Segers denkt als een man Horen coniferen wel op Noord-Beveland? optiek de |onge Dialoog Sonja Barend te gast in bieb "anZeSL. 2 BOEK QUIZ De kleine Geschiedenis van Zeeland voor dummies: een handzaam boekje over het Zeeuwse verleden. Wat weet u eigenlijk van wat er op onze schorren en slikken is gebeurd? Commentaar Gert-Jan Segers van de Christenunie gebruikt een verkeerd middel voor een goed doel. In de niet-aflatende strijd van zijn partij tegen prostitutie grijpt Segers de MeToo-discussie aan. In al die aandacht voor seksueel machtsmisbruik ziet Segers een kentering van de seksueel moraal. Niet langer vrijheid ten koste van alles. Het is hoog tijd om de prostitutie aan te pakken. Bijvoorbeeld door de hoerenloper te bestraffen. Dat ziet Segers goed. Maar hij gaat volledig in de fout met zijn vergelijking met MeToo. Die dis cussie gaat inderdaad ook over ernstige ongelijkheid, zoals in de prostitutie. Daar houdt de overeenkomst op. Segers ziet de legalise ring van de prostitutie als kroon op de seksuele revolutie. Zo laat hij merken dat hij denkt als een man. Want geen vrouw heeft die lega lisering ooit zo opgevat. Wel als bevestiging van het zelfbeschik kingsrecht. Dat is heel wat anders. Segers veronderstelt ook, dat de slachtoffers van grensoverschrijdend gedrag zwijgen omdat ze den ken dat het normaal is. Fout. Elk slachtoffer voelt dat het niet klopt. Slachtoffers zwijgen uit angst. De seksuele revolutie heeft vooral een eind gemaakt aan het hu welijk als legitimering voor seks. Voor veel mannen veranderde er weinig. Die vonden hun weg toch al wel. Maar voor veel vrouwen was het de bevrijding uit een keurslijf, een onderdeel van hun emancipatie. Nu is het zaak om hen ook nog te bevrijden van al de mannen die hun driften niet kunnen beheersen en die hun kracht of macht misbruiken. Zowel binnen als buiten het huwelijk. MeToo is dus eerder een voortzetting van de seksuele revolutie dan een correctie. Het is goed dat Segers blijft strijden tegen prostitutie. Daarbij verdient hij steun. Het is jammer dat hij het zichzelf moei lijk maakt door seksuele vrijheid er aan de haren bij te slepen. MeToo-discussie is veel meer een voortzetting van de seksuele revolutie dan een correctie „We zien hier coniferen, die best in Brabant passen, maar niet op Noord-Beveland", sprak Mark Faasse (BEN) tijdens een presenta tie over groenstroken die grenzen aan het buitengebied. „Misschien moeten we bij de actualisering van het bestemmingsplan eens met de eigenaren gaan praten. We zijn best wel liberaal, maar een Zeeuwse haag, daar horen geen coniferen in." „Misschien woont er wel iemand uit Brabant die ook een beetje van zijn natuur wil meenemen", merkte Johan Sandee (CDA) op. „Gaan wij nou bepalen wat mooi en wat niet mooi is?" De discussie was aangezwengeld door een brief van de Partij Burger- stem Noord-Beveland (PBN). Daarin ging het vooral om het groen bij Rancho Grande. „Maar We zien hier coniferen, die niet op Noord-Beveland passen wij zouden het graag breder trek ken", lichtte Faasse toe. Wethouder Adrie van der Maas zag niks in het overleg met alle eigenaren. Hij ziet liever dat er bij een herziening van het bestemmingsplan alsnog over de groenstroken wordt gesproken. ALMANAK Hij had heel wat uit te leggen, die wethouder uit Hulst. De com municatie rondom een groot project in zijn gemeente was niet gelopen zoals het hoort. Betrok kenen wezen naar elkaar, de wet houder lag onder vuur. De blaren op z'n tong moest hij zich donderdagavond praten om zich de gemeenteraad van het lijf te houden en uit te leggen dat het gebrek aan communicatie toch echt niet bij hem lag. Gelukkig had hij de volgende ochtend een luchtig verzetje. De wethouder was de belangrijkste gast tijdens de opening van... de week van de dialoog. Beker Maximiliaan krijgt twee kopieën Beste roomboter komt van Schellach Parkeerkaart invalide gratis ZIERIKZEE Gemeente blijft in zwarte cijfers GOES Sonja Barend is dinsdag 21 november te gast in de bibliotheek in Goes. De vroegere televisiepre sentatrice publiceerde recent het boek 'Je ziet