Eerste astronaut van Zeeland opent museum Mevrouw Beijer is honderd jaar BlUfl QVQ twmïw mm, Rapport sinds donderdag openbaar Alle bezit van stadhuis tot ballenbak is sinds vorig jaar onder de loep genomen. Doel: indikken. 7 KEURING KLEINE DIEREN 'V Beker krijgt twee kopieën PHJwW www.avaelectro.nl De molens, de aula's van de be graafplaatsen, de buurthuizen, de historische behuizing van het Mu- ZEEum: die hoeft de gemeente Vlissingen niet in eigendom te hebben. Dat vinden de onderzoe kers van Newae. Verkoop of sloop 6i van de 76 stuks Vlissings onroe rend goed, renoveer de rest en bouw vier nieuwe, multifunctio nele voorzieningen, luidt het ad vies. Het rapport kwam gisteren na veel vijven en zessen openbaar. De gemeenteraad praat er donderdag 23 november over. Alle bezit van stadhuis tot ballenhok is sinds vo rig jaar onder de loep genomen en getoetst op bruikbaarheid. Doel was het indikken van het bezit tot een beperkt aantal sportvoorzie- ningen en welzijnsonderkomens, waar zoveel mogelijk mensen ge bruik van maken tegen lage be heerskosten. De uitverkoop wordt geen goudpot voor de gemeente. De winst van de hele operatie moet komen uit besparingen aan onderhoud en exploitatie. De grond heeft een totale waarde van 1.859.000 euro, de totale boek waarde van de af te stoten gebou wen is 6.211.000 euro. De grote winst zit in de exploitatielasten. Die kunnen van bijna zeven mil joen euro nu dalen naar 1,8 miljoen euro per jaar in het ideaalplaatje van Newae. Met de verkoop hoopt de ge meente ook dure problemen vóór Met de verkoop hoopt de gemeente ook dure problemen vóór te zijn te zijn. Er zijn in het verleden pandjes opgekocht om van proble men af te komen, zoals het buur huis van poppodium De Piek. Aan de opdeling van het grote woon wagenkamp in de jaren tachtig hield de gemeente vier woonwa gens over. Die komen zoetjesaan voor vervanging in aanmerking en de huurders weten dat ook. Op de lijst 'te behouden' staan de sportparken Vrijburg, Irislaan, Bonedijke, Souburg en Ritthem, Sporthal De Belt en de zalen in de Combinatie en het Kroonjuweel. Op de lange termijn moeten scho len samen nieuwe, centraler gele gen sportzalen gebruiken voor de gym. De Tweemaster/Kameleon en de Burcht/Rietheim in Oost- Souburg gaan hen voor met een nieuwe sportzaal aan de Braam straat. Voor de scholen boven de Sloe- weg wordt het sporthal Weyevliet, die Baskensburg moet vervangen, voor Paauwenburg een nieuwe centrale sportzaal en in het Schel- dekwartier een sporthal bij de toe komstige brede school. Het college wil de opruiming in onroerend goed over vijfjaar ver delen. In die tijd wordt met de ge bruikers van de onderkomens overlegd wat te doen. MIDDELBURG De beroemde be ker van Maximiliaan wordt gedu pliceerd. Twee keer zelfs. De ori ginele beker is sinds 1551 in het bezit van het stadje Veere en per manent te zien in de raadszaal van het oude stadhuis. Museum Buren wil een duplicaat van de beker die door de Graaf van Bu ren aan Veere werd geschonken. Het Veerse college van B en W wil dat ook, voor educatieve of commerciële doeleinden of ter vervanging als het origineel is uitgeleend. Dat kost de gemeente ruim 6.000 euro. MIDDELBURG De eerste astro naut van Zeeland, de inmiddels 85-jarige Lodewijk van den Berg uit Sluiskil, zal de vernieuwde volkssterrenwacht van Middel burg en het nieuwe Hans Lipper- heymuseum openen. Van den Berg doet dat zondag 19 november om 25.00 uur. De volkssterrenwacht Philippus Lansbergen is verhuisd van de Herengracht naar de Helm, naast het stadhuis. In het nieuwe on derkomen is ook een museum ge wijd aan de uitvinder van de tele scoop, de Middelburger Hans Lip- perhey. Over een week gaan ze of ficieel open. Van den Berg werd geboren in Sluiskil maar verhuisde naar Amerika. Daar werd hij astronaut. Hij werd op 29 april 1985 gelan ceerd, aan boord van de Spaceshuttle Challenger. VsHr''T."- Cor Beijer vierde gisteren haar honderdste verjaardag in Woon-zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Vriendinnen, fa milie en burgemeester Bas van Tillaar kwamen langs om dit met haar te vieren. Beijer werd in 1917 geboren in Dordrecht en ontmoette daar de liefde van haar leven, die haar meenam naar Zeeland. Haar geheim om zo lang te leven is heel simpel: „Gewoon blijven ademen en niet bij de pakken neer gaan zit ten, gewoon actief blijven. En vooral goed zijn voor andere mensen." Beijer woont nu pas een jaar in Ter Reede en doet nog van al les op een dag. „Ik hou heel erg van lezen, zingen en boetse ren." De commissaris van de koning heeft ook aan Beijer ge dacht; ze kreeg een felicitatie brief van hem. „Ik vind het heel bijzonder dat iedereen aan mij denkt", lacht ze. „Maar ik ben toch hele maal niet zo belangrijk?" ■\l-25 november zaterdag 11 november 2017 WA y Jari Klapwijk Vlissingen Keurmeester Piet Hygens was giste ren druk met het opmeten van oren en poten. Stichting Delta-Show hield de keuring voor haar jaarlijkse klein- dierententoonstel- ling in manege De Scheldestad in Vlis singen. Keurmees ters keken naar de kwaliteit van de ge fokte hoenders, ko nijnen, cavia's, dui ven en kwartels. Dit weekend zijn er on geveer 850 dieren te bekijken in de manege. De ten toonstelling is van daag van 10.00 - 20.00 uur en zon dag van 10.00 - 16.30 uur aan de Gerbrandystraat 180. Entree is 3,- per persoon en 1,50 voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. FOTO RUBEN OREEL Uitverkoop wordt geen goudpot Claudia Sondervan Vlissingen Meer info over de volkssterren wacht Philippus Lansbergen is te vinden op lansbergen.net Cor Beijer. foto ruben oreel Jari Klapwijk Vlissingen AVA electro bestaat 30 jaar! Dat vieren we van zaterdag 11 tot 25 november met 10 dwaze dagen. 10 dagen lang, 10 producten met ongelofelijke prijzen! Wees er snel bij! Nét wat makkelijker. Kanaalstraat 22, Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43