VMM A JT Privereizen Introductie- ï&wÊ^kür ot 150,pp JA i Subsidie zuinig rijden gestopt Check thuis je eigen poep 1 rM 1 Waar gaat ons geld naartoe? Walcheren Wf"< Nieuwe thuistest wijst uit of buikklachten onschuldig zijn of dat een bezoek aan de dokter raadzaam is Binnen Buiten Gasloos wonen: hoe dan? Autokopers laten zuinige auto's links liggen, ze gaan weer voor groot en zwaar. Dit jaar stijgt de C02- uitstoot van nieuwe auto's voor het tweede jaar op rij. Daarmee is de uitstoot van het broeikasgas 10 procent hoger dan twee jaar geleden. Vorig jaar steeg de C02-uitstoot omdat er geen fiscale voordeeltjes meer waren voor het leasen van zuinige diesels en hybride auto's. Dit jaar zet die trend door, blijkt uit data van de vereniging van autofa brikanten en -importeurs RAI: gro tere en zwaardere brandstofauto's zijn in trek. Dat ze meer verbruiken, deert de koper niet. De stijgende verkoop van elektrische auto's kan de trend van steeds meer CO, uit de uitlaat niet keren. De gemiddelde C02-uitstoot van een nieuwe personenauto komt in 2017 uit op 112 gram per kilometer. Vorig jaar was de uitstoot 107 gram, in 2015102 gram per kilometer. Qua uitstoot van het broeikasgas zitten de nieuwe auto's weer op het ni veau van 2012. De jongste C02-cijfers staan op gespannen voet met de bevindin gen op de klimaattop in Bonn. De ongebreidelde uitstoot van broei kasgas CO, zorgt voor wezenlijke klimaatveranderingen, waar schuwde de Wereld Meteorologi sche Organisatie (WMO). 2017 komt in de top 3 warmste jaren ooit. Woensdag eiste de Europese Com missie dat de auto-industrie in 2030 auto's bouwt met 30 procent lagere uitstoot. In het regeerakkoord staat dat nieuwe auto's in 2030 emissie loos moeten zijn. In de showroom is weinig te merken van de alarm bellen over het klimaat. Dat komt vooral doordat alle fiscale voordelen voor het leasen van milieuvriende lijkere auto's zijn verdwenen. Al leen elektrisch rijden is qua fiscale We zullen meer moeten doen om kopers te verleiden elektrisch te rijden bijtelling nog gunstig. „Leaserijders kopen niet meer met hun porte monnee, maar met hun hart", zegt Steven van Eijck, voorzitter van de RAI Vereniging. Dat vertaalt zich in grotere en zwaardere auto's. Volgens de RAI kan de uitstoot alleen substantieel dalen als er meer elektrisch wordt gereden. De RAI wil dat het kabinet nadenkt over een fikse aanschafsubsidie voor volledig elektrische auto's, zo dat ze ook voor particulieren be taalbaar worden. Ook voor tweede handsjes moet een financiële prik kel komen. „Je wilt voorkomen dat die volledig elektrische auto's geëx porteerd worden als ze uit de lease komen. We zullen iets moeten doen om de autokoper te verleiden om elektrisch te gaan rijden," zegt Van Eijck. „Alles valt of staat bij de vraag van de consument." ZEELAND2 Henk van der Veen uit Koudekerke is 65 jaar en neemt volgende week afscheid als scheikundeleraar aan de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren. Nou ja, direct daarna keert hij weer terug, want er is geen opvolger. Middelbare scholen hebben zo'n lerarentekort dat ze een beroep doen op gepensioneerden om hen uit de brand te helpen. zeeland2 De begroting van de Provincie Zeeland Voordeel op alle 209 verre privéreizen 12°C Nieuwsmedia It c? Sr Sr* - r* »P10 Koper wil liever een vieze auto Ton Voermans Amsterdam Steven van Eijck, RAI FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND 1 Onze privéreizen website is vernieuwd! Boek nu uw verre privéreis en u krijgt tot €150 per persoon introductiekorting bij een vertrek t/m september 2018. n/v neemt je mee Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 of kijk snel op nrv.nl Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 10 november 2017 Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1