Baart blijft hopen op de wereldtitel 'We hebben er al heel wat traantjes om gelaten' 4 «Bejaard echtpaar mikpunt van getreiter en vandalisme Proef met wietteelt is nog ver weg Wietkwekerij ontmanteld Politie pakt motorclub aan Keukenbrand snel geblust 112 NIEUWS „Nee, ik ben na de wedstrijd Frank rijk-Nederland afgehaakt, toen dui delijk werd dat het Nederlands elf tal het WK in Rusland niet zou ha len. Normaal gesproken zou ik wel naar Schotland of Roemenië gaan, maar de wedstrijden gaan nergens meer over. Oranje zit in een af- bouwfase: de bondscoach zit er nog twee wedstrijden. Bovendien ben ik al in zoveel steden geweest. Het brengt niets nieuws meer." „Jazeker. Ik heb inmiddels 229 in terlands en 12 eindtoernooien bij gewoond. Ik ben nog steeds fana tiek, maar ik heb wat eelt op mijn ziel. Ik kan het allemaal wat makke lijker relativeren. Ik was bij de ver loren WK-finale in 2010. Ik heb ge zien hoe het Nederlands elftal pe naltyreeksen verloor tegen Dene marken, Frankrijk, Brazilië en Ita lië." „Nee, dat vind ik niet lastig, ook al sla ik nu wel eens een wedstrijd over. Natuurlijk ben ik teleurge steld dat we niet naar het WK gaan. Er wordt me een reisje naar Rus land door de neus geboord. Toen we in 2002 niet meededen aan het WK in Korea en Japan vond ik dat ook verschrikkelijk. Ik had de misboek jes al gekocht! En in 2018 horen we er ook gewoon bij te zijn, zeker als je ziet welke landen wel gaan: IJs land en Servië bijvoorbeeld. Ik heb me kwaad gemaakt, maar dat duurt niet langer dan een kwartier hoor. Ik heb al zoveel moois meegemaakt. Elke uitwedstrijd is een feest: je ziet de stad en je ontmoet andere sup porters. Dat geeft een heel aparte sfeer. Je moet erbij geweest zijn, om dat te begrijpen." „De bondscoaches hebben ver keerde keuzes gemaakt. Tegen Bul garije hadden we gewoon een so lide verdediging neer moeten zet ten, en geen ventje van zeventien. Dat is gewoon stom. Het ligt ook aan de instelling van de spelers. Ze moeten een voorbeeld nemen aan Arjen Robben: borst vooruit, dóe er wat voor, zing het volkslied mee!" Hoe moet het verder? „We moeten opnieuw beginnen, met een nieuwe technische club, niet met iemand als Hans van Breu- kelen. Nederland heeft heus nog wel jong voetbaltalent: over een jaar of acht kunnen we vast weer aan de top meedoen. Waarom niet? Ik ben nu 67, maar ik hoop ooit nog eens mee te maken dat we wereldkam pioen worden." Het nieuwe kabinet wil experi menten met gereguleerde wiet teelt toestaan. Vijfentwintig bur gemeesters, onder wie Lonink als enige uit Zeeland, praatten er gis teren over in Tilburg. Zij steunen in principe het initiatief om de wietteelt uit de criminele sfeer te halen, maar zitten, gaf Lonink aan, nog met heel veel vragen. Op korte termijn vindt overleg plaats met minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid. Een be langrijk discussiepunt zal zijn, verwacht Lonink, of het kabinet verschillende experimenten wil toelaten, met in Zeeland bijvoor beeld oog voor de grensover schrijdende effecten. Lonink moet het nog zien ge beuren dat er echt proeven ko men. Er is al vaak over gesproken. Als het ervan komt, moet Zee land zich als regio ervoor aanmel den, vindt Lonink, zodat niet één gemeente - bijvoorbeeld Terneu zen - ermee geafficheerd kan worden. De gepensioneerde PSD'er Heijens stopte tientallen jaren zijn ziel en zaligheid in zijn tuin waar zijn hobby en passie samenkomen; de pont en het water. Ontelbare uren arbeid zitten er in. In de achtertuin aan de Pastoor Smuldersstraat ligt zijn zelfge maakte sierboot, er staan een mast, bolders en meerpalen en de tuin is afgezet met dam- wanden. Over het vij vertje in de voortuin ligt een zelfgemaakt bruggetje, waar een tuinkabouter zijn hengeltje uitgooit. Tot twee weken ge leden dan, want vandalen sloopten de brug en sleepten die meters verder, naar de stoep. Eerder werden bloembakken en tuinbeelden gestolen en werden zware