Other Roads volgt eigen weg 5 Kolossale chaos Het mooiste van The Dire Straits Driemaal Stabat Mater vindt ze zelf. „Dat maakte het so wieso al noodzakelijk zijn werk op mijn eigen manier te interpreteren. Hij was expressief, ik ben eerder in trovert. Hij klonk rauw met een stem van schuurpapier, ik heb een stem die zachter is, soms breekbaar. Het gevoel en de emotie die in de teksten verborgen liggen, geven de richting aan. Het past bij de manier waarop ik op een podium sta. Ik moet het heb ben van wie ik zelfben. Met pianist Michiel Wetzer, die ook met zijn stem accenten legt, en simpele gi taar-, ukelele- of banjobegeleiding houden we het eenvoudig. Ook dan blijken zijn liedjes parels in de Ne derlandstalige liedkunst. De ode is bedoeld om dat aan zoveel mogelijk mensen te laten horen." Dit najaar zijn de laatste voorstel lingen van 'Om te janken zo mooi'. Elke Vierveijzer heeft een volgende Het gaat over hoe je mensen in hun waarde laat en met angsten omgaat theatershow al gereed. Die show krijgt de uitgestelde titel 'Zonder Ge nade'. Net als dat eerste album uit 2015. Alleen aan dat nieuwe pro gramma zijn andere, nieuwe liedjes toegevoegd. Passend in een thema en aansluitend op de ontwikkeling die ze heeft doorgemaakt. Een tweede debuut dus, maar nu wel met eigen werk. „Het idee en de invalshoek daar voor zijn eigenlijk ontstaan tijdens de tour met de Van Roozendaal ode. Tijdens het spelen van zijn lied 'Red mij niet', heel kort na de aanslagen in Parijs, kreeg dat voor mij een dui ding. Ik voelde de impact van dat lied in relatie tot die aanslagen. Het gaat over hoe je mensen in hun waarde laat en met angsten omgaat. Uitein delijk en achteraf was 'Om te janken zo mooi' dus ook een inspiratie voor het nieuwe programma." Folkmuziek tegen een liedtaai die ook gelaagd is. Ze verstaat de kunst meer te zeggen dan de woorden die ze voor haar tek sten kiest. In dat opzicht is er ver wantschap met Van Roozendaal. „Maar de verschillen zijn groter", Pete Abott (gitaar, zang) en Gregor Borland (viool, mandoline, bas, zang) waren begin deze eeuw be geleiders van de charismatische zanger John Wright. Na zijn plot selinge overlijden besloten ze de vastliggende concerten als een me morial tour uit te voeren met Dave Walmisley (bouzouki, mandoline, zang) als toegevoegde muzikant. Het resulteerde in een permanent trio, inmiddels tien jaar en zeven albums verder, waarbij de titel van een song uit Wrights repertoire de groepsnaam werd. Other Roads noemt zich een ei gentijdse folkgroep, waarbij di verse genres en stijlen doorsijpelen in de sound. „Folk is een muziek stijl met een heel breed spectrum", zegt Dave Walmisley. „Greg - de Schotse violist - is de enige met een echte traditionele achtergrond. Ik ben geboren op een tabaksplan tage in Zimbabwe waar altijd Amerikaanse muziek aanwezig was. Pete is eveneens geïnteres seerd in Amerikaanse singer-song writers. En zo zijn er meer invloe den. We integreren en adapteren die." Op een enkele traditional na is het meeste werk van eigen hand. Abott en Walmisley beschrijven situaties waar ze tegenaan lopen of wat ze bezighoudt. Er zitten per soonlijke emoties of ervaringen in, maar het wordt nooit een persoon lijk verhaal. Walmisley: „De tek sten maken het folky. Een ken merk is dat ze een verhaal in een context vertellen, liederen met al ledaagse belevingen van gewone mensen. Dat was vroeger al zo en in de eigentijdse folk evenzeer." Cover De componisten zijn wel wat te rughoudender en zorgvuldiger ge worden om de kwaliteit te kunnen blijven garanderen. „In voor gaande jaren produceerden we elk jaar een album. Onze nieuwe cd Green Lights duurde twee jaar. We hadden meer tijd nodig om te re flecteren. Het is moeilijk om over iets te schrijven dat al niet eerder aan de orde is geweest." Op elk al bum staat minstens één cover. „Een lied dat John Wright zou hebben kunnen zingen of gezon gen heeft, als uiting van respect." (p Toneel Popmuziek Klassieke muziek donderdag 9 november 2017 Elke Vierveij- zer: „Maarten van Roozendaal was expressief, ik ben eerder introvert." foto ANNEHELCEVOORT 44 Elke Vierveijzer Elke Vierveijzer (zang, gitaar, uke lele, banjo) en Michiel Wetzer (piano): morgen, Luctor et Emergo Rilland, aanvang 20.00 uur. De naam Other Roads voor het Engelse folktrio is niet het resul taat van een uitgekiende marke tingstrategie. De perfecte om schrijving voor de eclectische muziek van het drietal berust op louter toeval. Marius Roeting Other Roads: morgen, Ledel- theater Oostburg, aanvang 20.15 uur. Other Roads, met Gregor Borland, Pete Abott en Dave Walmisley (vlnr). Jon van Eerd is een veelzijdig acteur. Toch wordt hij zel den bij de groten genoemd. Misschien omdat hij eigenlijk dol is op komedie? Minder hoog ge waardeerd omdat het publiek alleen maar hoeft te la chen. Hij heeft zelfs een 'alter ego' ver wekt, om onbekom merd te kunnen dol len: Harrie Vermeu len. Een hele reeks al. Dit keer belandt Harrie in het paradijs en maakt er een ko lossale chaos van. Zaterdag, De Mythe Goes, 20.00 uur; 14 maart 2018, Scheldetheater Ter- neuzen, 20.00 uur. Met twee voormalige leden van de band The Dire Straits kun je The Dire Straits Experience geen slap aftreksel noe men van de populaire band uit de jaren '80 en '90. The Dire Straits stop ten met optreden in 1995, maar lieten hun fans te leurgesteld achter, leder een die nog verlangt naar de muziek van toen, komt aan zijn trekken met de tributeband The Dire Straits Experience. Oud leden van The Straits', Chris White en Chris Whitten brengen samen met Terence Reis, Ri chard Cottle, Paddy Mil- ner, Tim Walters en Mi chael Féat de muziek van The Dire Straits weer tot leven. Volgens Chris White is Terence Reis de enige die de vocale en instrumentale kwaliteiten van oud-Straits voorman Mark Knopfler kan eve naren. Hun missie: het mooiste van The Dire Straits doorgeven aan de volgende generatie. Zaterdag, CCXL Vlis- singen, 20.15 uur. Het schrijnende beeld van Maria onder het kruis waar aan haar zoon sterft, is bekend. Het inspi reerde componisten om een Stabat Mater te schrijven. Het be kendste is het werk van Pergolesi voor sopraan en alt. Heel apart is het Stabat Mater voor alt van Vi valdi en minder be kend is de versie van Giovanni Felices San- ces. Het Ensemble Euterpe vertolkt deze drie werken o.l.v. or ganist Bart Rodyns samen met sopraan Sarah van Mol en altus Bart Uvyn. Zondag, Porgy en Bess Terneuzen, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49