terug van een bles sure, gaat van start met zijn pupil en jeugdrij- der Jens Walvoort en Johnny van Eekelen. Zaalvoetballer Said Bouzambou beleefde gis teravond een winnende start met Oranje in het vierlandentoernooi in Kroatië. In Novi- grad werd Montenegro met 4-2 verslagen. Halverwege was de stand nog in evenwicht (2-2), maar na de pauze maakte Nederland het verschil. Groene Bouzambou, topscorer van Groene Ster Vlissingen, scoorde niet. Nederland zou het toernooi in Kroatië aan vankelijk starten tegen Kosovo, maar toen dat land zich op het laatste moment terugtrok, werd het speelschema omgegooid. Vandaag speelt Oranje zijn tweede wedstrijd tegen Zwitserland, morgen tegen Kroatië. zv Will Raats EPZ Broederstrijd Links. Rechts. Hoek. En dan een lowkick." Als Rien Christiaanen zijn stem een beetje verheft, weten zijn leerlingen dat ze aan de bak moeten. Soms draait de voormalig vechtsporter, die Ne derlands en Europees kampioen werd, de muziek even weg zodat iedereen hem kan verstaan. Daarna bepalen de hardcore beats weer het ritme waarop getraind moet worden. „Wat een kutmu- ziek", blaast John Karelse na een half uur even stoom af. Daarna hervindt hij snel zijn ritme en gutst het zweet weer van zijn li chaam. Links. Rechts. Hoek. En een lowkick. Het shirt dat Karelse tijdens de warming-up aan heeft, gaat na een kwartiertje uit. De imposante oud-doelman traint twee keer per week hier in Breda. Hij gaat diep, al moet hij het bij sommige oefe ningen iets rustiger aan doen van wege zijn mindere linkerknie, de erfenis van een lange carrière on der de lat. En vorig jaar scheurde hij tijdens een wedstrijd met Oud- NAC zijn achillespees. Daar stond hij dan, met krukken op het trai ningsveld in Goes. „Daardoor moet ik nu een beetje oppassen met springen." De in Wemeldinge geboren Ka relse is tijdens zijn actieve loop baan, die hem langs NAC Breda (veertien seizoenen), Newcastle United (vier jaar) en AGO W (één seizoen) bracht, altijd met zijn li chaam bezig geweest. „Als je dan stopt, kun je niet ineens helemaal niks meer doen. Je moet bezig blij ven. Dit is heerlijk. Als je hier naar buiten loopt, heb je echt geen stress meer." Twee keer per week doet hij aan krachttraining en in het verleden stond hij ook twee keer per week thuis op de crosstrainer. „Een vriend van me begon hier met kickboksen en vroeg of ik een keer mee ging", vertelt Karelse. „Dat beviel wel. Ik sta nu niet meer op de crosstrainer, maar train iedere woensdag- en vrijdagochtend hier." Het is pittig en zwaar, zegt hij. „Je hebt heel weinig rustmo menten. Het is wel zo dat je tij dens de training met de oefenin gen van onder naar boven gaat. Niet je hele lichaam wordt steeds belast." Met de blauwe bokshandschoe- nen zoekt hij steeds de zware, zwarte bokszak voor hem op. Links. Rechts. Knietje en weer op nieuw. De combinaties worden steeds verder uitgebreid. Fight 4 Victory heet de sportschool. Die naam past wel bij de speler die Ka relse was en de trainer die hij nu is. Zijn spelers moeten hard wer ken om iets te bereiken. Voor de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen, thuis tegen Halsteren, maakte hij dat ook duidelijk tij dens zijn wedstrijdbespreking. „Ik vroeg aan Ibrahim Eryürtik wie er zou winnen als wij gingen vechten. 'Jij trainer', zei hij, 'want je zit op kickboksen'. Heb je er al eens aangedacht om mijn ogen uit te steken of zo, antwoordde ik toen, of op mijn adamsappel te slaan. Ik wilde de boodschap overbrengen 'Nou', zei hij, 'ik sla je gewoon voor je smoel hoor. En daarna trap ik op die verrotte knie' dat je alle middelen moet aangrij pen om te willen winnen. Daarna vroeg ik het aan Giovanni Siere- veld. 'Nou', zei hij, 'ik sla je ge woon voor je smoel hoor. En daarna trap ik op die verrotte knie van je'. Dat vond ik wel mooi." Hij eist inzet en discipline van de spelersgroep van Vlissingen en zit er bovenop. „In het begin moest ik ze echt aanzwengelen, met alles. Op tijd komen, zorgen dat de spullen er allemaal zijn, di rect beginnen met trainen, zulke dingen. Het was allemaal een beetje loom en traag, het leek wel bezigheidstherapie. Maar als ik het nu vergelijk met het begin van het seizoen, dan ben ik tevreden. Het is honderd keer intensiever." Het seizoen is bijna vier maan den onderweg en John Karelse merkt dat zijn spelers steeds fitter worden. Er is ook meer balans in de selectie. Veel te veel macht „Er was vorig seizoen een groepje dat veel te veel macht had. Dat hebben we doorbroken. Ik denk dat wij de juiste spelers weg heb ben gedaan. Deze groep was al heel lang bij elkaar." Ze trainden niet zo heel hard, weet hij, maar zouden in de wedstrijd dan wel volle bak gaan. „Dat is niet mijn ding. Als je al vierde kan worden met rustig aan doen, dan moet er nog veel meer in zitten als je kei hard gaat trainen. Dat doen ze nu." In de laatste minuten van zijn eigen training zijn de buikspieren nog aan de beurt. Daarna gaat Ka- V «BR 1 zaterdag 11 november 2017 TENNIS VOETBAL Rick van Drongelen (4) viert de goal van Guus Til (10). FOTO ERWIN SPEK PROSHOTS MOTORCROSS ZAALVOETBAL u Trainer Will Raats is aan zijn laatste seizoen bezig bij voetbalvereniging Kruiningen. De Brabander staat sinds vorig jaar fe bruari aan het roer bij de club en zowel club als trai ner is na tweeën half seizoen toe aan een nieuwe uitdaging. I EPZ blijft in 2018 hoofdsponsor van de Omloop van Borsele. De elek triciteitsproducent van Zeeland ver bindt komend jaar voor het achtste jaar zijn naam aan de wielerronde. De omloop wordt verreden op 20, 21 en 22 april. De driebanders van 's Lands Wel varen 2 hadden weinig moeite met het eigen derde team. Door een 8- O-zege bleef het tweede ongesla gen in de derde divisie. De Stene Brug speelde 4-4 tegen De Distel Biljarts 4, terwijl Treva 2 op promo- tiekoers bleef door een 5-3-zege op Ossekop 2 'Lekker rustig trainen, Barry van der Hooft Breda - John Karelse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56