mij nooit meer terug', over het lot van haar vader en moe der in de oorlogstijd. In Goese bibliotheek gaat PZC- redacteur Jan van Damme met haar in gesprek De bijeenkomst, die wordt geor ganiseerd in samenwerking met boekhandel Het Paard van Troje, begint om 20.00 uur. Tel.: (0113)2112 72 Mob.: 06 83 87 51 44 Nou is er al veel geschreven speciaal 'voor dummies'. Spaans voor Dum mies, beleggen voor Dummies, je baby's eerste jaar voor vaders voor Dummies, HTML en CSS voor Dummies. Sinds kort verschijnen er ook Kleine Geschiedenissen voor Dummies. Zo zijn er al hand zame boekjes met het verleden van Nederland, België, Friesland, Maas tricht, Amsterdam, Utrecht, Gro ningen, Haarlem, Delft, Rotterdam. Eindelijk wordt nu ook Zeeland toegankelijk voor Dummies. On langs verscheen 'De kleine Ge schiedenis van Zeeland voor dummies'. Een lekker beknopt overzicht van wat er allemaal in onze delta is gebeurd, hoe we ge worden zijn wat we nu zijn. Van oerveen en de eerste ringdijken tot Blofen de Kustmarathon. Jea- nine Dekker en Jan Zwemer zijn in Zeeland gekende en erkende ge schiedschrijvers. Zij vertellen in dit toegankelijke boekwerkje de pro vinciale geschiedenis, het verhaal over inlagen, Romeinen, kerkdor pen, stormvloeden, grote boeren en arme landarbeiders, streekdrach- ten, dialect en Rijksweg 58. Uit hun boek destil leerden we tien vragen over de ge schiedenis van Zee land. b. castellum zaterdag 11 november 2017 ii Coniferen, mogen ze nou wél geplant worden op het eiland, of moeten ze blijven waar ze horen; in Brabant. De Noord-Beve- landse raad buigt zich over dit vraagstuk. Willem Adriaansens Wissenkerke -Mark Faasse, BEN Tip? redactie@pzc.nl VEERE De beroemde beker van Maximiliaan wordt gedu pliceerd. Twee keer zelfs. De originele beker is sinds 1551 in het bezit van het stadje Veere en perma nent te zien in de raads zaal van het oude stadhuis aan de Veerse markt. Mu seum Buren wil een dupli caat van de beker die door de Graaf van Buren aan Veere werd geschon ken. Het Veerse college van B en W wil dat ook, voor educatieve of com merciële doeleinden of ter vervanging als het origi neel is uitgeleend. Dat kost de gemeente ruim 6.000 euro. MIDDELBURG Kaasboerderij Schellach uit Middelburg heeft een prijs gewonnen met haar roomboter. De boter van de Middelburgse produ cent kwam als beste uit de test van de jaarlijkse zuivelkeuring Zuid-West Nederland. De kaasboer derij haalde de maximale score van honderd pun ten. De medewerkers van de boerderij waren erg blij verrast door het nieuws. ZIERIKZEE Mits zij een medisch ad vies hebben, is de par keerkaart voor gehandi capten vanaf volgend jaar gratis op Schouwen- Duiveland. De Christen- Unie heeft dat met een motie afgedwongen in de gemeenteraad. De kaart kost nu 176 euro. De par tij bedong ook 50 pro cent korting op de aanleg van een parkeerplaats voor gehandicapten. Voor een eigen plek voor de deur wordt nu 733 euro betaald. Dat Schouwen-Duive- land door alle wensen van de politiek afste vent op een tekort van 1,8 miljoen, zoals giste ren werd gemeld, is te kort door de bocht. De gemeente blijft in de zwarte cijfers. Pas als rekening wordt gehou den met investeringen waarover nog niet is be sloten én met enkele te genvallers, kan in 2022 een tekort ontstaan. Wie wordt de Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes www.optiekdejonge.nl De kleine Geschiedenis janZwen*' Jan van Damme IKort voor het begin van onze jaartelling lijfden de Romei nen het huidige Zeeland in. Nadat rond 170 na Christus Sak sische zeerovers binnenvielen, bouwden ze bij Aardenburg een rechthoekig fort voor de kustver dediging. Hoe luidt de Romeinse benaming voor dat verdedigings werk? a. limes c. motte 2 Sommige Zeeuwse ouders vernoemen hun dochter nog steeds naar de godin. Er worden ook grapjes gemaakt, die in de huidige tijd van #metoo een beetje pesterig aandoen: een vrouw van wie de naam begint met 'nee' en eindigt op 'ja'. Over welke Zeeuwse godin hebben we het dan? a. Neptunia b. Necessia c. Nehalennia Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129