Goes wil jonge kiezers aansporen Ambachtscentrum krijgt een nieuw dak 7 Mantelzorgers op Bevelanden en Tholen in het zonnetje Honderden mantelzorgers krijgen een presentje of een uitje op de Dag van de Mantelzorgen Koken kan hij volgens z'n vrouw als de beste. En z'n rug is nog zo sterk dat hij haar moeiteloos 's nachts uit bed kan tillen om naar het toilet te gaan. Ondanks zijn leeftijd redt de 83-jarige Bram Dierkx zich, met behulp van fami lie en de wijkverpleegkundige, prima als mantelzorger van zijn vrouw. Nadat Betty (ook 83) twee jaar ge leden werd getroffen door een her senbloeding, zijn de rollen omge draaid. „Eerst zorgde ik voor hem, nu zorgt hij voor mij. Ik ben zo blij dat we hier samen kunnen wonen", zegt ze. „Fijn dat u het met z'n tweeën kunt redden", knikt André van de Reest. Omdat het de Dag van de Mantelzorger is, verrast de Goese wethouder het echtpaar met een Zeeuws pakket en bos bloemen. Bram verzorgt zijn gedeeltelijk verlamde echtgenote met liefde, maar hij heeft daar wel veel voor moeten opgeven. „Ik zat in heel veel besturen. Onder andere met het be stuur van de molen in Eindewege en de volkstuinvereniging ben ik gestopt." Het Ambachtscentrum, waar hij van meet af aan nauw bij betrokken is geweest, bezoekt hij nog elke za terdag. „Mijn vrouw kan niet alleen thuisblijven en gaat dan mee. Ze Eerst zorgde ik voor hem, nu zorgt hij voor mij schildert daar, met één hand. Dat schilderij is van haar", wijst hij naar de wand. „Knap hè!" Wethouder Van der Reest: „Dit is een heel mooi voorbeeld van man telzorg, waardoor mevrouw in haar oude vertrouwde woning kan blij ven wonen en niet naar een ver pleeghuis hoeft. Dat verdient een compli ment voor haar man", vindt hij. Behalve Bram Dierkx zijn deze week nog 663 mantelzorgers uit de gemeente Goes door vrijwilligers van de SMWO in het zonnetje ge zet. Andere gemeenten lieten de Dag van de Mantelzorger ook niet onge merkt voorbij gaan. De Reimers- waalse vrijwilligers werden getrak teerd op een high tea bij Honeypie in Middelburg, Borsele deelde waardebonnen te besteden bij on dernemers in de gemeente uit en Kapelse mantelzorgers kregen een high tea, diner of avondje thea ter aangeboden. Tholen bedankte mantelzorgers met een VVV-bon en Noord-Beveland biedt donder dag 30 november een gezellige avond aan in Wissenkerke. Daar blijft het ook bij. De twee partijen stelden ook voor om mobiele stembureaus in te rich ten op de Grote Markt en het sta tion. Daar is Klitsie niet voor te porren. „In Vlissingen hebben ze al eens een stembureau op het station gehad. Daar was de op komst dramatisch laag." Soort gelijke ervaringen hebben ze volgens de waarnemend burge meester ook bij andere mobiele We hebben straks een stembureau in het hart van de stad bureaus. Klitsie laat verder we ten dat er in maart voor de eerste keer een stembureau komt in podium Het Beest op de Bees tenmarkt. „Dat kost best veel geld, zesduizend euro. Maar dan hebben we wel een stembureau in het hart van de stad. Dat mag wat kosten." Bij de lokale verkiezingen van 2014 kwam in Goes ruim 58 pro cent van de kiesgerechtigden op dagen. Dat vinden SP en D66 veel te weinig. Ze stellen dat vooral jonge kiezers het vier jaar geleden lieten afweten. Hoewel de burgemeester niet enthou siast is over al hun voorstellen zijn ze blij dat in elk geval deze groep wordt aangespoord om in maart het rode potlood ter hand te nemen. Bij de verkiezingen van vol gend jaar staan in Goes negen partijen op het stembiljet. Be halve de acht die nu al in de ge meenteraad zitten, dingt ook de nieuwe lokale partij Nieuw Goes mee naar het pluche. Dat is een klus waar de gebruikers zich bepaald niet op verheugen. Be stuurslid Bernard Fransse van Stichting Ambachtscentrum Goes zegt dat er asbest in het bestaande dak zit. Als eigenaar van het pand moet de gemeente het uiterlijk in 2023 vervangen. Na dat jaar mogen er in Nederland immers geen as- bestdaken meer zijn. Overlast „Wanneer het precies wordt ver vangen weten we nog niet", zegt Fransse. „Daarover zijn we met de gemeente in gesprek." Duidelijk is wel dat de klus de ge bruikers van het Ambachtscen trum overlast en een hoop werk gaat bezorgen. Ze kunnen straks vermoedelijk twee weken geen ge bruikmaken van het gebouw en bo vendien moet de hele zolder wor den leeggemaakt. En daarop zijn in de loop der jaren heel veel spullen gezet. „Het moet allemaal tijdelijk worden weggehaald, zodat ze de as bestvezels kunnen opzuigen", legt Fransse uit. In het Ambachtscentrum zijn de ateliers van enkele kunstenaars ge vestigd, zoals een houtbewerker, edelsmid, kunstschilder en kaar senmaker. Er vinden bovendien veel activiteiten plaats. Het centrum bestaat in 2017 der tig jaar. Ter ere van dat jubileum werd vier maanden geleden een ei gen munt geïntroduceerd. In het gebouw aan de Kattendijksedijk staat een muntpers waarmee be zoekers zelf zo'n munt kunnen slaan. Op 25 en 26 november wordt in het Ambachtscentrum weer de jaarlijkse winterfair gehouden. zaterdag 11 november 2017 BE •r- V».* Bram Dierkx krijgt bloemen van de wethouder, fotosernestaverburg De rollen zij n nu omgedraaid Bram en Betty Dierk André van de Reest. Joeri Wisse - Betty Dierkx De gemeente Goes zet een campagne op om jongeren die voor het eerst mogen stemmen ook daadwerkelijk naar de stembus te krijgen bij de gemeenteraadsverkiezin gen in maart. Die toezegging krijgen de fracties van de SP en D66 van burgemeester Herman Klitsie. Rob Paardekam Goes -Herman Klitsie, burgemeester. Het Ambachtscentrum in re creatiegebied De Hollandse Hoeve in Goes krijgt waarschijn lijk binnen afzienbare tijd een nieuw dak. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137