MIJN HOBBY 11 In ieder land waar hij komt neemt Rinze Back (43) uit Kapelle een lokaal voetbalshirt mee. Zoon Jesper (14) is zet de familietraditie vrolijk voort. „De kick is om shirtjes te hebben, die niemand anders heeft." „Mijn eerste voetbalshirtje kreeg ik toen ik een jaar of zes was, op vakantie met mijn ouders in Lloret de Mar. Ik begon net met voetballen bij Hansweertse Boys en was fan van Jesper Olsen. Mijn eerste shirtje was dan ook van Denemarken." „Ik ben mijn hele leven al gek van voetbal en de voldoening haal ik uit de meest unieke shirts. De kick is om shirtjes te hebben die nie mand anders hier heeft." „Als ik in het buitenland ben struin ik even de sportwinkels af. Dat is een kleine moeite." „Iedere vakantie koop ik er in principe eentje voor mezelf en voor mijn oudste zoon Jesper, die al net zo gek van voetbal is. Ik koop wel het lief ste de originele shirts, en die zijn best prijzig, zo'n €ioo,- per stuk. Ik heb ook wel een paar 'neppe' in de kast liggen, maar de originele zijn het leukst." „Nee, deze hobby houden we voor onszelf." „Zodra ik ergens op vakantie ben, kijk ik van wel lokale club ik een shirt wil hebben." „Die vindt het vooral zonde van de centen." „Met Jesper. Hij is veertien en vernoemd naar niemand minder dan Jesper Olsen. Het ging al snel van vader op zoon; hij is minstens zo gek van voetbal. Eigenlijk is hij een soort kloon van mij." „Dan moet je denken aan de speciale exem plaren. Daar heb ik er wel een aantal van. Zo ben ik laatst in Japan geweest, en tikte er een shirt op de kop van Sanfrecce Hiroshima, met Mazda als shirtsponsor. Zo'n shirt heeft niemand hier, dat vind ik mooi. Ik heb ook wel shirtjes van Real Madrid en Barce lona, maar die heeft bijna iedereen, dus die zijn voor mij niet speciaal. Een andere leuke vind ik die van Ajax Cape Town. Dat is in principe hetzelfde shirt als Ajax Amsterdam, maar dan met een ander logo en een andere shirtsponsor erop." „Afgezien van m'n eigen vrouw Janet valt dat best mee. De meeste mannen die van voetbal houden begrijpen het wel." „Toen ik zelf nog voetbalde liep ik elke keer in een ander shirt op de trainingen. Tegenwoordig hoeft dat voor mezelf niet meer zo nodig. Nu doe ik het vooral nog voor Jesper, die loopt er wel hele dagen in. Wat ik nog wel leuk vind, is om casual- kleding van een club te kopen. donderdag 9 november 2017 GO Zo vader, zo zoon Menno Kole 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor IJgek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Zo waren we laatst in Leverkusen. Daar heb ik voor Jesper een voetbalshirt gekocht en voor mezelf een vrijetijdsjack van Leverkusen." A Rinze Back en zijn zoon Jesper tussen de bijzondere voetbalshirtjes, fotojohanvanderheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39