JAAR de Jong Intra Vakanties i» Slachtoffers doen nu ook echt aangifte van seksueel misbruik 3 :i. Wie jarig is trakteert! Job Gosschalk is niet de enige van Kemna Casting die zich schuldig maakte aan seksuele intimidatie. Dat vertellen oud-medewerkers aan deze krant. Kemna zegt van niets te weten. De huidige werknemers van Kemna Casting gingen gisteren met elkaar in gesprek over de toe komst van het machtige casting- bedrijf. Hoe verder, nu bekend is dat boegbeeld Job Gosschalk zich meermaals en decennialang schuldig maakte aan seksueel grensoverschrijdend gedrag? Het is lastig daar nu al een helder ant woord op te geven. Maar in één ding blijft het castingbureau stel lig: wij wisten van niets. „Het is een leugenachtig bedrijf, want ze wisten het allemaal", zegt een oud-medewerker van Kemna Casting. „Hoe kan iedereen in de film- en televisiewereld dit heb ben geweten, behalve iedereen die er daadwerkelijk werkt? Sterker, ik weet dat anderen daar, die hoog in de boom zitten, Gosschalks gedrag gewoon hebben overgenomen." De oud-medewerker is niet de enige die spreekt over dubieuze voorstellen waarin acteurs werd gevraagd zich uit te kleden, over onzedelijke handelingen die ze moesten verrichten en over seksu eel geladen sms'jes. Het gaat hier bij om mannen én vrouwen. Deze krant sprak meerdere bronnen die zeggen van deze wanpraktijken te weten of in contact te staan met gedupeerden. Iedereen wil per se anoniem blijven. „Met of zonder Gosschalk, Kemna Casting blijft oppermach tig", aldus een andere oud-mede werker. „Er zijn ook acteurs uit de A-categorie die dit is overkomen of ervan weten, maar niets zeggen omdat ze bang zijn hun baan te verliezen. Dat sommigen zich nu hebben uitgesproken over Gos schalk betekent niet dat de rest au tomatisch ook van zich laat ho ren." Rommelen „Wie met pek omgaat, wordt met pek besmeurd", zegt een insider. „Ik weet dat ook met actrices is ge rommeld. Ik geloof best dat een aantal medewerkers van Kemna Casting niet op de hoogte is, maar niemand? Dat kan gewoon niet." Actrice Inge Ipenburg, vooral bekend van Goede Tijden Slechte Tijden, zegt hetzelfde. „Kemna kan niet beweren hier nooit iets over gehoord te hebben. Je moest wel heel erg je best doen de andere kant op te kijken om echt nooit iets opgevangen te hebben." Marc van Bree van Kemna Cas ting noemt alle boosheid 'opmer kelijk'. „Laat ik het eens om draaien. Ik vind het heel heftig dat wordt beweerd dat we dit allemaal moesten weten. En dan zeg ik het nog beschaafd. Ik wil echt bena drukken dat wij niet wisten of we ten van gevallen van grensover schrijdend gedrag. Dat neemt niet weg dat we de kwestie serieus ne men, geschrokken zijn en gaan on derzoeken welke aanpassingen we zouden kunnen doen om die vei lige omgeving - waarvan we dach ten dat die er altijd was - te kun nen garanderen. Als (oud)-mede- werkers of acteurs over dit thema iets kwijt willen, dan kunnen zij zich richten tot onze vertrou wenspersoon Wies Daamen." Media Cultuur Profiteer tot en met zaterdag 11 november 2017 van één van onze exclusieve jubileumaanbiedingen. Een wintersportvakantie met verblijf in het gloednieuwe boutique hotel Two Timez in Zeil am See boekt u nu bijvoorbeeld met€ 45 korting per persoon*. Kijk gauw voor meer exclusieve jubileumaanbiedingen op www.dejongintra.nl/45jaar Jelle Brandt Corstius heeft tegen tv-producent Gijs van Dam nu daadwerkelijk aangifte gedaan we gens verkrachting. Volgens zijn advocaat Nico Meijering is dat het enige wat erover naar buiten wordt gebracht 'aangezien het aan de rechter is om te oordelen'. De 'met getuigen onderbouwde' aan gifte is gedaan bij de hoofdofficier van justitie in Den Haag. Tv-ma- ker en publicist Brandt Corstius schreef onlangs in dagblad Trouw dat hij in het begin van zijn tv-car- rière is gedrogeerd en gedwongen tot orale seks. De naam van Van Dam noemde hij niet. Deson danks verscheen deze kort daarna in tv-programma Pauw, waarin hij de beschuldiging tegensprak. Vol gens hem was er sprake van seks met wederzijds goedvinden. Francisco van Jole De lijst met bekende mannen die over de schreef zijn gegaan, blijft groeien. Zo werd internetjournalist en tv- persoonlijkheid Fran cisco van Jole (57) gecon fronteerd met een opge nomen gesprek dat hij met een onbekende vrouw voerde over een incident van tien jaar geleden. Van Jole pro beerde zich toen op te dringen aan de vrouw in een hotelkamer. Zij voelde zich aangerand door de slechts in wit ondergoed geklede Van Jole. „Francisco van Jole voerde mij, een vrouw van 23, dronken, bracht me naar zijn ho tel, ging tussen mij en zijn hotel deur staan, kleedde zich uit en ging op me liggen, ondanks dat ik nee zei. #metoo", aldus de vrouw, die haar verhaal deed op weblog GeenStijl. Van Jole ontkent mis bruik. „Van dwang of intimidatie is geen enkele sprake. In haar bele ving kennelijk wel. Zij heeft mij haar verhaal verteld. Ik ben daar heel erg van ge schrokken en heb mijn excuses aangeboden." De #metoo-meldin- gen beperken zich niet tot de televisiewereld, consta teert voorzitter Jan Struijs van politievakbond NPB in tv-pro- gramma EenVandaag. „Zedenre- chercheurs in heel het land consta teren een toename van het aantal aangiften. Dit is de laatste weken losgekomen." De politie zelf zegt juist van geen toename te weten. donderdag 9 november 2017 #metoo 'Ze deden Gosschalk na' Dennis Jansen Gudo Tienhooven Rotterdam T De woonplek van Job Gosschalk (foto boven) was niet alleen de plek waar filmopnames werden gedraaid, maar waar ook castings werden gehouden, foto catrinus van der veen 45 •r f Korting alleen geldig op nieuwe boekingen die tijdens de actieperiode gemaakt worden. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen KijkvoormeerreisaanbiedingenopWWW.dejongintra.nl/45jaar „,gi. /J» Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur. De #metoo-storm die door Ne derland raast, blijft aanzwellen. Na de tientallen beschuldigin gen druppelen nu ook de aan giften binnen. Ton Voermans Utrecht «"■s,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3