II Plan Perkpolder niet stilgelegd De Drie B's wil de jeugd enthousiast maken 5 Carnavalsstichting De Drie B's gaf gisteren zijn eerste carnavalsles aan kinderen van groep zeven in De Leutfabriek in Sas van Gent. Schadeschip Zeelandbrug niet vergoed Verdachte nog op de vlucht Actie tegen bandieten Jakkeren op de Sloeweg Op vrijdagmiddag les volgen op de carna- valsschool. Tijdens de schooluren pop pen maken van piep schuim, capes ontwerpen en mas kers kleien. Welk kind wil dat nu niet? Stichting De Drie B's uit Sas van Gent geeft carnavalslessen met een duidelijk doel: kinderen enthousiasmeren om mee te lopen tijdens de optocht. „De afgelopen jaren zien we dat de jeugd afhaakt. We willen tonen wat wij allemaal doen om zo'n op tocht te realiseren en dat het erg leuk is om te doen", vertelt Jan Vereecken, voorzitter van de stich ting. Vandaag volgt groep zeven van basisschool De Statie de eerste les aan de carnavalsschool, vol gende week komen ze nog een keer en daarna is groep acht aan de beurt. Juffrouw Eline de Nijs, zelf lid van De Boelies in Kloosterzande, kijkt met een glimlach naar haar leerlingen die enthousiast bezig zijn met naaien, kleien en verf spuiten. „Ik vind het super. Er zit ten kinderen in mijn klas waarvan de ouders hier aan wagens bou- Van mij mag iedereen leren over carnaval, want het is superleuk om lekker gek te doen wen. Ze vinden het natuurlijk ge weldig dat ze nu eens mee mogen knutselen", vertelt ze. Wanneer Pascal de Rijcke van De Drie B's toont hoe je met een verfspuitpistool een logo op de muur spuit, roept een meisje dan ook meteen: „Oh leuk, je mag spuiten!" Als er een leerling is die zijn klasgenoten kan motiveren voor de optocht, is het de tienjarige Yo ran de Putter wel. „Van mij mag iedereen leren over carnaval, want het is superleuk om lekker gek te doen", vertelt de jongen. „Mijn va der zit bij De Betekoppen en is Prins Carnaval geweest. Ik help weieens bouwen aan een wagen, dat is echt leuk. Ik vind carnaval geweldig en zit nu ook in de jeugdraad die mijn vader op richtte." Zijn nichtje kreeg hij al mee in die raad, nu de rest van zijn vriendjes nog. „Sommigen vinden het wel leuk hoor, maar niet ieder een. Ik probeer ze wel te motive ren." Nu hij daarbij hulp krijgt van de carnavalsschool moet dat hope lijk lukken. Vereecken: „We hebben een driejarig contract afgesloten met onze sponsoren, dus de school blijft sowieso drie jaar bestaan. Na afloop van de eerste lessen zullen we ouders vragen of hun kinderen hiermee verder willen, dat zullen we dan op privé basis doen op za terdag. En als we na drie jaar ons doel bereikt hebben, blijft de school bestaan." MIDDELBURG De provincie hoeft de eigenaar van een jacht geen schadevergoeding te betalen. Dat heeft de kantonrechter bepaald. De boot liep in augustus 2015 ave rij op bij de Zeelandbrug, toen de schipper vaart maakte om de brug te passeren. Omdat het licht plotse ling op rood ging, moest hij uitwij ken en raakte een geleidepaal. De schipper claimde ruim 8.500 euro bij de provincie, verantwoor delijk voor de brugbediening. Vol gens hem ging het licht zonder aan kondiging of noodzaak op rood, waardoor hij werd gedwongen tot een abrupte manoeuvre. De kantonrechter is het daar niet mee eens, aldus het gisteren gepu bliceerde vonnis. Door de maxi male openingstijd van de brug had de schipper er rekening mee moe ten houden dat het licht op rood kon springen. Bovendien ging de brug pas omlaag nadat was gecon stateerd dat het jacht niet doorvoer. Coalitiepartij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) wilde dat donderdagavond tijdens een raads vergadering via een motie bewerk stelligen. De fractie is geschrokken van de