II 30 VOLG i OVER DARTS OP SPORTNIEUWS.NL DOWNLOAD NU DE APP! App Store Ireen Wüst is met acht medailles Nederlands meest succesvolle olympiër. In Zuid-Korea wil ze over drie maanden iets unieks presteren: voor de vierde opeenvolgende Olympische Spelen goud winnen. Maar haar voorbereiding verloopt allesbehalve zorgeloos. zes gouden WK-medailles er nog twee achter op Gunda Niemann. Maar, zei Wüst wel, als haar spon sor Justlease.nl tussentijds zou stoppen, wordt het mogelijk een ander verhaal. Vorige maand maakte het bedrijf bekend inderdaad uit het schaatsen te stappen. Nog een zorg erbij dus. De koningin van Sotsji, met twee keer goud en driemaal zil ver, heeft bewezen tegen slagen te kunnen overwinnen. Ze was overtraind, verloor tijd en energie aan het oprichten van een eigen ploeg. Maar stond er vorig jaar gewoon weer. Op de Olympische Spelen was ze lang niet altijd de grote favo riete. In Turijn versloeg ze als 19- jarige alle groten op de drie kilo meter, zonder ooit een mondiale hoofdprijs te hebben gewonnen. Vier jaar later in Vancouver zou het goud op de 1500 meter in Ca nada blijven, afgaande op het voorseizoen. Wüst won. Niemand zal zo dom zijn haar af te schrijven voor de komende Spe len. Met haar talent en karakter heeft ze het altijd geflikt. En als het lukt, kan er nog een fraai laat ste hoofdstuk aan die biografie worden toegevoegd. REACTIE De eerste exemplaren rolden al van de pers. De presentatie was gepland, voor maandag 20 novem ber. Op de site van uitgeverij Overamstel is de biografie te reser veren, de achterkant vermeldt een 'rauwe, ruwe en vooral eerlijke Ireen Wüst' die vertelt over 'gren zeloos trainen, harde keuzes ma ken, paniekaanvallen afweren en doorgaan tot je ruis ziet voor je ogen'. Het interview met Volks krant Magazine om het boek onder de aandacht te brengen was ook al gegeven. Maar het gaat allemaal niet door. In ieder geval voorlopig niet. Ik merkte dat hetboektoch meer afleidde dan verwacht Wüst heeft de stekker getrokken uit het door haar zelf geïnitieerde boek, geschreven door sportjour nalist Nando Boers, die sinds 2014 bezig was haar levensverhaal op te tekenen. Wüst wil het project uit stellen, in elk geval tot na de Olympische Spelen. Terwijl het juist bedacht was in aanloop naar Pyeongchang 2018, waar ze de eer ste Nederlandse sporter wil wor den die voor de vierde opeenvol gende Spelen goud wint. Drie maanden van tevoren is duidelijk: haar voorbereiding verloopt niet vlekkeloos. Er is ruis, afleiding van waar het om gaat: hard schaatsen. Dat Wüst twee weken geleden bij de NK afstanden voor het eerst sinds 2008 geen enkele afstand won, had ook andere redenen. Ze kampte met naweeën van lichte buik- en heupblessures. Er is geen man overboord, ze plaatste zich op drie af standen voor de wereld beker. Als iemand weet wanneer de knikkers worden verdeeld, is zij het. Wüst is in november nooit in topvorm. Maar er was meer on rust. Ze gooide een steentje in de vijver door voor de camera van de NOS in te gaan op een aanrij ding met ploeggenote Antoinette de Jong. Het incident was door de twee al besproken, inclusief excu ses van De Jong, maar Wüst maakte het niet kleiner door te stellen 'dat het niet de eerste keer was dat dit gebeurde'. Dus zat ze ook na de NK met De Jong aan een bakje verzoeningskoffie. Wüst gaf eerder dit jaar aan graag te willen blijven schaatsen tot 2020. Ze wil de beste allroundster aller tijden worden en loopt met zaterdag 11 november 2017 PC Wüst annuleert haar boek: te veel afleiding „De reden dat ik het boek heb uitgesteld is dat ik de volledige focus op de Olympische Spelen wil hebben en de voorbereidin gen. Ik merkte dat het boek toch meer afleidde dan ver wacht." Rik Spekenbrink Heerenveen —Ireen Wüst (31) Ireen Wüst won twee weken geleden bij de NK afstanden voor het eerst sinds 2008 geen enkele afstand, fotoanp Google Play

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30