MESSIAH G.F. HANDEL LEZERSAANBIEDING Ga naar pzc.nl/klassiek 2. KLASSIEKE CONCERTEN Je moet er verstand van hebben Je moet in smoking Duur en voor de elite Het is complex, moeilijk Je moet gelovig zijn Je moet er verstand van hebben Het is voor oude mensen Speciaal voor u als lezer: nu tijdelijk 45,- met cadeaucode KCN17 KCN17 Ontdek klassieke concerten! Muziek raakt iets in ons, maar klassieke muziek raakt iets fundamenteels in ons. Het is immers de moeder van alle muziek, 'lets'... Niet in woorden te vatten. Een klassiek concert bezoeken is een geweldige ervaring voor jong en oud. Alleen degenen die er nog nooit bij zijn geweest weten dat niet. Hoort u misschien bij hen? Er zijn zoveel vooroordelen! Klassiek zou saai zijn, stoffig, niet sexy, voor rijke mensen, de elite, de Randstad of zelfs de Grachtengordel... Je zou er in smoking heen moeten... Dit en meer, het klopt allemaal niet. Twee zangers en een violiste van The Bach Choir Orchestra of the Netherlands reageren op een paar bekende vooroordelen. Heeft u een vraag aan de zangers, musici of dirigent van The Bach Choir Orchestra of the Netherlands? Laat het ons weten! Mail naar info&oieterianleusink.nl Daria Gorban, violiste en tweede concertmeester bij The Bach Orchestra of the Netherlands „Moet je niet altijd iets begrijpen van wat je doet of tegemoet gaat? In een restaurant is het best handig om te weten wat het verschil is tussen Mexicaans en Chinees. Ook van popmuziek kun je meer genieten als je er iets van weet. Net zo bij klassieke muziek. Je hoeft er niet veel van te weten en het is niet moeilijk." „Wij musici zien niet eens hoe u gekleed bent. We hebben uw ogen nodig, uw aandacht, uw begrip voor wat wij met onze muziek willen overbrengen. Er moet niets, draag de kleding waarin u zich goed voelt." „Ga eens naar een optreden van een beroemde popartiest: je bent wel 100 euro kwijt. Voor een klassiek concert betaal je de helft. Voor de elite? Ik zie bezoekers uit alle lagen van de bevolking." Sippie Broersma, sopraan bij The Bach Choir of the Netherlands „Het ene stuk is complex, het andere minder, zo is het in elke muzieksoort. Wat doet het ertoe? Ik weet zeker dat er voor iedereen iets bij is, behalve voor die 1 procent die überhaupt niet van muziek houdt." „Nou, ik zing mee en ben niet gelovig. Ik zie - en ik hoop velen met mij - de universele waarden in de klassieke muziek en in de teksten van liederen, oratoria, opera's. Het zijn de meest prachtige verhalen. Over liefde, verdriet, verraad, woede, pijn, verlies, schoonheid, natuur... Menselijke verhalen waarin we veel kunnen herkennen." Jeljer te Wies, tenor bij The Bach Choir of the Netherlands „Laatst kwamen vrienden die niets weten van klassieke muziek, naar een van onze concerten. Ze wisten totaal niet wat ze konden verwachten, maar wat een enthousiasme achteraf! Nu willen ze kaartjes voor de kerstconcerten, normaal gaan ze naar popconcerten. Ja, ook zonder 'verstand' kun je gewoon genieten." „Vaak gehoord, maar bij onze concerten komt een breed, jong publiek. Er komen studenten - zelfs kinderen. Het is vermakelijk om kinderen te observeren tijdens de eerste minuten van een concert, met hun gedachten ergens anders, hangend in hun stoel. Maar zodra een solist op 10 meter afstand een aria inzet, verandert dat. Opeens luisteren ze vol aandacht en kijken ze geboeid naar de prachtige aankleding..." The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink nemen u mee naar de tijd van componist G.F. Handel De Messiah past uitstekend in de periode rond kerst. Tijdens de uitvoering wordt gebruik gemaakt van authentieke instrumenten en volgens de opstelling die Handel ook gebruikte bij de première in Dublin. In het bijzonder kunt u genieten van de stemmen van internationaal gerenommeerde solisten: sopraan Olga Zinovieva, sopraan Yana Mamonova, countertenor Sytse Buwalda en tenor Martinus Leusink nemen u mee tijdens intense aria's. Direct na zijn concerten in de Royal Opera-House in Convent Garden (Londen) komt één van de bekendste opera bassen ter wereld naar Nederland: Andrew Slater! 2 dec 3 dec 8 dec 10 dec 15 dec 16 dec 17 dec 18 dec 21 dec 23 dec 26 dec 27 dec 28 dec 29 dec 30 dec 2 april Marekerk Janskerk Martinuskerk Het Concertgebouw** Martinikerk Laurenskerk Grote Kerk Janskerk Dominicanenkerk Het Concertgebouw** Het Concertgebouw** Het Concertgebouw** Het Concertgebouw** Stevenskerk Janskerk Het Concertgebouw** Leiden Utrecht Amersfoort Amsterdam Groningen Rotterdam Den Haag Utrecht Zwolle Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Nijmegen Utrecht Amsterdam 19.30 15.00 19.30 14.15 19.30 14.30 14.00 19.30 19.30 14.15 14.15 14.15 19.30 19.30 19.30 14.15 met cadeaucode:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58