Segers denkt als een man Duurzaam Groede haalt het 'gas eraf' optiek de |onge Dialoog Sonja Barend te gast in bieb O ©GD "anZeSL. 2 BOEK QUIZ De kleine Geschiedenis van Zeeland voor dummies: een handzaam boekje over het Zeeuwse verleden. Wat weet u eigenlijk van wat er op onze schorren en slikken is gebeurd? Commentaar Gert-Jan Segers van de Christenunie gebruikt een verkeerd middel voor een goed doel. In de niet-aflatende strijd van zijn partij tegen prostitutie grijpt Segers de MeToo-discussie aan. In al die aandacht voor seksueel machtsmisbruik ziet Segers een kentering van de seksueel moraal. Niet langer vrijheid ten koste van alles. Het is hoog tijd om de prostitutie aan te pakken. Bijvoorbeeld door de hoerenloper te bestraffen. Dat ziet Segers goed. Maar hij gaat volledig in de fout met zijn vergelijking met MeToo. Die dis cussie gaat inderdaad ook over ernstige ongelijkheid, zoals in de prostitutie. Daar houdt de overeenkomst op. Segers ziet de legalise ring van de prostitutie als kroon op de seksuele revolutie. Zo laat hij merken dat hij denkt als een man. Want geen vrouw heeft die lega lisering ooit zo opgevat. Wel als bevestiging van het zelfbeschik kingsrecht. Dat is heel wat anders. Segers veronderstelt ook, dat de slachtoffers van grensoverschrijdend gedrag zwijgen omdat ze den ken dat het normaal is. Fout. Elk slachtoffer voelt dat het niet klopt. Slachtoffers zwijgen uit angst. De seksuele revolutie heeft vooral een eind gemaakt aan het hu welijk als legitimering voor seks. Voor veel mannen veranderde er weinig. Die vonden hun weg toch al wel. Maar voor veel vrouwen was het de bevrijding uit een keurslijf, een onderdeel van hun emancipatie. Nu is het zaak om hen ook nog te bevrijden van al de mannen die hun driften niet kunnen beheersen en die hun kracht of macht misbruiken. Zowel binnen als buiten het huwelijk. MeToo is dus eerder een voortzetting van de seksuele revolutie dan een correctie. Het is goed dat Segers blijft strijden tegen prostitutie. Daarbij verdient hij steun. Het is jammer dat hij het zichzelf moei lijk maakt door seksuele vrijheid er aan de haren bij te slepen. MeToo-discussie is veel meer een voortzetting van de seksuele revolutie dan een correctie Zowel bedrijven als particulieren vertellen op welke manier ze (wil len) stoppen met het gebruik van gas als energiebron. Na de opening van gedeputeerde Ben de Reu ver telt Gijs Zwartsenberg over tho rium: een nieuwe vorm van kern energie. Daarna praten vier inlei ders over mogelijke nieuwe toepas singen van energie in gewone wo ningen. Mar Aalders vertelt over een appartementengebouw zonder gas, Sam Verstraeten gaat in op het gebruik van warmtepompen en warmtewisselaars, Enno Belderok heeft het over pelletkachels en energie uit ijs en Bart Groot gaat in op praktische toepassingen in een woning in Groede. Nico Out praat de boel aan elkaar. Er zijn twee identieke bijeen komsten in de Grote Kerk: vanaf 14.30 uur en vanaf 19.30 uur. Aan melden is niet verplicht, maar Inleiders vertellen over het stoppen met het gebruik van gas als energiebron wordt wel op prijs gesteld via info@duurzaamgroede.nl. Op de website duurzaamgroede.nl staat onder meer een uitgebreide bro chure met achtergrondinformatie. ALMANAK Hij had heel wat uit te leggen, die wethouder uit Hulst. De com municatie rondom een groot project in zijn gemeente was niet gelopen zoals het hoort. Betrok kenen wezen naar elkaar, de wet houder lag onder vuur. De blaren op z'n tong moest hij zich donderdagavond praten om zich de gemeenteraad van het lijf te houden en uit te leggen dat het gebrek aan communicatie toch echt niet bij hem lag. Gelukkig had hij de volgende ochtend een luchtig verzetje. De wethouder was de belangrijkste gast tijdens de opening van... de week van de dialoog. Garantie voor Voedselbank De Ventjes zitten boven op 't nieuws 'Geld nodig voor startgroepen' TERNEUZEN Multraship bestelt nieuwe schepen GOES Sonja Barend is dinsdag 21 november te gast in de bibliotheek in Goes. De vroegere