25 VOETBAL WK-KWALIFICATIE, Nominatie voor Henk Gemser Rafael Nadal kan meedoen Eretitel voor Bouwmeester De strijd om de laatste negen WK-tickets begint vanavond. Zonder Oranje. Voor flink wat eredivisiespelers ligt de weg naar Rusland inde play-offs echter nog open. Op wie moet u, wanneer, letten? 1 Polsbreuk van Jorgensen is niet alleen voor Feyenoord vervelend, maar vooral ook voor Denemarken EUROPA Topspelers als Luka Modric, Ivan Rakitic en Mario Mandzukic ver wacht je op een WK, maar dan moeten ze wel afrekenen met Grie kenland. En dat is minder makke lijk dan het lijkt. Het lachertje van de laatste EK-kwalificatie - zelfs Faeröer won toen twee keer van de Grieken - is onder bondscoach Mi chael Skibbe weer een ploeg om re kening te houden. Griekenland kan zich voor de derde keer op rij plaat sen voor het WK via de play-offs. Kroatië is gewaarschuwd. Noord-Ierland kan zich voor het eerst sinds 1986 plaatsen voor het WK. De kans dat dit gaat gebeuren, lijkt op voorhand niet groot, al is de stugge ploeg van Michael O'Neill in eigen huis moeilijk te kloppen. Zwitserland was deze WK-kwalifi- catie met afstand de beste nummer 2. De ploeg won de eerste negen du els, maar liet het op de laatste speel dag afweten tegen Portugal. Op papier het meest interessante tweeluik, maar ook het meest pijn lijke natuurlijk. Want wat heeft Zweden nu eigenlijk meer te zoe ken in de play-offs dan Oranje? Veel kans op kwalificatie heeft het land sowieso niet. In Italië, tweede in de kwalificatiegroep achter Spanje, houden ze niet eens rekening met de mogelijkheid dat het WK zou kunnen worden gemist. Alleen in 1958 kwalificeerde de viervoudig wereldkampioen zich niet. Dat Nicolai Jorgensen tegen ADO een polsbreuk opliep, is niet alleen vervelend voor Feyenoord, maar vooral voor Denemarken. De spits kreeg in de WK-kwalificatie vaak de voorkeur boven Ajacied Kasper Dolberg. Vedette Christian Eriksen (Tottenham Hotspur) is overigens de man waar alles om draait. De ex- Ajacied,die in zijn laatste dertien interlands liefst twaalf keer scoorde, moet zijn land langs Ier land zien te helpen. Zou ook wel zo leuk zijn, want Denemarken heeft met Lasse Schone (Ajax) nog een eredivi siespeler in de gelederen. AFRIKA De Feyenoorders Karim El Ahmadi en Sofyan Amrabat staan net als af gelopen zondag tegenover ADO Den Haag-verdediger Wilfried Ka non. Dit keer kunnen ze wel tevre den zijn met een 2-2 gelijkspel. Het Nederlands getinte Marokko, dat ook kan beschikken over Hakim Ziyech (Ajax) en Mimoun Mahi (FC Groningen) heeft nog één puntje nodig om zich te plaatsen. Congo heeft nog een piepkleine kans om het WK te halen. Koploper Tunesië heeft op eigen veld echter aan een gelijkspel genoeg. In Groep D, waar dinsdag de laatste wedstrijden worden gespeeld, kun nen Senegal, Burkina Faso, Kaap verdië en Zuid-Afrika zich allemaal nog plaatsen. Na de 0-2 bij het Kaapverdië van Jamiro Monteiro (Heracles) heeft Senegal de beste papieren. Bij winst op Zuid-Afrika heeft de koploper de buit al binnen. De voorbereiding van het gastland van het WK van 2010 verliep door de rel rond Thulani Serero aller minst soepel. De speler van Vitesse heeft afgezegd vanwege zijn reser verol en mag van bondscoach Stuart Baxter thuis blijven. INTERCONTINENTAAL Australië hoopt morgenavond op Tim Cahill, maar voor de 37-jarige geblesseerde aanvoerder van de Socceroos wordt het een race tegen de klok. De aanvaller van Mel bourne City is nog altijd onmisbaar voor zijn land, dat hij vorige maand met twee goals in de Aziatische play-offs tegen Syrië (2-1) hoogst persoonlijk naar de 'finale' loodste. Daarin is Honduras de tegenstan der. Spartaan Craig Goodwin is een van de spelers in de Australische se lectie. Je moet je wekker er even voor zet ten (of gewoon wat later naar bed gaan), maar dan krijg je wel mooi een botsing van culturen te zien. Beide ploegen waren van de partij op het WK van 1982, maar sinds dien slaagde alleen Nieuw-Zeeland (2010) er nog een keertje in om zich te plaatsen. Ryan Thomas (PEC Zwolle) en Marco Rojas (Heeren veen) kunnen voor nieuw succes zorgen. Zij moeten dan wel het Peru van Renato Tapia (Feyenoord) zien te verslaan. donderdag 9 november 2017 ALGEMEEN Sportkoepel N0C*NSF heeft voormalig schaatscoach Henk Gem ser genomineerd voor de Lifetime Coach Awards, een prijs van het IOC. Genomineerden mogen niet meer actief zijn in hun vak, moeten tenminste één keer aan de Olympische Spelen hebben deelgeno men als coach en een grote bijdrage aan de sport hebben geleverd. Gemser (77) boekte zijn grootste succes tijdens de Spelen in Nagano (1998), met goud voor Ids Postma en Gianni Romme. Gemser was ook technisch directeur van de zeilers en hangboogschut- ters en chef de mission. TENNIS Rafael Nadal (foto) kan vanaf zondag gewoon meedoen aan de ATP Finals in Londen. De Spaanse tennisser meldde zich vorige week in Parijs af met een knieblessure. „Maar Rafa is in orde, zijn knie is goed", aldus zijn coach Carlos Moya. „In Parijs nam hij geen risico. De ATP Finals is het enige grote toernooi dat Rafael nog niet heeft gewonnen. Daarom wil hij graag meedoen." Nadal is in Londen ingedeeld in een groep met David Goffin, Grigor Dimitrov en Dominic Thiem. In de andere groep zitten Nadals grote uitda ger Roger Federer, Alexan der Zverev, Marin Cilic en Jack Soek. ZEILEN Marit Bouwmees ter is in het Mexicaanse Puerto Vallarte tot zeilster van het jaar uitgeroepen. Bouwmeester veroverde dit jaar zowel de wereld als de Europese titel in de Laser Radial-klasse. „Mijn erelijst is nu compleet", aldus de zeilster. Haar broer Roelof werd maan dag in Nederland bij het gala rond de Conny van Rietschoten trofee nog ge kroond tot coach van het jaar. Voor de verkiezing van zeilster van het jaar in Ne derland kwam de 29-jarige olympisch kampioene niet meer in aanmerking, omdat ze de prijs in eigen land al drie keer had gewonnen. Wie mag er nog meer naar het WK voetbal? Vanavond 20.45 uur Kroatië - Griekenland Noord-lerland - Zwitserland Morgen 20.45 uur Zweden - Italië Wietse Dijkstra Zaterdag 20.45 uur Denemarken - Ierland Zaterdag 18.30 uur Groep C Ivoorkust - Marokko Groep A Tunesië - Libië Congo - Guinea Morgen 18.00 uur Groep D Zuid-Afrika - Senegal Morgen 23.00 uur Honduras - Australië Zaterdag 04.15 uur Nieuw-Zeeland - Peru Eriksen, Jorgensen en Dolberg, het Deense supertrio. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25