Kiekjes vanuit de boshut I ««WW Thermphos is hamerstuk van 27,7 miljoen in Provinciale Staten John Karelse slaat en schopt de stress van zich af met kickboksen Luitenant Lucienne is weer thuis Marineschip Zeeland terug van hulpmissie in de Caraïben Motie over stopzetten subsidie ingetrokken in Provinciale Staten De financiële steun voor het festival Concert at Sea blijft een heet hangijzer in Provinciale Staten. Een 'overbodige subsidie', vinden zeven partijen. Een kiekje vanuit de boshut bij Clinge. Vrijwilliger Timo Jansen gezien door een van de kijkgaten. Vanuit de hut zijn al heel wat prijswinnende foto's gemaakt. De eekhoorn is één van de grote trekpleis ters waar jaarlijks honderden fotografen op afkomen. Het steekt de Statenfracties van de PVV, de SP, de Christenunie, de SGP, GroenLinks, 50 Plus en de Par tij voor Zeeland dat het succesvolle popfestival Concert at Sea geld van de provincie krijgt. Dit jaar was dat 52.000 euro. Tijdens het debat over de begroting van 2018 leek het er gisteren lange tijd op dat ze een motie zouden steunen om de 'over bodige subsidie' met ingang van volgend jaar stop te zetten. „We zien geen heil in het spon soren van zeer succesvolle evene menten als Concert at Sea", be toogde ]an Henk Verburg (CU), die de motie had ingediend. „In de be ginjaren was het een goed idee, maar het gaat nu om een exces, een uitzondering. Het verhaal achter de subsidie ontbreekt ten enenmale." Ruud Haaze (PVV) en Ger van Unen (SP) wezen erop dat Concert at Sea makkelijk 'zijn eigen broek op kan houden'. Haaze: „Het ver baast me dat het college daar weer ruim een halve ton naartoe wil brengen. Dat is niet verantwoord. Concert at Sea doet het fantastisch. Geld is schaars. Dan is de vraag of je een renderend festival met ge meenschapsgeld moet bedruipen." Francois Babijn (PvZ) betitelde het kortweg als 'geld naar de sea dragen'. Volgens gedeputeerde Jo-Annes de Bat is er geen sprake van een subsidie. „Ik ben het met de heer Babijn eens. Aan overbodige subsi dies moeten we nooit beginnen. Maar dit is geen cultuursubsidie meer. De tijd dat een evenement dat geld tekort kwam van ons nog wat geld kreeg om de organisatie rond te breien is allang over. Dit is sponsoring. Ze moeten er iets voor terugdoen. Wij kopen ons in omdat we denken dat we daarmee doel stellingen die we hebben kunnen bereiken." Zo kan de provincie relaties mee nemen naar het festival, legde De Bat uit. En er is een deal met het Zeeuws Museum en het Waters noodmuseum waardoor festivalbe zoekers daar met hun concert kaartje toegang kunnen krijgen. Dit is sponsoring. Ze moeten er iets voor terugdoen „Dat is win-win." En het festival, dat landelijk veel aandacht van de media krijgt, kan worden worden gebruikt om bijvoorbeeld arbeids krachten voor Zeeland te werven. Vandaar dat het geld, dat overi gens nog niet in de begroting is op genomen, niet meer uit de cultuur- pot komt, maar verstrekt wordt on der de noemer Zichtbaar Zeeland. Door Zeeland te promoten hoopt de de provincie dat meer mensen zich hier vestigen. De Bat: „De Kustmarathon kan ook makkelijk rondkomen zonder geld van ons. Moeten we daar dan ook maar mee stoppen?" Hij kondigde aan dat hij het nieuwe sponsorbeleid binnenkort aan de Staten zal toelichten. De mo tie werd ingetrokken op voor waarde dat de provincie nog geen toezeggingen doet aan het festival voordat de Statencommissie econo mie over dat nieuwe sponsorbeleid heeft gesproken. Dat betekent dat de subsidie voor Concert at Sea voor volgend jaar nog niet zeker is, al is een meerderheid van de Staten nog steeds voor. c3 zaterdag 11 november 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 ZEELAND 12 ZEELAND 4 ZEELAND 7 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Gebakkelei over steun aan CaS Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37