woon ■square woon square 15 Dankzij Esther van Oorschot smult nu heel de familie van een recept uit lowa mam Wt VI KOKEN loeten Esther van Oorschot (49) uit Hoogkarspel vertrok in 1985 als 16-jarige naar Amerika als uitwis selingsstudente. Een spannende tijd, zeker omdat de wereld toen nog heel anders was. „In het begin was het erg wennen natuurlijk. Ik was best jong en toch al zo ver van huis. Er was nog geen internet, dus ik had alleen via luchtpost contact met thuis. Onze brieven waren vaak een paar weken onder weg." Van Oorschot woonde in het dorp Moville, in de buurt van Sioux City in de staat lowa. Ze zat daar in het laatste jaar van de high school en woonde in bij een gezin. „Door de bewoners van het dorp waar ik woonde, was een kookboek voor me samengesteld met heerlijke gerechten. Grappig was dat ze daar niet veel groente hadden. Ze verbouwden alleen mais en broc coli." In het kookboek stond onder andere het recept van een oven schotel met kip en broccoli. „Heel leuk, want dat aten we daar in het gezin ook weieens." Het kookboek ging uiteraard mee terug naar Nederland en het geliefde gerecht staat sinds die tijd geregeld op het menu bij Van Oor schot, die werkt als hoofdconduc teur bij de NS en daarnaast ser vicemedewerkster is in het West fries Gasthuis in Hoorn. „Terug in Nederland ben ik dit De bewoners van het dorp Moville maakten een kookboek voor me recept, tot op de dag van vandaag, blijven maken. Mijn zussen eten het ook geregeld en ook mijn zoon, die nu samenwoont, is het gaan maken." Soep Ze heeft er een kleine variatie op gemaakt. Noodgedwongen, overi gens. „Mijn enige aanpassing is de soep die in de saus moet. In Ame rika, en in het begin ook hier, deed ik er een blikje Campbell's kip- pencrèmesoep in. Op een gegeven moment was dat hier niet meer verkrijgbaar. Toen ben ik kerrie- crèmesoep van Unox gaan gebrui ken." Enige probleem is dat Unox deze ook binnenkort uit het assor timent haalt, weet Van Oorschot. „Ik heb gelukkig een voorraadje staan. Daarna moet ik weer op zoek naar een ander alternatief." 9 nov t/m 11 nov extra koopavonden 2,5+Hoek+2,5+Longchair Eagle Schitterende, trendy hoekcombinatie in Supreme met heerlijk zitcomfort. Italiaanse design-topper! Leverbaar in een groot aantal bekledingen, kleuren en opstellingen. Normaaf2599A nu 1299,-. Als 2,5+Hoek+2,5 inclusief 3 sierkussens: Normaal,2499p Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond CBW-erfeend Fauteuil Chuck donderdag 9 november 2017 GO Familiegerecht: Amerikaanse broccolischotel Sommige recepten gaan al jaren mee in de familie. Denk aan het recept van die bijzondere oven schotel dat je ooit op een pa piertje van je moeder meekreeg toen je ging studeren. En nu smullen je kinderen er ook van! Renske Baars —Esther van Oorschot Esther van Oorschot zet het Amerikaanse gerecht nog altijd graag op tafel. Kijk voor inspiratie, makkelijke en snelle recepten op onze website in de sectie Koken Eten Herfst Event alleen geldig van: Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN www.woonsquare.nl w In microvezelstof met leerstructuur. Voorzien van een industrieel metalen slede frame. Diverse kleuren leverbaar. Normaal^49r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15