Tot de hersendood erop volgt Hannesen met een onverwachte baby 7 Erg trouw aan Agatha Christie MURDER ON THE ORIENT EXPRESS acteertalent-an dere kanjers op de set waren Pe nelope Cruz, Willem Dafoe, Johnny Depp en Kenneth Branagh, die zichzelf als speurneus Hercule Poirot regisseerde - was de sfeer op de set kameraadschappelijk. „Er was totaal geen sprake van divagedrag", memoreert Pfeiffer. „Niemand probeerde scènes te stelen van elkaar. Dat komt deels door onze regisseur, die zelf als acteur beseft hoe het werkt met sterren onder elkaar. Zelfs Johnny Depp was altijd keurig op tijd." Niet alleen acteert Pfeiffer in de film, zij zingt ook. Wie het geduld heeft, kan haar het nummer Never Forget horen zingen als aan het slot de rolverdeling over het scherm rolt. Voor de Amerikaanse actrice betekende haar rol als de we duwe Hubbard een pittige opgave. Haar voorgangster in de vorige filmversie was niemand minder dan de in 2014 overleden Lauren Ba- call. „Zij is nog steeds een legende. Ik heb geprobeerd op deze rol mijn eigen stempel te drukken. Ik wilde Caroline vooral wat meer hu mor geven." Het lijkt erop dat Pfeiffer dit jaar na een periode van betrekkelijke rust een behoorlijke comeback maakt aan het filmfront. Eerder was zij te zien in het geruchtmakende mother! van regisseur Darren Aronofsky, waarin zij Eva speelt, de eerste vrouw op aarde, die uit het paradijs is verdre ven. „Vond je het een mooie film? Heb je het allemaal begrepen? Ik had wel de hulp van Darren nodig om het allemaal te kunnen plaatsen", bekent Pfeiffer. Van een terugkeer op het film doek wil zij niet horen. „Ik ben nooit echt weggeweest. Ik ben wel kieskeuriger geworden wat betreft de rollen die mij worden aangebo den. Op mijn leeftijd kan ik mij dat permitteren. Hopelijk kan ik net zo lang doorgaan als Judi Dench. Voor een carrière als de hare teken ik blindelings." Flatliners In 1990 zochten onder anderen Kiefer Sutherland, Julia Roberts en Kevin Bacon de grens van le ven en dood op in Joel Schuma chers Flatliners. Anno 2017 is een nieuwe generatie aan zet. Maar waarom? Wat voegt deze remake van een toch al niet briljante film toe? Een groep medisch studen ten wil achterhalen wat er ge beurt als je hart ermee stopt. Zijn er overleden geliefden 'aan de an dere kant'? Door het hart enkele minuten stil te leggen en het daarna weer op gang te brengen, testen ze het één voor één uit. Hoewel ze 'terugkeren' met inspi rerende ervaringen, lijkt er iets met hen te zijn meegereisd dat hen vervolgens de stuipen op het lijf jaagt. Er wordt nogal losjes omgesprongen met medische kennis: een minuutje meer of minder van de wereld resulteert in deze realiteit bijvoorbeeld nim mer in hersenbeschadigingen. Even later kan men gewoon een drankje in het café bestellen. Dat het vrijwel nooit spannend wordt, helpt de zaak ook al niet. Oh Baby De tweede speelfilm van regis seur Thomas Acda is een roman tische komedie. Het idee is simpel: wat is er aandoenlijker dan een man te zien hannesen met een baby? Gijs Naber speelt een liedjesschrijver die na de dood van een vage vriendin als biologische vader wordt opgezadeld met haar baby. Het leven van de muzikant, die toch al niet erg lekker in zijn vel zit, wordt een chaos. Zeker als de zus van zijn ex zich met de op voeding gaat bemoeien en bij hem intrekt. De afloop laat zich raden, maar een bevredigende afloop hoort nu eenmaal bij dit genre. Storender zijn de intermezzo's die Acda te hooi en te gras gebruikt, inclusief een zeer plaatselijk regenbuitje als Naber het te kwaad heeft. Een scriptdokter met scalpel was wel op zijn plaats geweest. donderdag 9 november 2017 GO *4 Michelle Pfeiffer. FOTO JOHN RUSSO MISDAADDRAMA Regie: Kenneth Branagh. Hoofdrol len: Kenneth Branagh, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, Johnny Depp, Willem Dafoe, Penelope Cruz en Marwan Kenzari. Hercule Poirot, de Bel gische meesterspeur- der van Agatha Chris tie, is een perfectio nist. Ook in de ope ningsscène van de nieuwe filmversie van Murder on the Orient Express eist hij bij zijn ontbijt twee gekookte eitjes van precies de zelfde hoogte. Regisseur Kenneth Branagh heeft weinig veranderd aan zijn creatie van Poirot. De man is nog steeds een snob, doorziet zijn me demensen met een halve oogopslag, eta leert een ongekende scherpzinnigheid en is diep in zijn hart een gemankeerde romanti cus. De meest legendari sche zaak van Poirot, Murder on the Orient Express, heeft op- A Kenneth Branagh als Hercule Poirot in Murder on the Orient Express, foto nicola dove nieuw een sterrencast van jewelste, wat ook niet anders kan als de makers willen wedijve ren met de versie uit 1974, die ook wemelde van de filmlegendes (onder wie Ingrid Bergman, Lauren Ba- call, Sean Connery en Albert Finney). Hun opvolgers in de nieuwe adaptatie mogen er ook zijn: Michelle Pfeiffer, Judi Dench,Johnny Depp en natuurlijk Branagh, die zichzelf regis seerde. De Neder landse acteur Marwan Kenzari speelt als conducteur een ver dienstelijke bijrol. Wat plot betreft blijft Branagh dicht bij het boek en de eerdere verfilmingen. Wie hoopt op een briljante nieuwe plotwending komt bedrogen uit. Wellicht is dit juridisch onmogelijk, vanwege de nazaten van Chris tie, maar wie de origi nele ontknoping wil verbeteren, moet na tuurlijk een genie zijn. Branagh is zeker niet de beste vertolker van Poirot, dat blijft David Suchet uit de tv-reeks. In de nieuwe interpre tatie oogt Poirot stroef en humorloos. Ook blijven enkele verkla ringen over de moord onbeantwoord. Dat had Christie nooit geaccepteerd. A.Z. THRILLER Regie: Niels Arden Oplev. Hoofd rollen: Ellen Page, Diego Luna. - Marieke Nieuwdorp A De hoofdrolspelers gaan iets te lichtvoetig met de dood om. FOTO MICHAEL GIBSON ROMANTISCHE KOMEDIE Regie: Thomas Acda. Hoofdrol len: Gijs Naber, Hanna van Vliet, Renée Fokker, Eric van Sauers. - A.Z

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51