9 PS zeëüs/B^I M6T opened ve&voep^ CORDEJONGE PZC ONLINE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Orionis Het is triest dat de gemeente raden op Walcheren (25 okto ber) zich opwinden over één rekenfout. 1,2 miljoen euro blijkt voor dit jaar tekort be groot voor het betalen uitke ringen. Het gaat over geld van de gemeenten, begrijp ik. Vorig jaar maaakte ik mee dat een bijstandsmoeder met 2 kinderen pas na 6 weken een uitkering kreeg. Waar moet in deze wachttijd van gegeten worden en de huur van be taald? Ook iemand die zich hier vestigt en op een uitke ring is aangewezen - die nog niet is toegekend, want dat kost tijd bij Orionis - heeft derhalve geen zorgverzeke raar. Wat als zij ziek wordt en in het ziekenhuis beland? Waarom staan de gemeente raden van Walcheren toe dat Orionis mensen door de bo dem van de sociale zekerheid laat zakken? Hierover moeten zij zich op winden. Dan wordt het voor de zwaksten onder ons min der zwaar. Willem Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Pensioenen ABP-voorzitter Corien Wort- mann (3 november): „Het vertrouwen in het stelsel is weg sinds de pensioenen minder waardevast zijn dan ooit is beloofd." Niet het stelsel, maar de lage rente van de ECB, die daar mee Zuid-Europese staats schulden wil bevoordelen. „Ook voor de jongeren pakt het gunstig uit." De jongeren werken langer door en be hoeven dus minder opbouw. Kassa: 1,5 miljard euro extra loonheffing. Bij de pensioenspaarpot wordt 'de doorsneepremie', die overigens niemand bena deelt, en de 'gendersolidari- teit' verlaten. Immers:de vrouw wordt ouder en zal voor een gelijk pensioen meer moeten inleggen. Een bijoogmerk is dat de po litiek van die grote berg hy potheekschulden af wil. In dien een premiebetaler be sluit met zijn pensioenspaar pot zijn hypotheekschuld af te lossen, ontvangt de pensi oengerechtigde in zoverre geen pensioen (oneigenlijke doelstelling). Waarom vakbonden en werkgevers aarzelen? Van wege meerdere complexe problemen: bijvoorbeeld met welke formule de pot van een fonds over de deelnemers wordt verdeeld? Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Onderwijs Het plan dat uitgaat van be houd van voortgezet onder wijs in Terneuzen, Hulst en Oostburg, is goed. Gedepu teerde Van de Maas reageert wel erg negatief als hij zegt dat de provincie zich nog ner gens aan gecommitteerd heeft. Onzin. Hij wist natuur lijk wel dat de provincie mee moet werken om bijvoor beeld verdere krimp van de bevolking tegen te gaan en de leefbaarheid te behouden. Daar horen ook voldoende scholen bij. Ook de opstelling van GroenLinks in Terneu zen is negatief. Alsof de keu zevrijheid van ouders bepa lend is? Dan kunnen we er nog wel een paar scholen bij bouwen, en nog meer de hand ophouden in Den Haag, dat daaraan dan niet mee werkt. De voorgestelde oplos sing is een goede basis om verder te praten. De naam van de nieuwe scholengemeen schap zou kunnen zijn: Stich ting VOZVL (Voortgezet On derwijs Zeeuws-Vlaanderen). Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Kostbaar Steeds weer verbaas ik me over het slechte Nederlands in de pers. Woensdag 7 no vember stond er onder meer te lezen: 'Bladruimen is kost bare klus.' Volgens mij werd er bedoeld dat bladruimen een dure klus is. Bij duur denkt men aan geld, maar bij kostbaar komt er nog een emotie bij. We spreken bij voorbeeld over kostbare foto's van overleden grootouders, of een kostbare ring van een verdwenen familielid. Zo wordt ook steeds het woord 'uitvinden' gebruikt, in plaats van 'ontdekken': iemand 'die zijn hobby nog moet uitvin den', waar men 'ontdekken' bedoelt. Hetzelfde heb je met 'druk zijn', waar men 'druk hebben' bedoelt. 'Druk zijn' is een karaktertrek, maar bij 'druk hebben' heb je veel te doen. Engelse invloeden van de letterlijk vertaling. Benny van Goethem Heerstraat34, Sintjansteen Toeristenborden Wat zou het goed zijn als de gemeente Vlissingen het voorbeeld volgt voor wat be treft de vervanging van de toeristenborden (28 oktober) van de ANWB op Rijksmo numenten. Nieuwe bordjes met een qr-code die digitaal informatie geven over het monument. Je kunt het bordje dan lezen via je smart- phone. Zo krijg je meer infor matie over een bijzondere lo catie. Ik zie het al bij de in gang van 'ons hofje', het Cor nelia Quackshofje of Zee manserve, want dit plekje is echt de moeite waard. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Dag van de Mantelzorg. Mantelzorgers verdienen het in het zonnetje te worden gezet. Chapeau! Heel veel respect voor degenen die dit opbrengen, gevraagd en ongevraagd. zaterdag 11 november 2017 HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER Adriaan @polytier Ook op social media wer den mantelzorgers bedankt voor hun inzet. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Zakkenrollers actief op stations van Middelburg en Goes 2. Rode wijn en chocolade blijken wondermiddel tegen veroudering 3. Unieke video: Zeearend wordt 'gepest' door kraaien 4. Nieuw gebouw Roompot wordt gezond 5. Zierikzeese poes liftte mee naar Duitsland Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie ri facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45