bevindingen van Rijkswa terstaat dat de thermisch gerei nigde grond in de dijk een ver hoogde pH-waarde en calciumge- halte heeft. De stabiliteit van de dijk is mogelijk in het geding. Daarom loopt nu een vervolgon derzoek. Wethouder Frank van Driessche schetste een doemscenario als alle onderhandelingen rondom Plan Dan lopen we een ongekend juridisch en financieel risico, een strop van miljoenen Perkpolder tijdelijk stil zouden ko men te liggen. „Dan lopen we een ongekend juridisch en financieel risico, een strop van vele miljoe nen." Een getergde Van Driessche moest ook tekst en uitleg geven over de commotie die over de dijk was ontstaan en waarom daar niet over was gecommuniceerd. Van Driessche herhaalde niet door RWS op de hoogte te zijn gebracht. Ronnie Roctus (ABGH) vond daarom dat het emailsysteem van Hulst doorgelicht moest worden en, belangrijker, dat RWS open heid moet geven over mogelijke ge- zondheids- en veiligheidsrisico's. Dat vond Van Driessche ook, maar hij benadrukte dat er bij andere ge sprekken met RWS nimmer sprake was van een panieksituatie. Geïrri teerd stelde hij dat er nu sprake is van afwijkende waardes, maar dat dit voor RWS en de GGD geen re den is om maatregelen te nemen. „Anders hadden ze dat al lang ge daan." Hij vond het 'jammer' dat hem door ABGH al bij voorbaat een linkse directe was uitgedeeld door zijn positie als wethouder ter dis cussie te stellen. Hij deed ook toe zeggingen. Omwonenden hebben veel overlast gehad van stof tijdens de werkzaamheden. Dat wil hij aanpakken. 112 NIEUWS zaterdag 11 november 2017 PC Kinderen op carnavalsles Gertie De Boey (r) worden koppen gemaakt, fotocamileschelstraete Onder leiding van Thijs Martens - Yoran de Putter, leerling Plan Perkpolder wordt niet tijde lijk stilgelegd. Een meerderheid van de gemeenteraad van Hulst wil niet wachten tot januari, als de resultaten van het vervolgon derzoek naar een veiligheids- en gezondheidsrisico van de in 2015 aangelegde dijk bekend zijn. Sheila van Doorsselaer Hulst - Frank van Driessche, wethouder MIDDELBURG De man die dinsdag een medebewoner van het asielzoekerscen trum in Middelburg neer stak en vluchtte, is nog steeds spoorloos. Mocht de man opduiken dan wordt meteen de politie in geschakeld, zegt het Cen traal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA). De twee betrokken asielzoekers hadden maandagavond een discussie. De volgende dag liep die ruzie uit de hand. De 29-jarige ver dachte stak het slachtoffer (27) op de Breeweg in zijn wang en ging ervandoor. Het slachtoffer moest in het ziekenhuis worden be handeld voor de snee. BRUINISSE De politie Zee land heeft donderdag avond tijdens een speciale actie bij Bruinisse bijna honderd voertuigen gecon troleerd. De aandacht was gericht tegen 'mobiel ban ditisme': binnen Europa rondtrekkende bendes van criminelen die zich richten op bijvoorbeeld plofkraken en inbraken. Tijdens de controle werd één persoon aangehouden, die nog 35 dagen celstraf moest uitzit ten na een eerdere veroor deling wegens inbraak. De Belastingdienst liet acht voertuigen afvoeren. Ook werd er 9.114 euro aan openstaande boetes bin nengehaald. Verder werden er processen-verbaal op gemaakt voor onder meer snelheidsovertredingen. 'S-HEERENHOEKOp de Sloeweg (N62) bij 's-Heer- enhoek moesten gistermid dag opnieuw twee automo bilisten het rijbewijs inleve ren omdat ze veel te hard reden. Ter plekke is 100 ki lometer per uur het maxi mum, maar agenten klok ten de automobilisten met 191 en 157 km/u. Na correc tie bleef 85 en 52 km/u te hard over. Het rijbewijs wordt ingevorderd wan neer iemand 50 kilometer per uur te hard rijdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41