Me too Haltes beter toegankelijk CZ-verzekerden in 2018 duurder uit Terneuzen akkoord met fusie havens 2 MAIKEL HARTE Column Sorry, ik kan er niks aan doen maar zo langzamerhand word ik #Metoo-moe. De ene na de andere onthulling komt naar boven en ik merk dat mijn verontwaardiging aan inflatie lijdt. Dat is natuurlijk helemaal niet goed. We moeten van elkaar afblij ven en al helemaal geen macht misbruiken om dingen voor elkaar te krijgen, verzwijgen moeten we het ook niet, maar toch raak ik op een gegeven moment aan dit soort nieuws gewend. Dat komt ook wel omdat ik soms twijfel of bepaalde gevallen wel in de me-too-discussie thuishoren. Dat heb ik het meest bij het ver haal van Jelle Brandt Corstius die deze week aangifte van verkrach ting tegen Gijs van Dam deed. Het verhaal moge inmiddels bekend zijn: Brandt Corstius werkte ooit als stagiair bij Barend Van Dorp, waarvan Van Dam producer was. Volgens Brandt Corstius zou hij na een uitzending door Van Dam op een hotelkamer gedwongen zijn tot orale seks nadat Van Dam iets in zijn wijn had gedaan. Van Dam ontkent en stelt dat de twee dronken met elkaar in bed waren beland en dat er van dwang geen sprake was. Dat wordt strafrechtelijk een lastig verhaal. Het is inmiddels vijftien jaar geleden, ze waren alle bei een jaar of vijfentwintig en het is het woord van Brandt Corstius tegen dat van Van Dam. Er is ver der blijkbaar geen enkele vorm van steunbewijs. Wat heeft die Brandt Corstius zich op de nek ge haald, en waarom? Inmiddels heeft hij een vrouw en een kind en beheerst dit zijn leven. Je moet dus wel heel goed weten wat je doet als je met verhalen naar buiten komt. Ik ben toen ik zestien was ook eens onzedelijk betast geweest. Door een vrouw van een jaar of dertig, in discotheek Joy in Cad- zand. Ze zat ineens aan m'n kont. Toen ik haar daarop aansprak, bleek het echter per ongeluk te zijn gegaan. Sorry, zei ze, en be stelde een cola voor me. Met een rietje. Wat heb ik toen gebaald. Ze bestelde een cola voor me. Met een rietje DESTELLING Vandaag: De AOW-leeftijd moet terug naar 65 jaar Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters eej! Magazine genomineerd Zeeuws portret in Panorama Mesdag Rijksmonument vooreen euro MIDDELBURG Bemiddeling in politieke ruzie Als richtlijn geldt dat 40 procent van de haltes toegankelijk is voor men sen met een motorische of visuele beperking. Dat houdt onder meer in dat het perron hoog genoeg moet zijn, zodat mensen met een rolstoel makkelijk de bus in en uit kunnen rijden. Voor reizigers met een visu ele beperking zijn geleidelijnen no dig. Uit een inventarisatie die de pro vincie eerder dit jaar heeft uitge voerd bleek dat slechts 12 procent van alle 1200 bushaltes in Zeeland geschikt is voor mensen met een vi suele beperking en 15 procent voor mensen met een motorische beper king. Een inhaalslag is daarom hard no dig. De provincie wil het goede voorbeeld geven en investeert de ko mende tijd in het toegankelijk ma ken van meer haltes. Nu zijn slechts 18 van de 125 perrons die zij zelf be heert in orde. Dat moeten er eind volgend jaar 46 zijn. Deze maand wordt er op zes locaties gewerkt: het busstation in Terneuzen (waar zes perrons toegankelijk worden ge maakt), halte Abeele bij Vlissingen Vrijburg (twee perrons), halte Zee- landbrug bij Colijnsplaat (twee per rons), Schuddebeurs (twee perrons), Noordgouwe (twee perrons) en Pro vinciale Weg bij Sint-Maartensdijk (twee perrons). Het streven is dat uiteindelijk in elke kern of wijk ten minste één halte is die voor iedereen Nu zijn slechts 18 van de 125 perrons die de provincie beheert in orde toegankelijk is. De provincie hoopt dat ook de andere wegbeheerders, zoals de gemeenten en het water schap, daar meer vaart achter gaan zetten. Om het openbaar vervoer verder te verbeteren laat de provin cie momenteel ook fietsenrekken plaatsen bij de bushaltes aan de Del taweg bij Tholen, bij Noordgouwe en bij de Oude Rijksweg bij 's-Heer