14 Pirelli kiest een nieuwe, opmerkelijke koers Geen pitspoezen, maar een boodschap. De voorheen pikante Pirelli-kalender toont als een donkere Alice in Wonderland. Voormalig supermodel Naomi Campbell (47) tijdens de presentatie in New York: „We hopen dat discriminatie verdampt". urbulente tijden voor de amuse mentsindustrie: de filmwereld kampt met seksschanda len, terwijl de mode- en model- lenbranche onder vuur liggen wegens discriminatie. Vogue zette dit jaar stappen door meer donkere sterren in te huren. En ook de catwalks verkleurden. En nu is er de Pirelli-kalender 2018. Waar het paradepaardje van de Italiaanse bandenfabrikant voorheen uitpuilde van pikante kiekjes en suggestieve poses, oogt de 45ste editie als een donkere Alice in Wonderland, zo blijkt tijdens de presentatie in vijfster renhotel The Pierre in New York. Eerder al koos Pirelli een meer politiek correcte koers door Annie Leibowitz 'echte' vrouwen als Amy Schumer en Yoko Ono te laten fotograferen. En nu lieten zwarte toppers als Sean Diddy Combs, Whoopi Goldberg, Blood Diamond-ster Djimon Hounsou, Rapper RuPaul en voormalig topmodel Naomi Campbell zich door de Brit Tim Walker vastleggen in een sprook jesachtige omgeving. De bood schap: durf te dromen over veran dering. En: verleg je perspectief, aldus Walker, fotograaf van de Britse Vogue en maker van een collectie op Jheronimus Bosch geïnspireerde beelden. Immers: „Schoonheid zit in zoveel dingen". Actrice en tv-presentatrice Naomi Campbell fantaseert dan wel over een mondiale omme zwaai, haar eigen gedrag blijkt ze nog niet te hebben aangepast sinds haar hoogtijdagen waarin ze telefoons en servies in het rond liet vliegen. Waar de andere ster ren hun best doen voor het goede doel en de ingevlogen internatio nale pers te woord staan laat La Campbell de Italiaanse organisa tie zweten: ze trekt zich plots terug in haar kamer om een uur te gaan rusten. Daarna maakt ze haar opwach ting met zonnebril in een off- whitebontjas van 10.000 dollar - 'cadeautje van ontwerper Virgil Abloh' - en laat ze twee assistenten uitgebreid haar haar en makeup bijwerken, terwijl ze appt. Daarna volgt een opzichtig Kleenex-moment als ze hardop de overleden Vogue-hoofdredac- trice Franca Sozzani herdenkt: „Mijn goede vriendin had dit moment graag meegemaakt." Maar de teksten die volgen, zijn wel goed. „De hele wereld luis tert naar r&b en rap muziek, op televisie en in film maken zwarte acteurs en actrices furore. Op alle fronten is er nu discussie over discriminatie en seksuele intimidatie, iets wat mijzelf gelukkig nooit is over komen. Als ik erover hoor in de modellenwereld, zal ik er ruchtbaarheid aan geven. Ik wil jonge meisjes adviseren. Laten we dit moment aangrijpen voor een definitieve verandering. „Het is 2017: Playboy drukt geen blootfoto's meer af en ook Pirelli weet dat naakt niet hetzelfde betekent als sexy. Ik vind veel vlees tonen juist vulgair. Daarbij is het klimaat rijp dat mensen in alle soorten en maten en kleuren sterren kunnen zijn. En ik ben ervan overtuigd dat dit geen trend of gril is, maar dat dit een blijvende verandering is. Dat iedereen meer open-minded gaat leven en naar de wereld gaat kijken. Ik hoop dat discri minatie definitief verdampt." zaterdag 11 november 2017 GO Kalender maakt statement Boven: rapper Sean Diddy en voormalig model Naomi Campbell. Onder: dragqueen RuPaul en acteur-danser- model Djimon. Annemart van Rhee Model Thando Hopa en actrice Whoopi Goldberg. Fotograaf Tim Walker met Thando Hopa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 14