0) van nooit weaqewoest Verwarring voert de boventoon in winnaar Gouden Palm 6 FILMNIEUWS INTERVIEW MICHELLE PFEIFFER Nu in de bios The Glass Castle Loving Vincent Blade Runner 2049 Les unset les autres weer te zien j ANIMATIE Loving Vincent in race voor Europese Oscar Michelle Pfeiffer is een van de vele bekende sterren in de nieuwe verfilming van de Agatha Christie-klassieker Murder on the Orient Express. Zij treedt in de voetsporen van legende Lauren Bacall, die in 1974 al de weduwe Hubbard vertolkte. „Geen sprake van!" Fel reageert Mi chelle Pfeiffer op de vraag of zij niet had willen leven in de jaren 30, het romantisch lijkende tijdperk waarin haar nieuwe film Murder on the Orient Express zich afspeelt. „Als vrouw was je destijds onder geschikt. Je had nauwelijks rechten", somt Pfeiffer gedecideerd op. „Om mij tot deze film te beperken: als een vrouw de luxe van de Orient Express wilde ervaren, moest zij op zijn minst welvarend zijn, waarschijnlijk door een huwelijk met een rijke man. Vrouwen waren toen veel afhankelij ker van het andere geslacht dan nu het geval is. Nee hoor, ik ben blij dat ik in 2017 leef." Het karakter van haar personage - de weduwe Caroline Hubbard, een van de treinpassagiers in de verfil ming van de Agatha Christie-klassie ker - onderstreept haar woorden. „Caroline beschrijft zichzelf als een mannenjager. Zij zoekt een huwe lijkskandidaat die haar in staat stelt om in luxe te kunnen leven. Geluk- The Square Niet iedereen was tijdens het 70ste Filmfestival van Cannes laaiend en thousiast over de winnaar van de Gouden Palm. The Square is een zwarte komedie over politiek en cul tureel correct gedrag van de Zweedse regisseur Ruben Östlund. De film haalt in tegenstelling tot zijn voorganger - het briljante Force Majeure (2014) - te veel overhoop. Di verse thema's zitten elkaar in de weg. Aanhangers vinden dat Östlund de huidige Zweedse samenleving als een geniale chirurg scalpeert. Ver warring maakt zich meester van be paalde culturele kringen. Hoofdpersoon is de directeur van een museum (Claes Bang) die op een dag zijn smartphone verliest en in paniek raakt. Hij neemt merkwaar dige beslissingen, zoals een kunst experiment genaamd The Square dat finaal uit de hand loopt. In de film zitten wel enkele onvergetelijke scè nes, zoals een diner dat helemaal ontspoort. Verantwoordelijk is een acteur die in een performance als kig beschikt zij over vol doende zelfspot. Zij neemt zichzelf ook niet al te seri eus. In eerste instantie ten minste." Hubbard heeft ook andere motieven, zo als de lezers van het boek weten. Pfeiffer (59), die nog steeds een verpletterende schoonheid uitstraalt (deels door cosmeti sche ingrepen), accepteerde de rol toen zij hoorde dat haar collega Judi Dench als eerste had getekend om mee te werken. Naar verluidt was de Amerikaanse bijna in tranen toen zij Dame Dench voor het eerst op de set ontmoette. Uit respect voor de status van de 82-jarige Grand Old Dame van de Britse filmwereld. Pfeiffer: „Een film met Judi is altijd de moeite waard. Zij werkt op haar collega's als een soort magneet. Is zij eenmaal aan boord, dan komt de rest van de cast vanzelf." Ondanks de karrenvracht aan Ik ben kieskeuriger geworden wat betreft de rollen die mij worden aangeboden mensaap het deftige publiek de stui pen op het lijf jaagt. Het levert een zeer ongemakkelijke scène op. j k l Top 5 in de bioscoop donderdag 9 november 2017 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Thor: Ragnarok €719.000 2 (2) The Mountain Between Us €310.000 3 (-) The Snowman €246.000 4 (3) Jigsaw €198.000 5 (-) The Foreigner €191.000 DRAMA Oscarwinnares Brie Larson speelt de hoofdrol in dit familiedrama over een disfunctioneel gezin waarin de span ningen hoog oplopen. Het manipula tieve verhaal berust op de ervaringen van schrijfster Jeannette Walls. -tt' ANIMATIE Aan de hand van duizenden schilde rijen van Vincent van Gogh die tot een animatiefilm zijn bewerkt, wordt diens leven belicht. Vooral de vraag hoe hij stierf - moord of zelfmoord - komt aan de orde in deze film vol figuren van zijn schilderijen. SCIENCEFICTION Regisseur Denis Villeneuve maakte dit indrukwekkende vervolg op de klassieker Blade Runner uit 1982. Harrison Ford en Ryan Gosling zijn aan elkaar gewaagd. Sylvia Hoeks le vert een belangrijk aandeel in dit intel ligente, meesterlijke en pakkende sciencefictionspektakel. t?v W» 1 r Atll KLASSIEKER In de serie ge restaureerde klassiekers die EYE Filmmu seum jaarlijks uitbrengt, is vanaf 6 decem ber Les uns et les autres (1981) te zien, over de belevenissen van vier muzi kale families voor, tijdens en na de Tweede Wereldoorlog. De film was het grootste succes van regisseur Claude Lelouch (1937). ii De animatiefilm Loving Vincent, gebaseerd op het werk en leven van Vin cent van Gogh, is geselecteerd als een van de vier kansheb bers op een Eu ropese Oscar. De overige kan didaten zijn: Ethel Ernest (Luxemburg), Louise en Hiver (Frankrijk) en Zombillenium (België). E Terug Ab Zagt DRAMA Regie: Ruben Östlund. Hoofdrollen: Claes Bang en Elisabeth Moss. 44 Michelle Pfeiffer Een 'mensaap' jaagt deftig publiek de stuipen op het lijf. FOTO PLATTFORM PRODUKTION - A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50