365 Dagen Succesvol r Kasten op maat en meer... Historisch nutspandje én instructielokaal l«26ikW fmm 4 J 7 Een monument is het niet, maar Delta Netwerkgroep vindt opknappen van het 'district regelstation' wel de moeite waard. TMC René Hoonhorst De 'slanke' hoge ramen, de patrijspoort in de voorgevel en de twee schoorsteentjes als torens van een pa gode of whiskydistilleerderij ma ken het gebouwtje tussen het sta tion van Oost-Souburg en het Ka naal door Walcheren tot een ka rakteristiek pareltje. Het is geen elektriciteitshuis, maar een oud gasverdeelstation van Enduris, laat woordvoerster Marieke de Wild van Delta Netwerkgroep weten. Precies weten, doen ze het niet meer bij Delta Netwerkgroep of Enduris. De Wild: „Maar het oor spronkelijke station is waarschijn lijk in de jaren vijftig gebouwd. Het heette destijds in de volks mond het cokesstation, omdat er via een lang buizenstelsel cokesgas direct van de Cokesfabriek in Sluiskil naar Oost-Souburg werd gepompt." Die 'PZEM-historie' is al bijzon der genoeg om het pandje te be waren, maar het station heeft naast die van gasverdeelstation nog een bijzondere functie. Het is ook een instructielokaal. „Wat groter dan de meeste andere stati ons, en daardoor bij uitstek ge schikt om onze tientallen mon teurs bij te scholen." Het gasverdeelstation verkom- W AËfc V r. Va leslokaal waren redenen genoeg om het district regelstation op te knappen. Graffiti en kapotte ruitjes waren de netwerkbeheerder al langer een doorn in het oog. Nieuwe ruiten en een fris blauw-grijs kleurtje op het bakstenen gebouwtje geven het stationnetje weer allure. De komende week wordt ook de bin nenkant van het gebouwtje aange pakt. „Met het frisse uiterlijk en een wat hoger hek hopen we van dalen af te schrikken, zodat het station er weer een tijd tegen kan", zegt De Wild. Het district regelstation heeft voor ons ook historisch belang - Marieke de Wild, woordvoerder merde de laatste jaren. Het voor de netwerkbeheerder historisch be lang, de doorvoer van gas - het cokesstation werd al lang geleden omgebouwd tot verdeelstation voor aardgas - en het gebruik als Bestel nu op pzc.nl/365 of ga naar de winkel Scheurkalender Opbergen op de meest optimale wijze daar heeft TMC alles voor in huis Maakt wonen leuker www.tmcwoonwinkels.nl donderdag 9 november 2017 WA Gasstation Souburg opgeknapt - - -■ - A Pal tegenover het perron van treinstation Oost-Souburg heeft het district regelstation weer alure. foto ruben oreel A Meet- en regelapparatuur in het Teststation Kanaalbrug', wat het gasverdeelstation ook is voor de netbeheerder, foto delta netwerkbeheer ELk& cUu$ byij je< bruncj <5P Primeral müeadshop Een column in de PZC, een boek dat al vijfjaar lang in de bestsellerlijsten staat, honderden seminars en uitverkochte programma's! De mannen achter 365 Dagen Succesvol, David de Koek en Arjan Vergeer, hebben als missie om Nederland het gelukkigste land ter wereld te maken. Einbauschranke nach Maft 1 2 maatwerkstudio's bij TMC: Goes "Cabinet" maat- werkkasten. TMC Kruiningen "STIJL" kastenstudio 2 Onze verkoopadviseurs nemen kennis van je wensen en bespreken de mogelijkheden 3 Onze eigen buitendienst komt situatie bekijken en maat nemen 4 Je krijgt een scherpe offerte en na akkoord wordt de bestelling geplaatst 5 Onze eigen montagedienst zorgt voor de precieze uitvoering 6 Met wel 5 jaar garantie 7 Onbezorgd en opgeruimd genieten TMC KRUININGEN - ZANDWEG 1B TMC GOES - MARCONISTRAAT 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35