televisiepre sentatrice publiceerde recent het boek 'Je ziet mij nooit meer terug', over het lot van haar vader en moe der in de oorlogstijd. In Goese bibliotheek gaat PZC- redacteur Jan van Damme met haar in gesprek De bijeenkomst, die wordt geor ganiseerd in samenwerking met boekhandel Het Paard van Troje, begint om 20.00 uur. Nou is er al veel geschreven speciaal 'voor dummies'. Spaans voor Dum mies, beleggen voor Dummies, je baby's eerste jaar voor vaders voor Dummies, HTML en CSS voor Dummies. Sinds kort verschijnen er ook Kleine Geschiedenissen voor Dummies. Zo zijn er al hand zame boekjes met het verleden van Nederland, België, Friesland, Maas tricht, Amsterdam, Utrecht, Gro ningen, Haarlem, Delft, Rotterdam. Eindelijk wordt nu ook Zeeland toegankelijk voor Dummies. On langs verscheen 'De kleine Ge schiedenis van Zeeland voor dummies'. Een lekker beknopt overzicht van wat er allemaal in onze delta is gebeurd, hoe we ge worden zijn wat we nu zijn. Van oerveen en de eerste ringdijken tot Blofen de Kustmarathon. Jea- nine Dekker en Jan Zwemer zijn in Zeeland gekende en erkende ge schiedschrijvers. Zij vertellen in dit toegankelijke boekwerkje de pro vinciale geschiedenis, het verhaal over inlagen, Romeinen, kerkdor pen, stormvloeden, grote boeren en arme landarbeiders, streekdrach- ten, dialect en Rijksweg 58. Uit hun boek destil leerden we 1 tien vragen over de ge schiedenis van Zee land. zaterdag 11 november 2017 ii Stichting Duurzaam Groede houdt dinsdag twee (dezelfde) informatiebijeenkomsten over aardgasvrij wonen in de Grote Kerk in Groede. Onder de noe mer 'Gas eraf' gaan vijf sprekers in op energietransitie. Martijn de Koning Groede Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURG Als de Voedselbank in Sluis na het ophalen van tweedehands kleding niet minstens 12.000 euro per jaar binnen krijgt, vult het Sluise ge meentebestuur de subsi die aan tot dat bedrag. Daarmee heeft de Voed selbank een garantie voor dat bedrag. Een voorstel van Lijst Babijn daartoe werd donderdag aangenomen door de ge meenteraad. De inkom sten zijn nu hoger dan die 12.000 euro. SAS VAN GENT Carnavalsstichting De Ventjes in Sas van Gent maakt van de nood een deugd. Het Sasse multi functioneel centrum De Statie moest twee weken geleden dicht voor een diepgravend onderzoek naar de betonvloeren. De Ventjes spelen daarop in met een 'betonsterke' button (foto). Vanaf van daag, de elfde van de elfde, worden ze in Sas verkocht voor de bouw van een nieuwe carna valswagen. OOSTBURG Natuurlijk moet alles in het werk worden gesteld om het voortgezet onder wijs in Oostburg te be houden, maar bij de zoektocht naar geld moet ook aandacht zijn voor het uitbreiden van startgroepen voor peu ters. Dat benadrukt de complete Sluise gemeen teraad. Die peutergroe- pen moeten voorkomen dat Zeeuws-Vlaamse kin deren al jong in Vlaande ren naar school gaan. Multraship Terneuzen heeft deze week twee vaartuigen besteld bij scheepswerf Damen. De bijna negen meter lange schepen zijn bestemd voor de Verenigde Boot- lieden BV en Montis Mooring Boatservice BV. Ze worden gebouwd bij Damen Maaskant in Stellendam en moeten in 2018 in de vaart zijn. Wie wordt de Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 <s> Mob.: 06 83 87 51 44 www.optiekdejonge.nl Jan van Damme Vlissingen De kleine Geschiedenis jan Zvnen*' IKort voor het begin van onze jaartelling lijfden de Romei nen het huidige Zeeland in. Nadat rond 170 na Christus Sak sische zeerovers binnenvielen, bouwden ze bij Aardenburg een rechthoekig fort voor de kustver dediging. Hoe luidt de Romeinse benaming voor dat verdedigings werk? a. limes b. castellum c. motte 2 Sommige Zeeuwse ouders vernoemen hun dochter nog steeds naar de godin. Er worden ook grapjes gemaakt, die in de huidige tijd van #metoo een beetje pesterig aandoen: een vrouw van wie de naam begint met 'nee' en eindigt op 'ja'. Over welke Zeeuwse godin hebben we het dan? a. Neptunia b. Necessia c. Nehalennia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141