Arendskerke. GOES Klanten van CZ zijn volgend jaar zo'n 40 euro meer kwijt aan hun zorgverzekering. De premies voor de basisverzekering gaan met gemiddeld 3,40 euro per maand omhoog. Dat komt neer op een stij ging van 3 procent. De zorgverzekeraar, marktleider in Zeeland, heeft de nieuwe pre mies gisteren bekendgemaakt. De stijging is minder groot dan het (vorige) kabinet had voorspeld. Dat hield er rekening mee dat de jaar premie met gemiddeld 81 euro zou stijgen. De basisverzekering (de 'zorg- op-maatpolis' bij CZ) gaat, bij een eigen risico van 385 euro, 116,25 euro per maand kosten. Dit jaar is dat nog 112,85 euro. De verzekeraar be perkt de stijging door het verlies zelf op te vangen. Daarvoor haalt CZ 221 miljoen euro uit haar reser ves. Eerder maakte de kleine verzeke raar DSW bekend dat zij de premie volgend jaar iets verlaagt, naar 107,50 euro per maand. CZ is de eer ste grote verzekeraar die de tarieven naar buiten heeft gebracht. De rest moet dat uiterlijk dit weekeinde doen. Van een historisch moment durfde burgemeester Jan Lonink nog niet te spreken, wel van 'een baanbre kend moment'. „Of het historisch is, zal over twintig, dertig jaar blij ken", hield hij een slag om de arm. „Alle bureaus die de fusie onder zochten, onderschrijven in elk ge val de kansen." Voor de Terneu zense raad was belangrijk dat de aandeelhouders een grote rol krij gen bij het bepalen van de toekom stige bedrijfsstrategie. Dat is de laatste weken geregeld. „Deze fusie maakt de scheiding tussen België en Nederland in 1830 een beetje goed", trok D66'er Peter de Kraker toch nog een historische parallel. De Vlaamse aandeelhouders Gent, Ertvelde en Zelzate gingen eerder al akkoord, evenals de ge meente Borsele als eerste in Zee land. Vlissingen en de provincie moeten nog beslissen. De fusie moet 1 januari rond zijn. #MET00: STEEDS MEER ONDERZOEKEN OP WERKVLOER BEHALVE MIJ.'.' SCHAAMDE ME BOOB TOEN BLEEK BAT IE ALLE VROUWEN VAN BE AFBELIN® HAB LASTI® 6EVALLEN. zaterdag 11 november 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Er is niets mis met een oudere leraar voor de klas 848 reacties VLISSINGEN Het Zeeuwse tijdschrift eej! Magazine is genomi neerd voor de Mercurs 2017 in de categorie 'Art- direction van het Jaar'. De Mercurs zijn de be langrijkste awards in de Nederlandse tijdschrif tenwereld. eej! Magazine verschijnt twee keer per jaar in een gelimiteerde oplage, de vierde editie verschijnt eind november. Op 14 december worden de Mercurs 2017 uitge reikt. GOES Een Zeeuws schilderij is vanaf morgen tijdelijk te zien bij Panorama Mes dag in Den Haag. Het gaat om een portret van mr. Johan Hora Fransen van de Putte, geschilderd door Pieter de Josselin de Jong (1861-1906). His torisch Museum de Be- velanden heeft het schil derij in bruikleen gege ven aan Panorama Mes dag, dat tot en met 11 fe bruari een solotentoon stelling wijdt aan de 'ver geten meester' De Jos selin de Jong. GOES Huis Hoope in Goes, een rijksmonument met een bijzondere gevel uit de 17de eeuw, wordt voor 1 euro overgedragen aan Vereniging Hendrick de Keyser, een landelijk wer kende monumentenorga nisatie, om het voor de toekomst veilig te stellen. De vereniging Hendrick de Keyser zet zich in voor het behoud van ar chitectonisch of histo risch belangrijke huizen en hun interieur. Een deskundige gaat adviseren hoe de pro vincie en de gemeenten op Walcheren hun ruzie over woningbouw moe ten bijleggen. Middel burg, Veere en Vlissin- gen kunnen het niet eens worden. Maar ze zijn ook niet blij met het ingrijpen door de pro vincie. De bemiddelaar moet hen bij elkaar brengen. Zes bushaltes van de provincie worden deze maand beter toe gankelijk gemaakt voor minder- validen. Daar is in totaal 1,2 mil joen euro mee gemoeid. Rolf Bosboom Middelburg De Terneuzense gemeenteraad heeft donderdagavond eensge zind ingestemd met de fusie tus sen Zeeland Seaports en Haven bedrijf Gent. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2