vijverkeien weggehaald en in de tegenover gelegen brandvijver gesmeten. Kwajongensstreken De laatste laffe actie was die van een paar nachten geleden met het afzetlint. „We hebben er al heel wat traantjes om gelaten", zegt Albert. „We denken dat het kwajongens streken zijn, maar weten niet wie dit steeds doen en waarom. De schade repareren kan ik haast niet meer door mijn leeftijd. En we zijn inmiddels bang, want wat gaan ze de volgende keer doen? Je durft bijna niet meer te gaan slapen. Ik heb de politie gebeld maar die zei- den voor zoiets niet te komen." Dat steekt. „Terwijl ik de politie vroeger, toen ik nog bij de PSD zat, zo vaak heb geholpen als er heibel was op de boot." Albert Heijens hoopt dat ouders uit de buurt hun kinderen eens willen toespreken. „We willen echt dat dit stopt, we zijn ten einde raad." De afzetlinten liet Albert expres nog een paar dagen hangen. In de hoop dat de politie het alsnog zou zien. donderdag 9 november 2017 MIDDELBURG In een wo ning aan de Roozenburg- laan in Middelburg is gis terochtend een hennep kwekerij gevonden. De plantage bestond uit bijna 200 planten en in het huis werd illegaal stroom afge tapt. Twee mannen zijn aangehouden. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een tip. In de wo ning arresteerden agenten rond 08.15 uur een man (39) uit Oost-Souburg. Een Middelburger (37) meldde zich later op het politiebu reau. Ook hij zit vast. CLINGE De politie heeft dinsdagavond in Clinge twee openstaande boetes geïnd en twee bekeuringen uitgeschreven voor het niet tonen van een id-bewijs en een verlopen rijbewijs. Dat gebeurde bij een grote controle rond een bijeen komst van motorclub No Surrender. Eén persoon kreeg een boete omdat hij 15 gram hennep bij zich droeg. Vijf anderen moes ten een belastingschuld in lossen, ruim 8.500 euro bij elkaar. No Surrender staat aangemerkt als Outlaw Motorcycle Gang (OMG) en ligt daarom onder een vergrootglas bij de over heid. De controle hoort bij de aanpak van OMG's. VLISSINGEN In een appar tement aan de Dokter Gal- landatstraat in Vlissingen heeft dinsdagavond laat een brand gewoed. Het vuur was in de keuken ontstaan en na een half uur geblust. De brandweer rukte rond 23.30 uur uit met twee blusvoertuigen en een hoogwerker. Ook een am bulance werd meege stuurd. Het appartement waar de brand was ontstaan, liep flinke schade op. Enkele bewoners van het complex moesten de nacht elders onderbrengen omdat er schade aan het pand was ontstaan. De oorzaak van de keuken brand is niet bekend. PC Jan Baart (67) uit Goes is één van de fanatiekste Oranjesup porters van Nederland. Hij volgt het Nederlands elftal al ruim veertig jaar. In die tijd woonde hij 229 interlands bij. Ook nu het slecht gaat, blijft hij Oranje trouw. Maar de vriendschappe lijke wedstrijd tegen Schotland laat hij vanavond schieten. Cornelleke Blok Bent u niet in Aberdeen? Bent u nog wel fanatiek Oranje supporter? Kost het moeite om het Neder lands elftal te blijven steunen? Waar is het mis gegaan met Oranje? Een proef met gereguleerde wietteelt is nog ver weg, aldus burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. „Als het ervan komt, moet Zeeland zich als regio ervoor aanmelden", vindt hij. Harmen van der Werf Terneuzen Jan Baart blijft Oranje trouw, foto johan van der heijden Rond de voor- en achtertuin van het hoogbejaarde echtpaar Heij- ens uit Kloosterzande is tiental len meters afzetlint gespannen. Ook aan de voordeur en die kan daardoor bijna niet meer open. Albert (86) Heijens en zijn vrouw worden er moedeloos van, al jaren hebben vandalen het voor zien op hun tuin. „We zijn bang, want wat gebeurt er volgend weekeinde?" Sheila van Doorsselaer Kloosterzande A Albert Heijens wacht opnieuw veel opruimwerk nadat vandalen weer bezig zijn geweest rond zijn huis. fotoscamilelschelstraete A Het vernielde bruggetje dat eerst over de vijver lag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32