Gevangenis stuntelt in zaak Robert M. OM: maximumstraf voor doden Romy Veluwse Bron hotel 4 Een bij zonder ont bijtje giste ren voor groep 3 van basisschool De Schakel uit Ouder kerk aan den IJssel. De kinderen kregen het geserveerd aan een lange tafel die stond opgesteld in een stal, tussen de koeien. Tij dens het Nationaal Schoolont- bijt kwamen zij van alles te weten over de her komst van verschil lende voe dingsmidde len. VUGHT De gevangenis waarin de veroordeelde kindermisbruiker Robert M. zit opgesloten, heeft de verkeerde advocaat benaderd. Op nieuw geklungel, concludeert ad vocaat Richard Korver. Korver is benaderd door een me dewerker van de gevangenis waar M. zit, alsof hij de advocaat van de misbruiker is. En dat terwijl Korver nou juist de slachtoffers van M. bij staat. Iemand van de Hoge Raad had Korvers naam doorgegeven aan de medewerker van de gevangenis in Vught. Korver is daar erg ontstemd over, juist omdat minister Sander Dek ker (Rechtsbescherming) eerder deze week moest toegeven dat de controle op M. en zijn post en be zoek te wensen had overgelaten. „Zeker nu u, bij brief van 4 no vember, aangegeven heeft dat de controle in de Penitentiaire Inrich ting ten aanzien van Robert M. scherper had moeten worden uit gevoerd", schrijft Korver aan de mi nister. Afgelopen zaterdag ontstond on rust over het toezicht op M. De Volkskrant onthulde dat hij on danks beperkingen die hem waren opgelegd meerdere keren brieven kon versturen, onder meer via Kor ver aan de ouders van slachtoffers, en bezoek kreeg van journalisten. Dekker erkende later dat het toe zicht strenger had moeten zijn. Dekker spreekt in een brief aan Korver van een 'hoogst onfortuin lijke samenloop van omstandighe den, maar wil tegelijk benadrukken dat er niemand geschaad is. Hij wil 'graag verder in gesprek over wat we voor slachtoffers kunnen doen'. Richard Korver kon gisteravond nog niet reageren op de brief van Dekker. De tbs-maatregel blijft maximaal zeven jaar van kracht. Als de ver plichte behandeling in die periode onvoldoende effect heeft gehad, kan de straf worden omgezet in tbs met dwangverpleging voor vol wassenen. Volgens de Utrechtse officier van justitie Tromp moet de ver dachte hoe dan ook langdurig ge dwongen worden opgenomen. Uit de onderzoeken die volgden na zijn aanhouding in juni bleek een complexe problematiek en ver minderde toerekeningsvatbaar heid, aldus het OM, dat vanwege de ernst van de feiten ook een jaar celstraf eiste. Het lichaam van de 14-jarige Romy Nieuwburg werd de vrijdag voor Pinksteren gevonden in een poldersloot bij het dorp Achter veld. De jonge Hoevelakense was die middag niet teruggekeerd van de middelbare school voor speciaal onderwijs in jeugddorp De Glind. De politie hield drie dagen later in het iets verderop gelegen Lun- teren een klasgenoot van het om gebrachte meisje aan. De jongen bekende vrijwel meteen dat hij Romy had verkracht en vermoord. Uit naspeuringen van deze krant bleek dat hij kort na zijn daad uit rustte bij een bevriende boer en daarna doodgemoedereerd door het dorp naar huis fietste. In de verklaring die het Open baar Ministerie gistermiddag nog voor het beëindigen van de beslo ten zitting uitgaf, staat dat de fiets van Romy dichtbij de vindplaats op de standaard stond. Op de oever van de sloot werden kleding, slip pers, haar zonnebril, kauwgum en bloedsporen gevonden. i Straf kan na zeven jaar worden omgezet in tbs voor volwassenen In een laatste bericht appte Romy haar vrienden dat ze het eng vond dat de verdachte met haar mee wilde fietsen. Tegenover deze krant verklaarden bekenden van haar dat ze al langer hinderlijk door hem werd gevolgd. De jongen gaf kort na zijn aan houding toe dat hij Romy seksueel had misbruikt en daarna ver wurgd. Door haar te doden en in het water te gooien, stelde Officier van Justitie Tromp, probeerde hij te voorkomen dat hij werd gepakt. Ook het wissen van haar telefoon- gegevens en het regelen van een alibi moesten de verdenking bij hem weghouden. De ouders van het slachtoffer wilden volgens hun advocaat na afloop van de emotionele proces dag niet reageren op de strafeis. De families van Romy en van de ver dachte kruisten eikaars pad enkele keren tijdens de schorsingen die de rechtbank inlaste. De moeder van de omgebrachte scholiere moest enkele keren worden on dersteund door familie en vrien den. De rechtbank doet uitspraak in een openbare zitting op vrijdag 24 november. Het drama rond Romy Nieuw burg vond plaats in hetzelfde weekend als de gewelddadige dood van streek- en leeftijdsge- note Savannah Dekker uit Bun schoten. Een 16-jarige scholier uit Den Bosch zit vast op verdenking van moord, maar legde nog geen bekentenis af. In december wordt deze zaak tegen hem hervat. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg 3 dgn bij Maastricht 4 dgn Sauerland HP 3 dagen zaterdag 11 november 2017 FOTO ANP De jongen van 14 die wordt ver volgd voor het verkrachten en vermoorden van zijn klasge note Romy Nieuwburg uit Hoe velaken verdient volgens het Openbaar Ministerie de maxi male straf die een verdachte van zijn leeftijd kan worden op gelegd. De aanklager eiste daarom gisteren een jaar jeugddetentie en jeugd-tbs. Marco Willemse Utrecht/Achterveld Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Verblijf 3 dagen op de Veluwe incl. entree tot de Veluwse Bron t.w.v. 33,50 p.p. 2 nachten in 4* Fletcher Hotel Epe-Zwolle (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Inclusief 1 dag entree tot de Veluwse Bron Gratis parkeren, gebruik van wifi en binnenzwembad 4* Eurotel Lanaken (8,0) 3* Hotel Zur Igelstadt (7,7) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis wifi en zwembad 3x een 3-gangen diner Kerstmarkt: 1/12 t/m 1/1 Incl. fles wijn bij vertrek A Portret van Romy in de kapel op de dag van de uitvaart, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4