Kleine huisjes tegen verval Tuindorp 6 Complex krijgt ook een restaurant „Het idee is dat de boot er altijd be veiligd is", aldus Paul Fermont. De boothuizen zijn een soort garage boxen aan het water, waar eigena ren met hun vaartuig in kunnen va ren. Ze zijn geschikt voor jachten tot 24 meter lang. Fermont ver wacht veel belangstelling. „Er is doorgaans veel vraag naar dit soort voorzieningen." Er komen minimaal tien boot huizen, maar als de vraag groot is, kunnen het er ook twintig worden. De units die in de huidige schets nog met de rug naar het water lig gen, worden in dat geval omge draaid. Het nieuwe complex - dat The Boatshed gaat heten - komt onge veer op de locatie waar vroeger houthandel Van Riesen zat en staat direct in verbinding met het kanaal. Er komen ook bedrijfsruimtes voor watergebonden activiteiten, kan- We zijn in gesprek met een mogelijke exploitant voor het restaurant toor- en opslagunits en een restau rant. „We zijn op dit moment in ge sprek met een mogelijke exploitant daarvan", zegt Fermont. Eén toe komstige gebruiker is al bekend. De Zweedse bootbouwer Delta Power boats gaat vanuit het complex zijn jachten aanbieden. Waterstad Goese Schans Aanvankelijk was het de bedoeling dat alle bedrijvigheid in het Goese havengebied zou wijken om plaats te maken voor de woonwijk Water stad Goese Schans. De crisis gooide roet in het eten, maar het plan kreeg toch een bescheiden doorstart met minder woningen. „Dat biedt mogelijkheden voor plannen als The Boatshed", zegt Fermont, die spreekt over een ge bouw van hoogwaardige kwaliteit. „Met dit soort projecten laten we zien dat je een gebied behalve met woningen ook allure kunt geven met bedrijfsmatige activiteiten." Ook op andere plekken op het verouderde havenindustrieterrein verrijzen de laatste tijd nieuwe be drijfspanden. Het verval van de volkstuinen in het Wissenkerkse Tuindorp moet stoppen. Daar zijn veel partijen het over eens. Om dat te bereiken heeft een drietal inwoners bij de ge meente Noord-Beveland een ver zoek ingediend om Zeeuwse Huis jes te mogen plaatsen in de volks tuinen. Die recreatiewoningen zouden boven de grond komen te staan op kavels van 200 tot 400 vierkante meter. Elk huisje heeft daarbij de beschikking over een ei gen volkstuin en is honderd pro cent energieneutraal. Tiny houses Volgens het college van B W wordt het echter lastig om recrea tieve bewoning mogelijk te maken in Tuindorp. Het zou op verschil lende punten in strijd zijn met het gemeentelijke en provinciale be leid. Daarom wil het college met de initiatiefnemers praten over een al ternatief: tiny houses. Die bieden (vooral) permanente woongelegen heid. Maar ook die tiny houses staan er voorlopig nog niet. De gemeente moet eerst zorgen dat er regels zijn voor dergelijke voorzieningen. Waar mogen ze komen op het ei land en onder welke voorwaarden? Verder zijn er vraagtekens te zetten bij de financiële en technische haal baarheid van dit soort huisjes in Tuindorp. Maar dat is dan weer iets waar de gemeente zich niet druk om hoeft te maken. Dat is volgens het college de verantwoordelijkheid van de initiatiefnemers. IN DE REGIO Dag van de Dialoog Reünie voor oud-PSD'ers MIJN DORP, MIJN STAD Symposium levenseinde donderdag 9 november 2017 BE- Boothuizen in havengebied Goes De Belgische ontwikkelaar Zimm wil in het Goese havenin dustriegebied een luxe complex bouwen met onder meer boot huizen, bedrijfsruimtes en een restaurant. Volgens Paul Fer- mont van Faasse Fermont Ma kelaars, dat bij het plan betrok ken is, zijn er op dit moment in Nederland nog maar heel weinig van dergelijke boothuizen. In Zeeland zelfs geen. Rob Paardekam Goes - Paul Fermont, makelaar Impressie van het complex The Boatshed. fotoroosrosarchitecten Tuindorp in Wissenkerke zou een goede locatie kunnen zijn voor tiny houses. De gemeente Noord-Beveland praat over de mogelijkheden en onmogelijkhe den met de initiatiefnemers van Zeeuwse Huisjes. Willem Adriaansens Wissenkerke GOES De gemeente Goes houdt vandaag de Dag van de Dialoog. Op verschillende lo caties in de stad kunnen mensen met elkaar de dia loog aangaan over uitdagende en actu ele onderwerpen. Onder meer het Anti Discriminatie Centrum, de Stads tuin Goes, De Kunstwei in Wol- phaartsdijk, Boek handel De Koperen Tuin of aan keuken tafels in het cen trum van Goes en in Kloetinge. Ook is er een wandeldialoog. Meer info is te vin den op de website www.goesindia- loog.nl. KRUININGEN In Kruiningen wordt vandaag een PSD- reünie gehouden. (Oud-)medewer- kers zijn vanaf 19.00 uur welkom in de zaal van Hof Cruninghe in Krui ningen. BIEZELINGE Trefpunt, Bieze- lingseweg 6,10.00- 11.30 uur - Inloop- ochtend met koffie en spelletjes GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00- 11.00 uur - Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur - Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur-Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Theater de Mythe, 20.00 uur-Optre den Het Zeeuws Orkest HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband Heinkenszand V.d. Biltplein, 08.00- 09.30 uur-Wande len in groepsver band; Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo Krabbendijke Bibliotheek ST.MAARTENSDIJK Lelie zorggroep houdt vandaag in samenwerking met SGP Tholen en de NPV een sympo sium over het le venseinde. Het symposium 'Vol tooid leven, hoezo?' wordt gevuld met lezingen en work shops met voor beelden, tips en ad viezen om vanuit christelijk perspec tief te praten. Het symposium duurt van 19 tot 21.30 uur. Locatie is party centrum Haestinge, Sportlaan 2. Toe gang is gratis. KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur-Se- niorenYoga; 19.00 uur - Reünie voor (oud)medewerkers van PSD RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur - Handwerken Sint Annaland Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur-E- book spreekuur Sint-Maartensdijk Haestinge, 19.00- 21.30 uur-Sympo sium 'Voltooid leven, hoezo?' YERSEKE Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 - Digitaal inlooppunt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur - Creamiddag. ACTIE RILLAND Even was het relatief rustig in de Haltestraat in Rilland. Maar de posters en spandoeken die in juli zijn opgehangen om auto's langzamer te laten rijden, werkten volgens bewoners maar kort. Daarom voerden de bewoners van buurtschap Sta- tionsbuurt bij Rilland gistermiddag weer actie. Kinderen deel den flyers uit aan alle automobilisten die door de straat reden. Bewoners vinden het te lang duren voordat de gemeente Rei- merswaal in actie komt, maar volgens een woordvoerder van de gemeente wordt de situatie zeer serieus genomen. Vol gende week wordt meetapparatuur geplaatst, waarna moet blijken of maatregelen moeten worden genomen. FOTO JOHAN VAN DER HEIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64