Een zwak voor notitieboekjes 5 VOOR U Mijn geld en ik door het ontzoutingswater te zijn ge spoeld, wat ook ten koste gaat van het natuurlijke bittertje. Hetzelfde geldt, in iets mindere mate, voor de Aldi- olijven. Bij Jumbo en Hoogvliet wordt de kenmerkende olijfsmaak zelfs hele maal weggeduwd door een overmaat DE UITSLAG aan zuur conserveermiddel. Een schril contrast met de winnende Plus-olijven: die naast hun flinke for maat ook een mooie kleur, stevige bite en fijne zout-bittere smaakba- lans hebben. Rens gooit er nog maar eens één achterover. „In alle eerlijkheid vraag ik me regel matig af of ik mijn hoofd boven water kan houden. Het is een onzeker be staan als freelancer. Ik ben zo goed als mijn laatste project. Elke week ont poppen er nieuwe fotografen die allemaal in hetzelfde vijvertje vissen. Gelukkig gaat het op dit moment erg lekker met mijn bedrijf en vind ik het mooi dat mijn fotografie zo goed ont vangen wordt." Freelancer zijn is een onzeker bestaan. Ik ben zo goed als mijn laatste project „Mijn inkomen fluctueert enorm. De ene maand zit ik helemaal volge boekt, terwijl de volgende maand maar één project op de planning staat. Dat vergt een goede financiële planning, om ervoor te zorgen dat ik brood op de plank heb. Ik doe mijn eigen boekhouding, omdat ik graag controle heb." „Ik ben snel tevreden, want ik heb niet zoveel nodig. Momenteel ver dien ik net genoeg om rond te komen met alleen fotografie en dat vind ik een fantastische prestatie. Toch zou ik graag iets meer verdienen." „Qua financiën kijk ik altijd een paar maanden vooruit en in mindere tij den val ik terug op gespaard geld. In rustige tijden richt ik me op de marketing van mijn bedrijf. De komende tijd houd ik bovendien veel workshops en lezingen." „Mijn ouders hebben mij geleerd te sparen en dat doe ik tot op de dag van vandaag. Zo kreeg ik al van kleins af aan zakgeld en moest ik altijd vijf gulden in mijn spaarpot hebben, zo dat ik geld had om een cadeautje voor een verjaardag van een vriendinnetje te kunnen kopen. Vroeger gaf ik niets uit, maar ik ben inmiddels iets im pulsiever geworden. Zo kan ik ineens zin hebben in een dagje op de Ve- luwe. Onder het mom van: ik moet er even uit, dat komt mijn fotografie ten goede." „Ik ben niet materialistisch, geef niks om dure merken. Als ik geld uitgeef, is dat aan ervaringen, mooie reizen, dagjes in mooie Nederlandse natuur en avonturen met vrienden." „Vooruit, notitieboekjes. Ik kan het niet verklaren, maar als ik een mooi boekje zie om in te schrijven, moet ik het hebben. Niet dat ik ze ooit vol schrijf; meestal slechts een paar pagi na's en dan begin ik in het volgende." „Als het om kleding en meubels gaat, kies ik voor goedkoop. Mijn appara tuur is een ander verhaal. Mijn beste aankoop is mijn Canon EOS 5D Mark III, de camerabody waarmee ik al mijn werk schiet. Dat beestje heeft al zoveel uren gemaakt dat het de inves tering inmiddels dubbel en dwars heeft terugverdiend." „Mijn appartement afbetalen en een reis boeken. Een deel zou ik in mijn nieuwe fotoproject stoppen. Alles draait daarin om het uitbeelden van een persoonlijk verhaal, meer kan ik er nog niet over zeggen. De rest zou ik op een spaarrekening zetten, al is dat op dit moment waarschijnlijk niet het allerbeste plan." woensdag 8 november 2017 eeno De grote olijven smaken beter. FOTODESIREE SCHIPPERS Fotograaf Lieke Anna Haertjens (29) uit Breskens bereikte vorige maand de finale van de prestigi euze fotowedstrijd De Canon Grand Prix. Ze geeft het liefst geld uit aan ervaringen. Hans Puik Wat is je grootste financiële zorg? —Lieke Anna Haertjens Heb je een stabiel inkomen? Ben je tevreden met wat je ver dient? Hoe ga je om met maanden waarin je minder werk hebt? Ben je zuinig? Aan spullen geef je geen geld uit? Niks tastbaars dat je 'stiekem' toch regelmatig koopt? En aan cameraspullen? Wat zou je doen met een miljoen? -4 Lieke Anna Haer tjens kan rondkomen van de foto grafie. FOTO ZELFPORTRET 1. Plus €2,42/200g Het groot ste formaat en de beste smaakbalans (bitter en zout). Niet gevuld met rode, artificiële algenpasta (vaak het geval), maar heuse paprika. e, 4. Ekoplaza (Proef) €4,32/200g Zonder opsmuk, maar wissel vallig. De ene olijf kent een aardige smaak; de volgende is volkomen flauw gespoeld. Twijfelzaaier. 5. Jumbo €2,17/200g Klein van stuk, nogal donker van kleur en ietwat stug in de mond. De smaak is geenszins beter: zuur met een bittere nasmaak. 2. Albert Heijn €2,00/200g De olijf- smaak mag sterker; het deksel meldt 'met basili cum', maar vooral knof look overheerst. Knapt wel heerlijk tussen de tanden. 3. Aldi €1,69/200g Groot ge schapen, mooi van kleur (denk: olijfgroen) en nog redelijk wat vruchtvlees aanwezig. Helaas wat te gretig afgespoeld. 6. Hoogvliet €1,59/200g Zuur en zonder kenmerkende olijfsmaak. Andere min punten: paarsverkleurd vruchtvlees en zelfs een res terend stukje pit. Alleen de bite is in orde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49