3 0 Cd Seal doet jazzy Gomorra, seizoen 3 Omfietswijngids De Cazalets SI Serie GOMORRR Boek Boek school en werken de andere drie ook." Druk of niet: dat die eerste plaat er in 2018 komt, is een feit. „Er zullen dertien tot veertien liedjes op staan. Eigenlijk kunnen we de tweede plaat er al meteen achteraan gooien, want we hebben dan nog zo'n tien liedjes over..." Maar er moet uiteraard ook opge treden worden. „Rellen op het po dium, noemen wij dat. We zijn alle maal drukteschoppers, dus het gaat er altijd hard aan toe bij ons." De mu ziek van EUT in een hokje plaatsen, is niet gemakkelijk. „We brengen geen lichte muziek, maar ook geen rock. Het is poppy, maar ook alternatief. We brengen gewoon goede liedjes op een poppyie manier." Contrasten De nummers gaan over van alles en nog wat. „Vaak zijn het vreemde on derwerpen en contrasten." Zo gaat 'Bubble Baby' over een baby die nog in de buik zit en graag geboren wil Uit ieder optreden ontstaan weer drie nieuwe concerten worden. „De moeder pleegt echter abortus. Het is een hard onderwerp, maar het liedje zeifis heel lief en mooi. Er wordt ook regelmatig ge scholden in onze muziek. Maar ook al zit er soms een rebels kantje aan onze nummers, de nadruk ligt er niet op. Uiteindelijk moeten ze gewoon als leuke liedjes klinken." Paradiso Dat de nummers en optredens van EUT in de smaak vallen, is in ieder geval duidelijk. „Ons allereerste op treden beviel het publiek zo goed dat er meteen drie nieuwe optredens uit volgden. En zo gaat het nog steeds: uit ieder optreden ontstaan weer drie nieuwe concerten." In het begin wa ren dat enkel nog optredens in Am sterdam. „Nu willen we overal spelen en dat kan dankzij de Popronde. Ho pelijk krijgen we zo meer naamsbe kendheid." Volgens de gitarist is ie dere zaal leuk om in te spelen, als het publiek maar leuk is. Al heeft de band 27XPOPRONDE zeker dromen. „Optreden in Paradiso in Amsterdam is een droom van ons en daar staan we op 6 januari, dus dat is heel leuk. We hopen ook ooit op festivals als Lowlands en Pinkpop te mogen staan. Afgelopen zomer ston den we al op Down The Rabbit Hole. We willen zo veel mogelijk optreden, want het is superleuk om samen te spelen." De gitarist heeft dan ook maar één boodschap aan alle lezers: „Kom vooral kijken. Het wordt een groot feest!" donderdag 9 november 2017 PZ SEALS! DAROS Ik had het gemist: de Britse popartiest Seal - wereldberoemd van hits als Killer, Crazy en Kiss From A Rose - zingt te genwoordig ook jazz en Frank Sinatra-achtige crooners. Zijn nieuwe album Standards bestaat uit dit re pertoire, met bekende en minder bekende nummers. Seals warme stemgeluid met een klein ruw randje is nog even mooi als voorheen en past wonderwel bij dit genre. Verschijnt morgen bij Universal Music. A De moord op godfather Don Pietro heeft de Na- politaanse onderwereld op haar grondvesten doen schudden en een machts vacuüm tot gevolg gehad. Maar is de maffia om zeep? In het derde, twaalfdelige seizoen van Gomorra, gebaseerd op de bestseller van Roberto Saviano, zien we hoe het ver dergaat met de drugsbaronnen, in en bui ten de gevangenis. Te zien op lumiereseries.com. Ben je geen wijnexpert, maar wil je wel goed voor de dag komen als je gas ten hebt, dan is de Om fietswijngids 2018 van wijngoeroe Nicolaas Klei het boek om in huis te halen. Of je nou een goedkoop slobbertje zoekt of een wijn om mee te imponeren, Klei heeft de toppers uit de wijn- en eet- winkels, supermarkten en slijterijen bij el kaar gebracht. Verschenen bij Podium. Series doen het niet alleen goed op televisie, maar ook als boeken. Deel één van de autobiografische romanreeks De Cazalets van de Britse schrijfster Elizabeth Jane Howard, getiteld Lichte jaren, kreeg uit stekende recensies. In deel twee dat net uit is, Aftellen, lezen we hoe het verder gaat met de bijzondere familie Cazalet, tegen de achtergrond van het begin van de Tweede Wereldoorlog. Verschenen bij Atlas Contact. EUT: Jim Geurts, Emiel de Nennie, Megan de Klerk, Ser gio Escoda en Tessa Raadman (vlnr). 44 —Emiel de Nennie De Amsterdamse band EUT bracht tot nu toe twee singles uit: 'Dust Old Me' en 'Supplies'. Volgend jaar komt de eerste plaat uit. Tijdens de Popronde, een lande lijk reizend festival door een veertigtal steden, treedt de band in totaal 27 keer op. Het eerste optreden was op 14 september in Nijmegen, het laat ste is op 25 november tijdens het eindfeest van de Popronde in Amsterdam. Wat het publiek van die optre dens kan verwachten? 'Dikke beats en mooie melodieën. Catchy popsongs in een dwangbuis over jeug digheid en volwassen worden', laat de band weten op hun Face- bookpagina. Zie ook: www.thewordiseut.com. EUT: vanavond tijdens de Pop ronde Middelburg, Kloveniersdoe len, aanvang 22.00 uur. De hele avond zijn er diverse optredens in de binnenstad. Zie popronde.nl. Alle concerten zijn gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47