Opstartproblemen vervoer Cliënten moesten de afgelopen dagen soms langer wachten op vervoer naar hun dagbesteding. Het nieuwe vervoerssysteem verloopt stroef. Zeeuwse aanpakvoor taalstoornissen gaat de wereld Vernieuwing in streek producten met Tabl'eau de Zélande en Zeeuwse kroepoek Verschillende passanten van Rondweg Hulst (N290) schrokken zich de afgelopen weken een hoedje. Langs de weg staat een meters hoge, levensechte dinosaurus. Hij beweegt zijn kop, staart en voor poten en hij brult. De Tyrannosaurus rex staat op het terrein van vei linghuis Handel en Wandel. „Hij was bestemd voor het Chinese the mapark Jurassic Earth, maar dat ging failliet. Zodoende kwamen tientallen dino's in de verkoop en nu staat er eentje bij ons", zegt Ronny de Caluwé van Handel en Wandel. Voorlopig blijft de T. rex nog even staan. Daarna verhuist hij naar 'loods 6', het nieuwe pand dat Handel en Wandel in december betrekt. Hij is dan ook te koop. Leuk voor een dierentuin, tuincentrum of voor in de achtertuin om inbrekers de stuipen op het lijf te jagen. Priscilla Jongepier (27) uit Vlissingen wachtte al een aantal keer lang om naar haar dagbeste ding in Middelburg te gaan. Eén keer moest haar vader René Jacobs zelf een taxi rege len om haar te laten ophalen. En gisteren zat Jongepier noodge dwongen thuis, omdat de bus hele maal niet kwam opdagen. „Ik vind het schandalig. Mijn dochter zit nu thuis naar buiten te kijken en wat op haar laptop te rommelen, terwijl ze heel graag wil werken", zegt Ja cobs. „Dit is een verkeerde bezuini ging." Tot vorige week verzorgde ver voersbedrijf TCR het vervoer van cliënten. Sinds deze week heeft Ar duin een nieuw vervoersplan. Daar bij least Arduin nog (kleine) bussen van TCR, maar regelt ze zelf het rit- tenschema en de bestuurders. „We hebben een ander rittenschema ge maakt waarbij we hebben gepro beerd om de reisafstanden voor cliënten terug te brengen", legt di recteur Peter van Wijk uit. „Dat vind ik het belangrijkste, want soms waren cliënten heen en terug wel drie uur onderweg." Arduin maakt geen gebruik meer van personeel van TCR, maar zet vrijwilligers en eigen personeel in. Dat is tonnen goedkoper en biedt eigen medewerkers meer flexibili teit, aldus Van Wijk. „Het is nu makkelijker om de bus te pakken om cliënten op te halen, of om ze bijvoorbeeld tussendoor even naar de dokter te brengen. Tot nog toe moesten we daarvoor steeds TCR bellen. Die kwam wel, maar dan ging ook de teller lopen. Nu staan de bussen voor de woningen en de werkplekken." De opstartproblemen zijn onver mijdelijk, zegt Leny Harmoen, ma nager werken en leren van Arduin. „We hebben ingecalculeerd dat dit niet meteen goed gaat. Het is onge looflijk veel werk om alles op orde te krijgen. We hebben cliënten in een brief om begrip gevraagd voor langere wachttijden. Daarnaast is een groot team van zeven uur 's ochtends tot half acht 's avonds be reikbaar om alle vragen te beant woorden. We rekenen op een aan loopperiode van enkele weken, maar het liefst zouden we alles morgen op orde hebben." Arduin heeft volgens Harmoen op dit moment 25 vrijwilligers be reid gevonden om de bussen te be sturen. Zij hebben een rijvaardig- heids- en EHBO-cursus gevolgd, en moeten een verklaring omtrent ge drag overleggen. „We hebben in to taal veertig a vijftig mensen nodig. Er komen wekelijks mensen bij", zegt Harmoen. „Als er geen vrijwil ligers beschikbaar zijn, dan rijden onze eigen medewerkers." De cliëntenraad van Arduin heeft een handvol klachten binnen ge kregen over het vervoersplan, zegt voorzitter Jacques Suurmond. „We hebben de indruk dat het om kin derziektes gaat. Dat is niet onbegrij pelijk, maar we gaan hierover in ge sprek met de raad van bestuur. Bij iedere operatie horen opstartpro blemen, maar we blijven er dicht op zitten." Positieve emoties overheersen bij Davy Gunst (22) na beëindigen wielerloopbaan It woensdag 8 november 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl T. rex brult in Hulst Bus Arduin laat op zich wachten Cornelleke Blok en Jeffrey Kutterink Vlissingen Over ZEELAND 10 ZEELAND 4 ZEELAND12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77