M 365 Dagen Succesvol r Kasten op maat en meer... Nadenken over initiatieven in de zorg 7 Met 200 man nadenken over nieuwe initiatieven in de zorg, dat moet wel goede ideeën opleveren. Dat is althans de insteek van SVWO. TMC Over tien nieuwe initiatie ven in de zorg wordt 15 november uitgebreid na gedacht in het Pontes Lyceum in Goes. Van zorg-om- budsman tot het vergroten van be trokkenheid in de wijk en digitaal idee. Zo is er een initiatief om Vir tual Reality meer te gebruiken in de zorg. Met een VR-bril kan een oudere geholpen worden bij trai ningen. Hij kan afleiding bieden, of bijvoorbeeld herinneringen oproe pen bij mensen met dementie. Dat initiatief komt van Marloes Hende- rikx van het Goese bedrijf ZorgPle- zier. Die vijftiende november, omge doopt tot Proeftuin Zeeland, krij gen de beste ideeën een prijs. „Een op maat gesneden ondersteunings traject", zegt Thijs Terlouw van Sa menwerkingsverband Welzijns zorg Oosterschelderegio (SVWO). „Bijvoorbeeld deelname aan een kickstartprogramma van DOK41." Overigens worden de niet-prijswinnaars niet vergeten. „We willen ze als gemeente onder steunen, maar we hopen dat er an dere partijen zijn die zich daarbij aansluiten." Tijdens de Proeftuin denken tweehonderd mensen uit allerlei vakgebieden na over de initiatie ven. Uit het bedrijfsleven, de zorg, het onderwijs, de gemeenten. Ter louw: „Te vaak zitten we nog met dezelfde groep mensen aan tafel naar dezelfde vraagstukken te kij ken. Dan krijg je ook dezelfde op lossingen, die al eens geprobeerd zijn of die niet werken." De deelne mers worden verspreid over klei nere groepjes. „We willen voorko men dat je aan één tafel dertien ge meentemensen hebt zitten." Het is zaak om ook afspraken te maken. Praten is mooi, maar de volgende dag ben je dat kwijt De initiatieven zijn afkomstig van zzp'ers, kleine ondernemers, maar ook organisaties als Scalda en Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio. Van die laatste komt 'De Wijkcirkel', waarbij een aantal kwetsbare mensen uit Goes-Oost een groep vormt om elkaar te ondersteunen in het zelfstandig wonen. „Vroeger bepaalde de overheid wat er moest gebeuren", zegt Terlouw. „Wilden mensen ini tiatief nemen, dan werd dat eerst voorgelegd aan de gemeenteraad en het college. Dat verandert. Nu is de overheid zijn op zoek naar maatschappelijk initiatief: on dernemers die aan de slag willen. Als de daar de overheid bij nodig hebben is dat prima. Je hebt on dernemerschap nodig om verder te komen." Terlouw erkent dat praten alléén, niet genoeg is. „Het is zaak om ook afspraken te maken tijdens de Proeftuin. Dat geeft de meeste energie om ver der te gaan. Praten is mooi, maar dat ben je de volgende dag kwijt." Scheurkalender Maakt wonen leuker Opbergen op de meest optimale wijze daar heeft TMC alles voor in huis donderdag 9 november 2017 Proeftuin voor nieuwe inzichten Michiel Bouwman Goes Een VR-bril toepassen in de zorg; bijvoorbeeld om afleiding te bieden, archieffoto daniellavan bergen - Thijs Terlouw ELk-t cUu) ttM. bisj je- dsrcrvv^M* Bestel nu op pzc.nl/365 of ga naar de winkel bruncj Primera Een column in de PZC, een boek dat al vijfjaar lang in de bestsellerlijsten staat, honderden seminars en uitverkochte programma's! De mannen achter 365 Dagen Succesvol, David de Koek en Arjan Vergeer, hebben als missie om Nederland het gelukkigste land ter wereld te maken. TMC KRUININGEN - ZANDWEG 1B TMC GOES - MARCONISTRAAT 13 www.tmcwoonwinkels.nl Einbauschranke nach Mal3 1 3 5 6 7 2 maatwerkstudio's bij TMC: Goes "Cabinet" maat- werkkasten. TMC Kruiningen "STIJL" kastenstudio Onze verkoopadviseurs nemen kennis van je wensen en bespreken de mogelijkheden Onze eigen buitendienst komt situatie bekijken en maat nemen Je krijgt een scherpe offerte en na akkoord wordt de bestelling geplaatst Onze eigen montagedienst zorgt voor de precieze uitvoering Met wel 5 jaar garantie Onbezorgd en opgeruimd genieten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65