I 9 €400 €500 €250 W A J jJP .*L WAT MAG'T KOSTEN? De 81-jarige Riet Vermolen-Van Engelenburg uit Bergen op Zoom verkoopt de verzameling Heinekenmemorabilia van haar overleden man Linny. „Hij gooide nog geen spijker weg." J)e kunt het zo gek niet noemen of Riet heeft er een Heineken- variant van in haar huis. Ter rasschermen, truien, mokken en gla zen, vlaggen en bikini's. Sinds haar man Linny begon met bier drinken, verzamelde hij alles wat met zijn fa voriete biermerk te maken had. „Hij had meer dan één van alles", vertelt oudste dochter Wilma. „Hij gooide nog geen spijker weg. Uit de gekste landen namen zijn kinderen en vrienden dingen voor hem mee. Ook in de kermiswereld wisten ze het. We hebben de flessenopeners geteld, het zijn er bijna driehonderd. Aan de petjes en hoedjes moeten we nog be ginnen." Na zestig jaar huwelijk met Riet heeft de familie afgelopen april af scheid moeten nemen van Linny. De twee gingen door het leven als ker misexploitanten en reisden met een poffertjeskraam het land door. Riet wil verhuizen richting Venray, waar DE CONCURRENTIE Wilma woont. De Heinekenverza- meling kan niet mee. „Hoe hij het al lemaal kwijt kon, snappen wij niet", vertelt Riet. Dochter Wilma heeft rondom het overlijden naar Heineken gebeld om te vragen of ze een doodskist met hun logo konden regelen. „Die had den ze helaas niet. Mijn vader wilde liefst zijn kist versieren met flessen- dopjes, hij bewaarde ze allemaal. Heineken heeft een vlag opgestuurd die we op zijn kist konden leggen. Die kon bij de honderd vlaggen die hij al had liggen. Door zijn ziekte mocht hij niet meer drinken. Een dag Het liefst wilde Linny zijn kist versieren met flessendopjes na zijn overlijden lagen de alcohol vrije Heinekenbiertjes in de schap pen. We hebben hem er niet meer mee kunnen neppen", zegt Wilma. „Al dronk hij het sowieso niet meer graag sinds de bruine flesjes werden ingewisseld voor de groene variant. Hij proefde het verschil en dronk lie ver van de tap." Handtekening Het meest opvallende item in de ver zameling is het bierviltje met de handtekening van Freddy Heineken. „Die zijn we even kwijt", vertelt Riet. „Maar die vinden we wel. Linny had zoveel spullen, hij wist altijd waar al les lag." De familie heeft geluk dat er veel Heinekenverzamelaars zijn. „Een verzamelaar weet de bijzondere stukken wel op waarde te schatten. Erg veel vragen we er niet voor. We willen er zo snel mogelijk vanaf en hebben niet veel tijd om te wachten tot mensen er veel voor bieden", vertelt Riet. jfj? J\ woensdag 8 november 2017 jPZ- Koop je elke twee jaar een nieuwe, met abonnement of koop je hem los? Deze week: een mobiele telefoon Ivo van de Walle (53) uit Middelburg: „Een paar weken gele den kocht ik een nieuwe te lefoon. Ik werk in de horeca en gebruik het toestel puur zakelijk. Vooral om foto's op Facebook te plaatsen, re serveringen te bevestigen en te mailen. Ik hoef niet zo nodig het beste van het beste, zeker geen iPhone. Mijn keuze is gevallen op de Samsung Galaxy S8+. Dankzij kor tingsacties ging ging er 200 euro van de prijs af." Luna Tillema (16) uit Middelburg: „Ik ben op zoek naar een nieuwe. Nou ja, nieuw, een refurbished model. Dat zijn mo bieltjes met een beschadi ging die je met korting kunt kopen. Je kunt zelf aangeven wat de beschadi ging mag in houden. Hoe groter het defect, hoe hoger de kor ting. Ik spaar voor de iPhone7. Die kost 700 euro, maar aan de refurbished variant wil ik 500 euro be steden." Christel van der Zanden (20) uit Goes: „Ik wil zeker niet te veel betalen voor een telefoon. Mijn maxi mumbedrag is 250 euro. Mijn keuze is gevallen op de Sony Xperia XA en ik heb vooralsnog geen spijt van die aankoop. De mooie roze kleur viel me meteen op, maar hij is ook heel gebruiks vriendelijk. Hiervoor had ik een Sam sung, maar deze telefoon van Sony is in alle opzichten beter." Riet Vermolen telde alleen al 300 fles- openers. FOTO JAN STADS Object Heineken- verzame- ling Verkoper Riet Ver molen-Van Engelen burg (81) uit Bergen op Zoom. Prijs Bieden Gezien op Markt plaats. 'Een doodskist met logo lukte niet' Sandra Moerland Riet Vermolen-Van Engelenburg A Heineken dameshorloge, verkoper uit Roosendaal, gezien op Marktplaats, prijs: 25 euro. üj jSf Heineken ovenwant, verkoper uit Bergen op Zoom, gezien op Markt plaats, prijs: bieden. Heineken reclamespiegel, verkoper uit Halsteren, gezien op Marktplaats, prijs: 15 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53