Raad van State keurt plan voor supermarkt in centrum goed Bezwaren van andere supermarkten en omwonenden zijn niet voldoende zwaar, vindt Raad van State. Tot opluchting van het Sluise gemeentebestuur, dat nu anderhalf miljoen euro vangt. Korfbalzusjes Zuidweg mogen zich steeds meer manifesteren Het Nederlands elftal krijgt vanavond, tijdens de vriendschappelijke interland tegen Schotland, geen steun van Jan Baart (67) uit Goes. Hij volgt Oranje al jaren overal, maar nu het WK buiten bereik is, ff blijft Baart thuis. „Deze wedstrijd gaat nergens meer over." Gewelddadige vader, maar ook seks, drugs en rock 'n roll Broers Kuipers schrijven boek over hun roerige jeugd Rob Hellingman zwaait na 33 jaar af als chirurg Supermarkt Jumbo mag een vesti ging bouwen in het centrum van Oostburg. De Raad van State ziet geen zwaarwegende bezwaren. Daardoor kan ook het laatste on derdeel van het gemeentelijk cen trumplan voor Oostburg worden doorgevoerd, en blijft de gemeente Sluis een financieel fiasco be spaard. De Sluise gemeenteraad keurde medio vorig jaar het bestemmings plan voor de bouw van de super markt goed. Die moet komen aan de Langestraat, tussen de Lidl en multifunctioneel centrum De Windmaker. Albert Heijn en Lidl, die ook een vestiging hebben in Oostburg, stapten naar de Raad van State, net als een aantal omwonen den. Volgens hen is er te weinig klandizie voor een vierde super markt in het stadje, levert de komst van de Jumbo verkeerson veiligheid op en is het plan in strijd met bestaande regelgeving. Ook een deel van de gemeenteraad had om die redenen twijfels. Een deel keurde het plan 'met het mes op de keel' goed. De komst van Jumbo le vert Sluis immers anderhalf mil joen euro op. En dat geld is al gro tendeels uitgegeven: het is gesto ken in andere delen van het herin richtingsplan voor het centrum. Dat is voor een groot deel al uitge voerd. Een laatste onderdeel, de aanpak van het Ledelplein, begint nog dit jaar. De Raad van State verwerpt de grootste bezwaren tegen de bouw van de Jumbo. De Raad doet niet opnieuw onderzoek, maar beoor deelt slechts of de procedure goed is verlopen en of er redenen zijn om te twijfelen aan de onderbou wingen die tot de besluiten leid den. Zo is er geen reden om de kwaliteit van de verkeers-, en ge- luidsonderzoeken die door Sluis zijn gebruikt in twijfel te trekken, luidt het oordeel. Voor de angst van omwonenden dat er straks een verkeerschaos ontstaat, of overma tige overlast, is dus niet voldoende onderbouwing. Ook het onder zoek naar de behoefte aan de bouw van een vierde supermarkt in Oostburg - naast Lidl, Aldi en Al- bert Heijn - mag gewoon als uit- Dit geeft ons de kans om heel praktisch en concreet te kijken naar zorgen over de verkeersveiligheid gangspunt worden genomen, vindt de Raad van State. Daarin staat onder meer dat de komst van Jumbo gerechtvaardigd is omdat de toeristische bestedingen in de regio de komende jaren zullen toe nemen. Ook zijn er straks vol doende parkeerplekken en is de procedure op de juiste wijze door lopen. De Raad ziet wel twee pijn puntjes: de bouw van een geluid- werend scherm bij het laad- en lospunt stond niet in het plan, en de onderbouwing van de aanleg van genoeg parkeerplekken is niet voldoende. Sluis mag dat echter met een paar zinnen toevoegen aan het plan, waardoor dat volledig en geldig wordt. Wethouder Peter Ploegaert zegt blij te zijn. „Vooral over het feit dat er nu duidelijkheid is. Dat geeft ons onder meer de kans om heel praktisch en concreet naar de zor gen over de verkeersveiligheid te kijken, in plaats van alleen maar in juridische zin. We gaan daarover zeker in overleg met de scholen en omwoneden." De weg is nu vrij voor de bouw van de supermarkt. Dat gebeurt door aannemer Van der Poel uit Terneuzen. Wanneer die begint, is nog niet duidelijk. ZEELAND 12 It ë3 donderdag 9 november 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Jan laat ZEELAND 4 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ZEELAND 5 ZEELAND 10 Jumbo mag naar Oostburg Martijn de Koning Oostburg - Peter Ploegaert, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68